Extrém - Adrenalin - Outdoor - Rope Jumping - Kienova houpačka - Lezení - Slaňování - Slackline - Powerbocking - Klusking - Horolezectví - Potápění
Off-limits.cz
Extrémní sporty plné adrenalinu
Věř si a dokážeš vše!
"Smrti se nebojím - Když jsem tu já, není tu smrt, když je tu smrt, nejsem tu já." (Epikuros)
Menu
Vyhledávání
Dnes
Nové komentáře
Právě čtené články
Nejčtenější články
Anketa
Odkazy
Aktuality

Ve spolku


2018-07-18 14:26:22 | Aktualizace: 2018-07-18 14:27:55 - Dvořák Štěpán

2018-07-17
Běh 75 km: Pelhřimov - Třebíč

zobrazit fotky
2018-07-17 - Běh 75 km: Pelhřimov - Třebíč
2018-07-17 - Běh 75 km: Pelhřimov - Třebíč

Po dvou letech jsem se opět proběhl z Pelhřimova zpátky do Třebíče. Nebylo nijak plánované. Jen když už jsem tam jel na rozhovor do televize, tak jsem si řekl, že to zpátky vezmu po svých.

Ještě ráno bylo krásně jasno a slunečno, ale když jsem o půl jedenácté v Pelhřimově opouštěl televizní studio, už se začala obloha zatahovat. Při výstupu na Křemešník jsem se každou chvíli zastavoval ne proto, abych si odpočinul, ale protože v lesích kolem cesty rostly maliny, ostružiny, borůvky i jahody a tomu se prostě nadalo odolat. Podíval jsem se na rozhlednu Pípalka a pokračoval dolů do Nového Rychnova, ze kterého jsem vystoupal ke skále v přírodní památce Čertův hrádek. Měl jsem za sebou jen přes 20 km, ale nohám to nějak neběželo. Stále jsem cítil jakousi vnitřní bolest a únavu, která se mě drží už od začátku prázdnin. Oproti minulé trase jsem neběžel na Čeřínek, protože tam kromě turistické chaty nic není. Ani ze zarostlého vrcholu není žádný výhled. Tentokrát jsem to tedy raději vzal na druhou stranu na naučnou stezku Čeřínek a vydrápal se na vrchol Přední skály. Bohužel jsem si moc nepomohl, protože skála byla také zarostlá, takže bez výhledu. Po naučné stezce a kolem malého zatopeného lomu jsem seběhl do obce Dolní Cerekev, ze které už jsem také jednou do Třebíče běžel. V místním obchodě jsem si nakoupil nějaké jídlo, ale hlavně doplnil pití v batohu.

Když jsem se po půlhodině opět rozeběhl, bylo to peklo. Stehna mě strašně bolela, cítil jsem záda i břišní svaly. Nohy se mi dokonce občas začaly podlamovat. Protože jsem se 30 km nebyl ještě ani v půlce byla to dost nepříjemná krize. Kdyby kolem náhodou jel nějaký kámoš a nabídl mi odvoz, asi bych se dlouho nerozmýšlel. Tou dobou už bylo úplně zataženo a bylo vidět, jak za mnou někde nad Čeřínkem právě prší. Před obcí Jezdovice přijela na chvíli Radka na kole. Společně jsme potom začali stoupat na Špičák. Výstup byl sice náročný, ale docela mě bavil. Po chvilce pauzy na vrcholu jsme pokračovali zase dolů. Při sestupu mě začal bolestivě tahat sval v levém stehnu, který mě při závodech zlobí přes měsíc, takže od této doby už jsem mírně kulhal. Také jsem začal mít velkou žízeň. Ve vaku jsem sice ještě měl přes litr pití, ale ten mi musel vydržet na dalších 5 hodin, takže jsem i přes pocit velké žízně popíjel jen malé doušky. Kolem rybníků a dalšího zatopeného lomu jsme se dostali do obce Otín, za kterou jsme překonali hlavní silnici a dorazili k loveckému zámečku Aleje. Radka se rozloučila a jela domů, takže dále jsem pokračoval sám.

Mohl jsem to vzít přes Opatov, kde bych si určitě něco k pití koupil, ale držel jsem se naplánované trasy a proběhl kolem vodopádu pod rybníkem Zlatomlýn. Po pár kilometrech jsem ale zjistil, že na pití už mám jen pár deci, takže jsem nakonec udělal změnu trasy a neběžel přes Heraltické lesy, ale vzal to přímo dolů do obce Okříšky. Tam kromě toho, že jsem potkal kamaráda, tak jsem v hospodě vypil na ex dvě půllitrové limonády. Jak jsem byl vysušený, tak žízeň moc neuhasily. Další už jsem si ale nedával, protože s plným břichem bych daleko nedoběhl. Pokračoval jsem přes Petrovice a dále kolem řeky Jihlavy, kde už běhám celkem často. A přišel západ slunce, které k večeru na chvíli z mraků vykouklo. Ale jaký! Díky tomu, že se ze severu tlačily mraky plné vody, červené paprsky zapadacího slunce se různě lámaly a vše v okolí zbarvovaly do červenofialové barvy. No prostě nádhera. A když tohle všechno skončilo, skončil jsem i já, protože jsem akorát doběhl domů. Už se těším, až tyhle nepříjemné problémy posledních běhů konečně skončí a já opět budu běhat s lehkostí a na pohodu.

Suunto Movescount

2018-07-16 12:51:36 | Aktualizace: 2018-07-16 12:52:31 - Dvořák Štěpán

2018-07-15
Běh 40 km: Přehrada Mohelno - Přírodní park Střední Pojihlaví

zobrazit fotky
2018-07-15 - Běh 40 km: Přehrada Mohelno - Přírodní park Střední Pojihlaví
2018-07-15 - Běh 40 km: Přehrada Mohelno - Přírodní park Střední Pojihlaví

Společné proběhnutí s kamarádkou Radkou od Dalešické přehrady přes vodní nádrž Mohelno kolem řeky Jihlavy až ke zřícenině hradu Templštějn a zpět do Kramolína.

Od posledního závodu na začátku prázdnin se mi nějak nedaří pořádně rozeběhnout. Stále mám pocit, jako bych měl unavené nohy. Když se tedy ozvala kamarádka Radka, že jede běhat k Hadcovi stepi, měl jsem aspoň plán kam vyrazit.

