Extrém - Adrenalin - Outdoor - Rope Jumping - Kienova houpačka - Lezení - Slaňování - Slackline - Powerbocking - Klusking - Horolezectví - Potápění
Extrémní sporty plné adrenalinu
Věř si a dodážeš vše!
"Smrti se nebojím - Když jsem tu já, není tu smrt, když je tu smrt, nejsem tu já." (Epikuros)
Menu
Vyhledávání
Dnes
Nové komentáře
Právě čtené články
Nejčtenější články
Anketa
Odkazy
Aktuality

Ve spolku


2017-10-17 09:45:22 | Aktualizace: 2017-10-17 09:50:02 - Dvořák Štěpán

2017-10-15
Podzimní lezení na Hřebenáči

zobrazit fotky
2017-10-15 - Podzimní lezení na Hřebenáči
2017-10-15 - Podzimní lezení na Hřebenáči

Nádherný slunečný podzemní den jsme lezli téměř celý den na skále, kde slunce svítí jen místy.

Za nádherného podzimního počasí jsme vyrazili do Moravského krasu ke Sloupsko-šošůvským jeskyním. Prošli jsme se kolem několika vápencových skal, až jsme nakonec zůstali u 20 m vysokého skalního útvaru Hřebenáč, který je zvláštní tím, že se jedná o naprosto osamocenou skálu, na kterou se může lézt ze vše stran. Během celého dne jsme lezli různé cesty od obtížnosti V až pokusy na VIII, jak na prvolezce, tak i s horním jištěním. Bohužel všude kolem bylo bahno a vápencová skála byla na prvních metrech neuvěřitelně vyleštěná, takže nejtěžší a zároveň nejméně příjemné byly nástupy. Nahoře už to byl krásný lezecký požitek. Bohužel jako největší chybu považuji celkově výběr lokality, protože podzimní slunce svítí už velmi nízko, a tak jsme jeden z nejhezčích podzimních dnů strávili téměř stále ve stínu a na bahně, i když bylo jasno a vše kolem nás nádherně nasvícené.


2017-09-28 22:43:45

2017-09-28
Lhánice - Baby - Velká Baba
Lezení

zobrazit fotky
2017-09-28 - Lhánice - Baby - Velká Baba - Lezení
2017-09-28 - Lhánice - Baby - Velká Baba - Lezení

Na konci propršeného září jsme využili babího léta a poprvé v tomto roce vyrazili lézt na skály Baby. Počasí bylo naprosto úžasné. Modrá jasná obloha a příjemné teplo jen na kraťasy. Domluvili jsme se celkem čtyři, takže jsme byly akorát dvě dvojice. Ke skalám jsme dojeli někdy kolem poledne. Když jsme dorazili k Velké Babě, všimli jsme si velkého spadlého stromu. Pravděpodobně následek silné letní bouřky. Kromě toho že je tam zatím nechán na zemi, tak se odkryl nový výhled na jihovýchodní část skalního masivu. Jak bývá zvykem, začali jsme lézt na východní stěně, kde jsme zdolali cesty Břeťova [V] a Zahrádky (Diretissima) [V-VI]. Byl tu akorát trošku problém s nástupem, protože jak sem moc nesvítí slunce, tak země byla mokrá a první metry na skále klouzaly. Potom jsme se přesunuli na jižní stěnu, kde jsme vylezli cestu Stromovka [V]. Při cestě dolů jsme si vytvořili horní jištění