Z Kramolína jsme vyrazili docela pozdě odpoledne pod Dalešickou přehradu k přečerpávací vodní elektrárně Dalešice. Přestože že 100 m sypaná hráz je druhá největší v Evropě, tak zespoda vypadá jen jako nějaká větší kamenitá stráň. Pokračovali jsme po proudu po levém břehu vodní nádrže Mohelno. Protože byl nízký stav vody, tak jsme první část mohli běžet po silnici, která bývá obvykle zatopená. Pak jsme ale museli uhnout do stráně a drápat se střídavě nahoru a dolů. Bylo tu i pár skal, ze kterých byly výhledy zpátky na přehradu Mohelno, která slouží jako zdroj chladící vody pro Jadernou elektrárnu Dukovany, která se stojí nad přehradou. Pod hrází přehrady jsme se dostali do přírodního parku Střední Pojihlaví. Kolem řeky, rekreačních chat a pod skalami jsme kličkovali až k letnímu táboru pod Templštýnem, kde jsme doplnili pití.

Vyběhli jsme si ještě za světla ke zřícenině hradu Templštějn a pak už následovala cesta zpátky. Slunce pomalu zapadalo, takže ze všech vrcholků skal, pod kterými jsme běželi cestou sem, už jsme měli výhledy jen do potemnělého údolí řeky Jihlavy. Z Lhánic do Mohelna jsme to vzali po silnici, abychom nemuseli běžet po stejné cestě kolem řeky. Pak jsme odbočili k národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step, odkud jsme už za úplné tmy přes les kolem rozhledny Babylon doběhli zpátky do Kramolína.

Suunto Movescount

2018-07-07 11:45:28 | Aktualizace: 2018-07-08 09:14:41 - Dvořák Štěpán

2018-07-06
Rope Jumping z Rozhledny u Jakuba v České Kanadě

zobrazit fotky
2018-07-06 - Rope Jumping z Rozhledny u Jakuba v České Kanadě
2018-07-06 - Rope Jumping z Rozhledny u Jakuba v České Kanadě

Skákali jsme na lanech ze 40 m vysoké Rozhledny u Jakuba v České Kanadě.

Již potřetí jsme byli pozvání, abychom se zúčastnili doprovodného programu při slavnostech konaných u Rozhledny u Jakuba. Tentokrát se jednalo oslavu 5. výročí otevření rozhledny. Dorazili jsme po 7 hodině ráno, abych do 11 hodin natáhli lana a připravili odrazové prkno. Počasí nebylo právě nejlepší, protože bylo zamračeno a nahoře fučel silný a vítr. Dole pod rozhlednou tak bylo příjemné teplo na kraťasy, ale nahoře jsme se klepali zimou i v dlouhém oblečení. To ale neodradilo nás ani ostatní zájemce o adrenalin. Vydrželi jsme skákat až do 19 hodin, kdy přišel krátký, ale vydatné déšť. Kolik jsme stihli celkem skoků, nevíme, ale jen z veřejnosti se odhodlalo i skočilo 16 lidí a z toho 4 vícekrát. Protože v sobotu už někteří z nás měli jiný program, výjimečně jsme tam nepřespali do dalšího skákacího dne, ale jeli jsme po západu slunce domů.


2018-07-05 22:05:11 | Aktualizace: 2018-07-08 00:18:32 - Dvořák Štěpán

2018-07-05
Kunžatecký kros 2018

zobrazit fotky
2018-07-05 - Kunžatecký kros 2018
2018-07-05 - Kunžatecký kros 2018

Na závodě Kunžatecký kros jsem doběhl na 2. místě. Trať měřila 42 km s 590 m převýšením.

Když jsem tu byl naposledy, tak jsem vyhrál. Letos jsem si říkal, že by to mohlo klapnout také. Ráno po noční jsem dojel domů a dopsal článek o přeplavání 42 km dlouhé přehrady Slapy. Pak jsem dojel k rybníku Komorník u Kunžaku na okraji České Kanady. Přijel jsem pozdě, takže jsem měl 15 minut na přípravu a bylo odstartováno. První závodník to vzal závodně. Nasadil brutální tempo a pomalu mizel v dáli. Já jsem se držel většinu trati s Matějem - závodníkem kterého jsem minule porazil. Byl pořádný hic, tak jsem nespoléhal jen na občerstvovačky a vzal jsem si sebou litr pití. Při závěrečném sbíhání v prvním kole na mě přišla krize, protože mě začaly nepříjemně bolest stehna. Asi následek čtyři dny starého plavání přes Slapy. A Matěj mi tak na začátku druhého kola utekl skoro o kilometr.

Po nějaké době jsem ho opět zahlédl na vrcholu nejdelšího stoupání na trati a to mi dodalo motivaci. Zrychlil jsem a u poslední občerstvovačky jsem byl za ním jen několik desítek metrů. Při sbíhání do Kunžaku mi sice ještě trochu utekl, ale jakmile jsme vběhli do závěrečné rovinaté části před cílem, předběhl jsem ho. Do cíle jsem tak doběhl na 2. místě jen pár desítek metrů před ním. Trať dlouhou 42 km s převýšením 590 m jsem zvládl za 3 hodiny a 21 minut, tedy o 10 minut pomaleji než minule. Únava z plavání a teplo udělalo své.

Kunžatecký kros 2016 | Kunžatecký kros | Suunto Movescount

2018-06-14 11:11:51 | Aktualizace: 2018-07-09 23:40:56 - Dvořák Štěpán

2018-06-30
Plavání 42 km: Slapy

zobrazit článek zobrazit fotky
2018-06-30 - Plavání 42 km: Slapy
2018-06-30 - Plavání 42 km: Slapy

Přeplaval jsem Slapy - druhou nejdelší přehradu v ČR o délce 42 km za 23 hodin a 44 minut. Vyplaval jsem o půlnoci od hráze vodní nádrže Kamýk, kde měla voda teplotu jen 7 stupňů. Většinu trasy jsem kvůli silnému větru plaval proti proudu a vlnám.

Přeplaval jsem Slapy - druhou nejdelší přehradu v ČR o délce 42 km za 23 hodin a 44 minut. Vyplaval jsem o půlnoci od hráze vodní nádrže Kamýk, kde měla voda teplotu jen 7 stupňů. Většinu trasy jsem kvůli silnému větru plaval proti proudu a vlnám.

Letošní léto nám překvapivě přineslo výrazné ochlazení, takže jsem s obavami každý den sledoval, jak klesají teploty venkovních vod. Cítil jsem to i přímo na těle, jak jsem každý možný den chodil trénovat buď do venkovního bazénu, nebo do přehrady. Tento strach z nízkých teplot způsobil, že jsem zapomněl sledovat povětrnostní podmínky a další drobnosti. Například minulý rok při přeplavání Lipna to byl nejdůležitější údaj, protože velká vodní plocha sílu větru ještě umocňuje. Když tedy předpověď na plánovanou sobotu ukázala jasný a slunečný den, oddychl jsem si. Měl jsem naplaváno 60 km za červen, což bylo více než kterýkoli jiný měsíc. Cítil jsem se dobře připraven.

Den před odjezdem se ještě ozval bratr Tomáš Dvořák, že pojede s námi. Taťka Miroslav Dvořák měl tedy pomocníka na veslování. V pátek jsme vyrazili po obědě a překvapivě, i když byl začátek letních prázdnin, cesta k přehradě proběhla plynule. V Kempu Cholín jsme nechali auto a syn majitele nás i s jejich loďkou převezl pod hráz vodní nádrže Kamýk. Když jsem změřil 8 stupňovou vodu, dostal jsem strach. Voda studenější než v chladícím bazénku u sauny a já v ní mám plavat prvních několik kilometrů? Před západem slunce jsem se šel s taťkou proběhnout kolem břehu ke Kamýku nad Vltavou a na blízkou vyhlídku. Po návratu jsem si připravil věci na plavání, odzkoušel neopreny a zalezl do spacáku.

Vzbudil jsem se před půlnocí a pro jistotu si oblékl oba neopreny, které jsem s sebou měl včetně vodáckého trika. Nazul jsem si i neoprenové ponožky, které jsem si ale musel přilepit páskou, aby mně při plavání nespadly. Na hlavu jsem si dal neoprenovou čepici a plavecké brýle. Z důvodu bezpečnosti jsem si na plaveckou bójku připevnil červenou blikačku. Zkontroloval jsem, že mám v loďce připravenou tekutou stravu a mohlo se začít. Po půlnoci jsem vlezl do ledové vody, které klesla teplota na 7 stupňů. První pocity ledové vody na obličeji a holých rukou byly strašné. Musel jsem se párkrát zastavit, dát je nad vodu a pomalu si zvykat. Následovalo noční ledové plavání s velkým svítícím měsícem za zády. Nohy i ruce už jsem téměř necítil a kvůli promrzlému obličeji jsem nemohl ani pořádně mluvit. I přes oba neopreny jsem po nějaké době začal cítit, jak mi chlad proniká celým tělem. V hlavě už jsem během první hodiny měl plno myšlenek na ukončení, protože to bylo čím dál horší a já vůbec netušil, kdy přijde změna. Raději jsem tedy nezastavoval a stále plaval za osvětlenou loďkou. I když více vrstev neoprenů na těle oddalovalo prochladnutí, bohužel na druhou stranu urychlovalo unavování ramen, takže už po první hodině jsem začínal cítit jejich únavovou bolest.

Kousek po 4 km, které mně trvaly 1 hodinu a 30 minut, se najednou voda skokově oteplila na 20 stupňů. To byla nečekaná, ale příjemná změna. Následovalo několik dalších nočních kilometrů za svitu měsíce k obci Zvírotice, kde začalo svítat. Plavání při východu slunce patřilo k nejkrásnějšímu úseku i přesto, že mě z neoprenů začala bolet záda. Pak se asi na hodinu zatáhlo a skoro to vypadalo, že bude pršet. K tomu nenápadně začal foukat severní vítr tedy přímo proti mně. Když po 8 hodinách a 20 minutách, kdy jsem za sebou měl přes 17 km, začalo opět vylézat slunce a oteplilo se, sundal jsem si oba neopreny, abych si zpátky mohl obléct jen ten svrchní, který je o něco větší a nebolí mě z něj záda. Následoval poslední příjemný úsek kolem Kempu Cholín, odkud jsme měli půjčenou loď. Za další zatáčkou se přehrada opět natočila směrem na sever a já začal bojovat se silným protivětrem, který proti mně hnal vlny a vytvářel protiproud. Plavání začalo být hodně náročné hlavně psychicky. Pokaždé, když jsem zastavil, tak jsem cítil, jak mě proud unáší zpátky. Posádka na veslici to měla ještě těžší, protože se do nich vítr opíral ještě silněji. Taťka byl tedy velice rád, že jel i bratr a mohl se s ním střídat. Protože jsem na sobě měl větší neopren, pod kterým místy proudila voda, začal jsem po určité době být prochladlý. Asi tak každé dvě hodiny jsem tedy musel vlézt do loďky a pár minut se nahřívat, dokud jsem se nepřestal třást. Tyto chvilky jsem využíval k nabíjení hodinek, které by na jedno nabití nevydržely.

Za Smilovicemi, kde jsem měl 26,5 km za 13 hodin a 45 minut, začaly plavání znepříjemňovat motorové čluny, které v plné rychlosti jezdily kolem a vytvářely velké vlny. Nebylo tedy nijak výjimečné, že jsem si každou chvíli loknul. Když jsem se dostal do poslední zatáčky před Novou Živohoští, vítr ještě zesílil tak, že už se vlny začaly přelévat a vytvářet bílé čepice. Při plavání jsem tedy často musel hlavu zvedat hodně vysoko, abych přes ně vůbec viděl. Na veslici to měli ještě horší a začali se za mnou ztrácet. Museli jsme tedy na chvíli zastavit u břehu a poradit se jak dál. Protože už jsme dávno věděli, že do odhadované 19. hodiny to nestihneme, museli jsme prvně zavolat do kempu, jestli nás odvezou i v noci. Prý ano. Mohli jsme tedy pokračovat. Ve vlnách od větru i člunů jsem doplaval na úroveň Nové Živohoště, kde se na chvíli připojila kamarádka Radka. V té době jsem vyměnil neopren za menší, ve kterém je mi tepleji. Za Živohošťským mostem mi do cíle zbývalo asi 8 km a zapadlo slunce. Plavalo se mi velmi těžce, protože jsem byl dost unavený. Díky tomu jsem opět začal pociťovat chlad, tak jsem si oblékl i druhý neopren. Vítr ale stále nepřestával foukat. K Měřínu to bylo opravdu strašné. Hlava byla plná myšlenek na ukončení. V poslední zatáčce u Měřína už jsem byl tak vyčerpaný, že jsem skoro nedokázal ani vylézt do loďky a to mi zbývalo ještě 5 km, což odpovídalo asi 2,5 hodinám. Začala noc a za zády opět vyšel velký měsíc. Čím blíže jsem byl k hrázi, tím opět klesala teplota vody a vítr konečně ustával. Poslední stovky metrů byly nekonečné. Tma, chladná voda kolem 15 stupňů, vyčerpání, k tomu jsem občas do něčeho narazil, ale hlavně už jsem téměř nemohl. Výlez z vody těsně před půlnocí byl tedy velice příjemným okamžikem. Jen jsem několik desítek vteřin nemohl pořádně chodit. Celkovou trasu 42 km jsem zvládl za 23 hodin 44 minut a 19 vteřin. Následovalo sbalení věcí, naložení loďky na vlek, se kterým mezitím přijel syn majitele Kempu Cholín, kam nás následně odvezl. Tam jsme přeložili věci do našeho auta a pomalu celou nocí jeli domů do Třebíče. Teploměr ukazoval venkovní teplotu místy i 4 stupně. Raději už jsem si ani nepředstavoval, že bych to plaval o den později a musel o půlnoci lézt v této teplotě do ledové vody.

Na závěr velice děkuji všem, kteří mi jakýmkoliv způsobem pomáhali:

  • Otci Miroslavu Dvořákovi, že se dobrovolně rozhodl veslovat celých původních 43 km, i když jsem mu nabízel, že seženu motor.
  • Bratru Tomáši Dvořákovi, že se k nám rozhodl připojit, aby mohl fotit, natáčet, psát příspěvky na facebook a střídat se s taťkou ve veslování.
  • Třebíčskému Aquaparku Laguna, že mi bylo umožněno každý den trénovat na letním koupališti Polanka mimo otevírací dobu.
  • Majiteli Kempu Cholín, že nám sponzorsky zapůjčil loď dle našeho výběru.
  • Jeho synovi, že nás odvezl k hrázi vodní nádrže Kamýk a druhý den o půlnoci pro nás opět přijel k hrázi vodní nádrže Slapy.
  • Firmě GPS Dozor za zapůjčení GPS trackeru pro online sledování mého plavání přes internet.
  • Firmě Inkospor za výživu, kterou jsem doplňoval běžné jídlo.
  • Kamarádce Radce Křenové, že se jako úplně první na chvíli připojila.
  • A samozřejmě také všem, kteří jste mě jen sledovali, kroutili nevěřícně hlavou a psali povzbuzující zprávy. Jen jsem tentokrát nemohl odpovídat, protože jsem byl ve vodě.

Jak už jsem psal u závěrečné fotky, byl to boj. Takhle úmornou výzvu jsem ještě nezažil. V květnu při při rekordním 666 km dlouhém běhu přes celou Českou republiku ze západu na východ, jsem sice trpěl, ale to jsem byl na suchu a stále jsem se pohyboval vpřed. Zde v přehradě, kde byla ledová voda, protivítr, vlny, protiproud, bolest zad i ramen, zima, střídání neoprenů a neustálé myšlenky na ukončení, to bylo mnohem intenzivnější. Bohužel to ale všechno byly věci, kterým jsem mohl zabránit. Přípravu jsem totiž dost podcenil. Soustředil jsem se hlavně na plavání a ostatní věci jsem moc neřešil. Kdybych si dopředu zjistil, jakou teplotu má voda u hráze a jak dalece sahá, mohl jsem se vybavit lepším neoprenem. Takhle jsem se zbytečně ve více vrstvách unavoval. To samé s větrem. Kdybych se podíval na předpověď, mohl jsem se přizpůsobit. Buď plavat opačným směrem, nebo celou výzvu přesunout na jiný termín. Takhle jsem si zbytečně přidělal mnoho komplikací. Z plavecké ultravytrvalostní výzvy se tak stal ukrutný boj vydržet, překonat protiproud a dosáhnout cíle. Když k výše jmenovaným komplikacím přičtu plavání v noci v černé vodě, kdy není vidět vůbec nic, kde jsem občas do něčeho narazil, takže mi v hlavě mi šrotovaly myšlenky typu Čelisti, tak to byla dokonalá prověrka mé psychické odolnosti. A do toho jsem ještě posledních několik nekonečných hodin poslouchal unaveného taťku, jak si stále stěžuje, že jsme to měli zrušit už na začátku, že to nestihneme, že nás nikdo neodveze, že to proti větru nejde, že to bla, bla, bla, tak jsem nesmírně rád, že jsem vytrval a dokázal to. I když jak často říkám, opakovat bych to nechtěl. Jen by ještě zajímalo, jakou skutečnou vzdálenost jsem v tom protiproudu vlastně uplaval?

Co se týče plánů na léto, tak kromě pár adrenalinových aktivit mě čeká přes týden běhání po Korsice, a když to čas dovolí, tak opět náročnější cyklistická výzva na konci prázdnin. Ačkoli mě plavání dost rozlámalo a mírně se mi znechutilo, tak nemám teď moc myšlenky na to, co příště. Stále je tu však poslední nejdelší přehrada v ČR, která tu na mě čeká. A jak se znám, tak se i dočká.

facebook | Suunto Movescount

2015-10-07 10:30:12 | Aktualizace: 2017-03-13 10:45:05 - Dvořák Štěpán

Švaříček Tomáš: Cesta na kole napříč kontinenty

Kolem napříč kontinenty

V sobotu 10. října 2015 vyrazil na svou cestu Švaříček Tomáš, spoluzakladatel a hlavní člen Off-limits.cz. V průběhu dvou let chce na kole objet svět přes všechny kontinenty.

Nakonec musel cestu zkrátit a domů se vrátil přesně po roce, během kterého projel celou Afriku a část Evropy i Kanady.

[Kolem napříč kontinenty]


2014-09-15 14:48:42 | Aktualizace: 2014-09-15 13:45:04 - Dvořák Štěpán

Založení Spolku Off-limits.cz

Dnes 22. srpna 2014 jsme náš team oficiálně povýšili na neziskovou organizaci Spolek Off-limits.cz.


2014-08-28 21:14:15 | Aktualizace: 2018-03-02 20:32:22 - Dvořák Štěpán

Přejeli jsme na horských kolech celou Českou republiku na jeden zátah

V polovině srpna 2014 se Štěpánovi a Švárovi podařilo přejet celou Českou republiku na horských kolech od nejzápadnější bodu u Aše k nejvýchodnějšímu bodu u Jablunkova v délce 614 km za 35 hodin a 5 minut. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2014-08-12 - 2014-08-13 - Česká republika - Cyklistika.


2013-08-11 18:38:01

Nový člen

Dne 2012-07-13 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se ukázal jako velice schopný v zařizování různých věcí, a protože měl zájem spolupracovat s námi, bylo mu to umožněno.

Bajer Miroslav


2013-04-04 15:10:08 | Aktualizace: 2013-04-04 13:38:53 - Dvořák Štěpán

Reklamní bannery Off-limits.cz

Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m
Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m

Na začátku dubna 2013 jsme si nechali vyrobit reklamní bannery. Zde musíme poděkovat Janu Pekovi z firmy Symbol Graphics, který se nám výrobu navrhl a později i uskutečnil. Logo jsme trochu upravili a nechali vyrobit jeden velký banner 3,7 m x 1,5 m a dva menší bannery 2,5 m x 1,0 m. Pokud nyní vyrazíme na nějakou větší akci, už budeme nepřehlédnutelní.


2013-03-16 15:15:11

Dopsání článku o zdolání Elbrusu

Po sedmi měsících od návratu z Ruska, kde Štěpán a Švára zdolali Elbrus (5642), Štěpán dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh expedice podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2013-03-16 13:20:40 | Aktualizace: 2015-06-26 12:03:16 - Dvořák Štěpán

Logo Off-limits.cz

Logo Off-limits.cz
Logo Off-limits.cz

Přesně šest let trvalo, než se nám podařilo vytvořit naše vlastní logo. Z toho jen pět let trvalo, než jsme si všichni sjednotili představy a rok trvalo samotné vytváření a dolaďovaní detailů. Za grafické zpracování děkujeme Martině Čermákové. Na nás už je jen logo vhodně využít a začít se s jeho pomocí prezentovat na různých akcích. Největší úspěch bude, když se dostane do podvědomí lidí a jen z loga budu jasné, že se jedná o náš team Off-limits.cz.


2012-11-11 23:17:18

Nový člen

Dne 2012-11-11 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se od října 2012 zúčastňoval téměř všech našich akcí. Po pár týdne už dokonce akce vymýšlel sám a musel nás přemlouvat, abychom vůbec šli my s ním. Této energie by byla škoda nevyužít, a proto už patří mezi nás.

Švaříček Ladislav


2012-10-01 23:27:50 | Aktualizace: 2015-10-09 15:20:23 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2012-10-01 jsme mezi sebe přibrali nového člena, se kterým jsme se seznámili při chození po lajně v roce 2010. Tahle činnost ho zaujala, protože sám velice rád jezdí na jednokolce. Od té doby se s námi už několika akcí zúčastnil, proto jsme ho rádi zařadili mezi sebe.

Zelníček Zdeněk


2012-08-10 18:56:27 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Elbrus

Dne 2012-07-28 jsme s Vertikálou odjeli do Ruska na Kavkaz, kde jsme dva týdny podnikali různé tůry a na závěr jsme zdolali nejvyšší horu Evropy Elbrus (5642). Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2012-07-26 23:25:06

Nový typ "skoku" - Hod z mostu

Dne 2012-07-22 na sobě Potty otestoval nový "skok", při kterém se nechal zvednout ostatními nad hlavu a hodit z mostu. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-22 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2012-07-25 20:29:01 | Aktualizace: 2017-03-05 09:24:22 - Dvořák Štěpán

Dopsání článku o stopování po Skotsku

Uplynul přesně rok, kdy jsem se Švárou celý měsíc cestoval stopem do Skotska, po Skotku a zpět. Teprve dnes jsem ale dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh cestování podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-07-28 - 2011-08-21 - Česká republika - Skotsko - Stopování.


2012-05-10 10:55:26

3 houpačky, 87 skoků a skoky do vody

Dne 2012-05-08 jsme byli po roční pauze skákat ze Stropešínského mostu nad Dalešickou přehradou. Při této akci jsme v našem teamu překonali další dva rekordy a zkusili novou věc. Díky hodně lidem, jsme měli postavené tři houpačky a během celé akce jsme stihli 87 skoků. Jako novinku jsme vyzkoušeli skoky z houpačky do vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-05-08 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2011-09-04 09:10:03

První wasserline

Dne 2011-09-03 jsme na řece Jihlava v Poušově napnuli naši první wasserline. Tekoucí voda pod lajnou neustále rozhazovala rovnováhu, takže její překonání bylo těžší, než jsme očekávali. Po několika pádech byla ale nakonec lajna překonána. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-09-03 - Třebíč - Poušov - Slackline.


2011-05-02 11:37:40 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Salto z mostu a skok poslepu

Dne 2011-05-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu zkoušeli skákat další typy skoků. První novinkou byl skok poslepu, kdy jsme si zavázali oči a skočili. Při tomto skoku máte po celou dobu velmi zvláštní pocit, protože do poslední chvíle netušíte, co se vámi děje. Další novinkou bylo salto vpřed. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-05-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2011-05-02 10:42:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:23:09 - Dvořák Štěpán

První midline

Dne 2011-04-24 jsme na skále Justýnka u Příštpa napnuli ve výšce asi 7 m naši první midline. Protože to pro nás byla úplná novinka, její zdolání pro nás zatím bylo nemožné. Nakonec jsme tedy zůstali jen u skákání z lajny dolů, abychom si nejprve zvykli na padání z lajny. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-04-24 - Příštpo - Justýnka - Slackline.


2011-04-24 09:14:42

"Hopsací" sezón zahájena

Ukradený lezecký materiál konečně dokoupen, takže "hopsací" sezóna je pro nás otevřená.


2011-03-12 21:22:33 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2011-03-12 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který s námi už byl mnohokrát na různých akcích, chodí s námi pravidelně na tréninky a má v plánu v tom i pokračovat. Díky nám zjistil, že extrémní sporty jsou mu velmi blízké.

Huml Jiří


2010-10-31 01:12:53

Rozlomení ocelové karabiny

Dne 2010-10-27 se mi v Borovině u rybníka při napínání slackline délky 50 m podařilo rozlomit oválnou ocelovou karabinu Singing Rock o nosnosti 30 kN. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-27 - Třebíč - Borovina - Slackline.


2010-10-21 19:58:32

Další krádež

Dne 2010-10-02 nám byla u Žďákovského mostu odcizena z auta část lezecké výbavy, takže odkládáme naše lezecké akce na dobu neurčitou. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-02 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-09-02 07:49:06 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Longline 50 m

Dne 2010-09-01 se nám v Třebíči v Libušině údolí podařilo na první pokus přejít longline délky 50 m tam i zpátky včetně otočky. Teď už jen trénovat a na jaře se můžeme pokusit o rovnou stovku. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-09-01 - Třebíč - Libušino údolí - Slackline.


2010-07-11 01:19:41

Kienova houpačka poprvé ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou

Dne 2010-07-09 jsme poprvé skákali ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou. Při skoku ze 60 m vysokého mostu jsme nejprve padali asi 30 m volným pádem a až poté následovala obří houpačka nad hladinou vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-10 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-07-08 15:00:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé z úplného vrchu Borovinského mostu

Dne 2010-07-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili úplně z vrchu mostu od kolejí, kde jezdí vlak. Po odrazu následoval volný pád v délce asi patnácti metrů. Díky kladce, které rozložila pádovou energii do celé délky šedesátimetrových hlavních lan, nebylo cítit vůbec žádné cuknutí, při zachycení pádu hlavními lany. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-11-11 12:25:59

Stropešínský most znovu otevřen

V listopadu 2009 byl konečně po necelém roce, kdy byl uzavřen kvůli jeho rekonstrukci, znovu otevřen Stropešínský most přes Dalešickou přehradu spojující obce Stropešín a Třesov. Kromě nového kabátu zde přibylo i zábradlí oddělující vozovku od chodníku na obou stranách mostu.

Nejdůležitější pro nás skokany ale je, že nová konstrukce mostu a zábradlí je velice podobná té staré, takže po roční přestávce můžeme tento most začít znovu využívat ke skákání.


2009-10-17 17:06:55 | Aktualizace: 2015-10-12 15:10:44 - Dvořák Štěpán

Singing Rock neumí měřit

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm

Protože pracujeme s lezeckým materiálem, musíme si ho kupovat. Většinu si ho kupujeme od firmy Singing Rock. Kvůli bezpečnosti si všechny výrobky kupujeme v párech a v párech je pak i používáme, abychom se pojistili pro případ selhání jednoho z nich. Při takovémto použití je nesmírně důležité, aby oba výrobky měli stejné parametry, hlavně délku. Ovšem po posledních nákupech jsme se přesvědčili, že firma Singing Rock neumí asi měřit, protože dva stejné výrobky, od nich zakoupené, prostě stejné nejsou.

Naše zkušenosti:

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm

V dvou různých obchodech jsem koupil dva kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 150 cm. Protože při jejich použití jsem zjistil, že délky se asi neshodují, doma jsem provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že dvě smyce mají délku 147 cm a ostatní dvě dokonce jen 140 cm.

Při dalším nákupu v jednom obchodě jsem koupil čtyři kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 80 cm. Po minulých zkušenostech jsem doma okamžitě provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že tři smyce mají délku 81 cm a ta čtvrtá jen 79 cm.

Po těchto zkušenost jsem v půlce září 2009 firmě Singing Rock psal e-mail, ve kterém jsem se ptal, proč k takovýmto neshodám v délkách katalogově "stejných" výrobků dochází. Bohužel odpověď jsem do dnešní doby nedostal.

Budoucím i stávajícím zákazníkům této firmy proto doporučuji, aby si všechny výrobky sami odzkoušeli a přeměřili ještě před samotným nákupem.


2009-09-21 10:59:37 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Krade se všude a všechno

Dne 2009-09-15 nám v Třebíči při skákání z Borovinského mostu někdo asi v polovině akce ukradl tři karabiny ze záložního jištění, které bylo vytvořené pod mostem na druhé straně, takže na něj nebylo vidět. V karabinách byla zavěšená hlavní lana a celé to bylo z bezpečnostních důvodů zavěšené pomocí plochých smyc ke spodku mostu. Po krádeži zmizely pouze karabiny, ale ploché smyce zůstaly na místě. Zůstala i hlavní kladka a ukotvení hlavních lan k mostu. Pokud by v tomto případě kladka selhala, skončili bychom po skoku nejspíš až úplně dole na zemi. Nechápu lidi, kteří si neuvědomili, jak moc ohrozili naše životy, ale i životy své, protože kdybychom právě skákali, když kradli, nejspíš by přišli o ruce. Doufám, že nám příště někdo neukradne přímo hlavní lana, na kterých budeme skákat. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-21 10:59:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První tandemový skok z mostu

Dne 2009-09-15 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili dva skokani na jednom dvojitém laně, tzv. tandemový skok. Ze začátku jsem měl strach kvůli většímu protažení hlavních lan a bolesti, která by mohla nastat z důvodu druhého skokana visícího pode mnou. Vše se ale nakonec ukázalo jako zbytečné obavy a my jsme ve dvou úspěšně absolvovali volný pád, houpačku i slanění. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-07 20:51:21 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Využití kladky při Kienově houpačce a otestování skoku podélného kombinovaného s příčným

Dne 2009-09-06 jsme v Třebíči na Borovinském mostě vyměnili expresky za kladku a tím pádem jsme snížili tření při využívání celé délky hlavních lan na minimum. Také se nám po třech letech plánování podařilo uvázat hlavní lana za spodek mostu, takže jsme mohli skákat skoky jak příčné tak i podélné nebo kombinované. Tímto způsobem jsme také prodloužili délku samotné houpačky, takže jsme mohli létat těsně nad zemí. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-06 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-07-20 15:41:45 | Aktualizace: 2015-10-09 15:19:25 - Dvořák Štěpán

Noví členové

Dne 2009-07-11 jsme mezi sebe přibrali jako nové členy naše kamarády, se kterými jsme už před třemi lety chodili lézt na umělou stěnu a slaňovat z mostu a nyní začali navštěvovat naše akce.

Vlček Leoš a Potančok Ondřej


2008-10-16 23:08:34 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Mont Blanc

Dne 2008-07-28 jsme ve složení Štěpán a Švára odjeli do Francie do města Chamonix, kde jsme zahájili výstup. Po čtyřech dnech jsme na druhý pokus úspěšně zdolali nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4810 m.n.m.). Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-07-28 - 2008-08-03 - Francie - Alpy - Mont Blanc - Horolezectví.


2008-09-30 16:25:51 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První salto (backflip) z mostu a první jištění pomocí "kyblíku"

Dne 2008-09-27 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě skákat Kienovu houpačku. Na konci celé akce jsme se Švárou skočili poprvé v životě salto vzad, tzv. backflip. V průběhu celé akce jsme používali k jištění "kyblík", místo klasické slaňovací osmy a docela se osvědčil. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-09-27 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-09-04 19:15:22 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Nový způsob jištění a spouštění při Kienově houpačce

Dne 2008-08-31 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat nový způsob jištění a spouštění po Kienově houpačce. Normálně používáme způsob, při kterém jsme přivázaní napevno na konci lana, a po dohoupání nás ostatní lidé spustí přes osmu, která je nahoře. Při tomto novém způsobu jsme měli lano napevno přivázané nahoře na mostě a k lanu jsme se připnuli pomocí kyblíku, který jsme zajistili speciálním způsobem. Zbytek lana jsme měli v batohu na zádech a slanili jsme po něm dolů poté, co jsme se dohoupali. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-08-31 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-01-03 18:31:51 | Aktualizace: 2018-07-14 17:35:46 - Dvořák Štěpán

Netradičně oslavený nový rok 2008 ve 120 m nad zemí

Konec roku 2007 a začátek nového roku 2008 jsem strávil velice netradičním a originálním způsobem ve 120 metrech nad zemí na jednom z našich Třebíčských komínů, odkud byl nádherný rozhled po celém okrese. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-01-01 - Třebíč - Komín BOPO - Výstup.


2007-08-28 11:10:50 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2007-08-28 jsme mezi sebe přibrali jako nového člena mého bráchu, protože s námi byl už na pár akcích, při kterých dokázal, že nemá strach a také něco umí.

Dvořák Tomáš


2007-08-28 10:46:38 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za sedák po hlavě

Dne 2007-08-25 jsme poprvé skákali Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsme byli přivázaný za sedák. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-08-25 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2007-07-02 19:10:42 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé na dynamických lanech

Dne 2007-07-01 jsme byli V Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat dvě nová dynamická lana zakoupená v květnu (2x TENDON TRUST 11,4 PROTECT SHIELD za 6600 Kč). Do této doby (asi dva roky) jsme skákali pouze na lanech statických (LANEX SPELEO 10,5 A). U našich SPELEO lan bylo uvedeno prodloužení 3,2% a u těch nových TRUST bylo uvedeno statické prodloužení 6.5% a dynamické prodloužení 36%, takže jsme čekali, že to bude o poznání více pružit. Po pár skocích jsme se shodli, že to zas tolik nepruží a akorát, že to lépe tlumí pády do lana. Takže jediný rozdíl v použití je, že u lan dynamických se může skákat s větším průvěsem lana. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2007-04-28 23:20:04 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Překonání osobního rekordu - běh 50 km

Dne 2007-04-24 jsem překonal svůj osobní rekord v běhu na vzdálenost, když jsem na vojenském výcviku na Šumavě uběhl 50 km. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-04-24 - Šumava - Boletice - Běh.


2007-04-06 19:16:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za nohy po hlavě

Dne 2007-03-25 se mi konečně podařilo poprvé skočit Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsem byl přivázaný za nohy. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-03-25 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


Na stránkách


2016-11-15 13:13:16
- Přidána sekce "Recenze"

2016-09-08 11:41:48
- V Sekci "Proběhlé akce" jsou články, fotky i videa společně na jediné stránce

2016-07-31 15:38:56
- Významné proběhlé akce můžou mít svůj vlastní název

2016-03-26 13:33:53
- Tento týden byly spuštěny nové stránky Dvořák Štěpán: Ultramaratonec a extrémní sportovec, které se věnují sportům našeho předsedy Dvořáka Štěpána

2015-12-17 21:58:39
- Aktivace Certifikátu SSL serveru (Let's Encrypt) pro šifrovaný přenos dat
- Vynucené přesměrování stránek na https://www.off-limits.cz

2015-10-07 10:20:12
- Na nových stránkách Kolem napříč kontinenty se nacházejí informace z cesty na kole napříč kontinenty našeho spoluzakladatele a hlavního člena Tomáše Švaříčka

2015-09-10 15:15:32
- Změna barvy pozadí, aby nebyl tak velký kontrast
- Změna fontu písma a jeho velikosti
- Lepší detekce ROBOTů
- Upravení počítadla přístupů

2015-09-02 17:48:59
- Vynulování všech anket
- V anketách se zobrazují výsledky za posledních 5 let
- Platnost hlasu v každé anketě je z každého zařízení 5 let

2015-05-11 22:08:00
- Vynulování počítadla návštěvnosti stránek
- Počítadlo návštěvnosti stránek ukazuje hodnoty za poslední 1 měsíc

2014-09-15 14:52:41
- Přidána sekce "Kontakty"

2014-03-03 14:51:23
- Odstraněny reklamy

2014-03-01 16:30:47
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Rope Jumping (skoky na laně)

2013-10-21 22:03:50
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Suspension (věšení na háky za kůži)

2013-08-22 13:27:47
- Do sekce "Teorie" byly přidány stránky Beznapěťové kotvení lan a Beznapěťové spojení lan

2013-08-19 10:53:11
- Všechny fotky budou nahrávány v rozlišení Full HD (1080p)

2013-01-19 23:32:44
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Klusking

2012-11-12 12:56:43
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Kladkostroj

2012-09-24 11:04:47
- Přidáno vyhledávání pomocí služby Google

2012-08-14 22:55:48
- Činnost "Swing Jump" byla permanentně přejmenována na český oficiální název "Kienova houpačka" (vztahuje se i na odkazy - staré jsou automaticky přesměrovány pomocí HTTP 301)

2012-06-13 19:49:01
- Počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek ukazuje pouze aktuální měsíc

2012-02-29 23:03:22
- Všechny informace o jednotlivých členech teamu Off-limits v sekci "Profil" byly zredukovány a jejich profily byly sloučeny do jediné stránky Team

2011-09-21 11:17:28
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Stopování

2011-02-13 13:32:41
- V Sekci "Proběhlé akce" byly lokální videa nahrazena videy z YouTube a další videa už budou také pouze z YouTube

2010-11-17 20:46:14
- U komentářů byla přidána možnost odpovědět na libovolný komentář

2010-11-07 09:38:05
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Powerbocking

2010-07-14 23:21:49
- Sloučení všech stránek v sekci "Off-limits" pod stránku O nás

2010-04-18 23:19:03
- Do levého menu se bylo přidáno zobrazení posledních komentářů

2009-08-15 23:09:47
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Video" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování

2009-07-20 15:31:36
- Do sekce "Profil" byl přidány profily nových členů: Vlček Loeoš a Potančok Ondřej

2009-06-30 12:09:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slackline

2009-06-03 21:27:38
- Přidána sekce "Média nás", která obsahuje reportáže, videa nebo články, ve kterých se píše o nás nebo o někom z našeho teamu

2009-05-21 17:03:13
- Upraveny odkazy v sekci "Fotoalbum" a "Video" (staré také fungují)

2009-05-02 00:17:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Improvizované úvazky

2009-04-10 21:05:12
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slaňování

2009-03-14 20:29:42
- Upraveny odkazy v sekci "Lokality" (staré také fungují)
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k aktualizaci scriptu

2009-03-07 20:32:05
- Přidána sekce "Podpořte nás", která obsahuje informace, jak můžete podpořit naši činnost
- Stránky www.off-limits.cz jsou přístupné i pod doménou www.offlimits.cz

2009-02-27 12:54:59
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Lezecké stěny

2009-02-04 22:53:20
- Upraveno zobrazování fotek pomocí Highslide (Je možné prohlížet všechny fotky na stránce jako by byly ve fotoalbu)

2009-02-02 23:15:23
- obnovení funkčnosti původních odkazů (automatické přesměrování pomocí HTTP 301)

2009-01-26 10:42:44
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- Sekce "Proběhlé akce" byla přejmenována na "Fotoalbum"
- Zrušena podpora pro prohlížeče nepodporující cookies

2008-12-09 00:03:27
- Ke komentářům přidána podpora BBCode

2008-11-17 14:31:25
- Vylepšený systém hlasování v anketách

2008-11-16 20:14:00
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- K jakékoliv stránce lze přidat komentář (výpis i vkládání dole pod každou stránkou)

2008-11-14 12:53:21
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Potápění s přístrojem

2008-11-13 15:39:56
- V sekci "Profil" byla pro každého člena přidána možnost, aby tam měl více osobních fotek

2008-10-28 14:08:22
- Komplexní aktualizace stránek

2008-10-15 16:33:50
- Opravení chyby v sekci "Video", která znemožňovala přehrávaní videí v prohlížečích Mozilla Firefox a Opera

2008-09-04 19:07:52
- Přidána sekce "Nabídka", kde nabízíme možnost zúčastnit se našich akcí
- Přidáno průběžně se měnící pozadí nadpisu

2008-08-05 10:04:21
- V sekci "Kniha návštěv" byla přidána podpora Gravataru (zobrazení různých obrázků pro různé e-maily), registrace na www.gravatar.com

2008-07-03 09:29:08
- Anketa upravena na dynamickou (dochází k postupnému grafickému načítání hlasů)
- V sekci "Lokality" se nyní může nacházet více než čtyři fotky pro jednu lokalitu

2008-05-08 18:11:27
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Vodní plochy

2008-04-17 16:36:22
- Upraven vzhled

2008-03-04 15:48:38
- Upraveno počítání přístupů (aby se připočetl přístup stačí nyní navštívit pouze dvě naše stránky)

2008-01-30 18:57:28
- V sekci "Kniha návštěv" byl upraven způsob zobrazování příspěvků

2008-01-29 16:27:06
- Do všech fotek umístěných na našem webu bylo umístěno naše logo, kvůli nepovolenému kopírování
- Upraveno počítání on-line času v počítadle přístupů, kvůli odstranění ROBOTů (čas se přičítá pouze když jsou stránky otevírány pomocí odkazu)

2008-01-20 13:07:15
- V sekci "Proběhlé akce" a "Lokality" byly k výběru přidány náhledy fotek

2008-01-15 16:51:52
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Proběhlé akce" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování
- V sekci "Lokality" upraveno zobrazování jednotlivých lokalit
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k velkým změnám ve struktuře (Proběhlé akce, Fotoalbum, Lokality)

2008-01-05 11:48:21
- Upravení umístění reklam nahoru, aby byly "lépe na očích"

2007-09-19 00:33:59
- Přidána nová sekce "Video", kde se budou velice pomalu, ale jistě objevovat naše nová videa, u kterých se vždy budeme snažit, aby byla sestříhána

2007-08-28 11:12:08
- Do sekce "Profil" byl přidán profil nového člena: Dvořák Tomáš

2007-07-27 23:49:26
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Cliff Diving

2007-07-12 20:25:38
- V sekci "Kniha návštěv" byla odstraněna kolonka "Předmět", pro jeho údajnou zbytečnost (podle připomínek různých lidí)

2007-04-28 23:20:52
- Do sekce "Profil" byly ke každému členu teamu přidány jeho osobní rekordy
- Vynulování všech anket a jejich přeprogramování, protože podle výsledků to naznačovalo, že hlasovali pouze roboti

2007-04-06 19:11:57
- Opraveny některé chyby při zobrazování náhledů fotek

2007-03-31 21:49:03
- Spuštění stránek www.off-limits.cz

Komentáře
Napište první komentář
Show: 108x | Read: 1 hod 58 min | Update: 2018-07-12 09:58:07 | Script: | Queries: 31 | Kontakty | © Dvořák Štěpán 2007 - 2018 | # # #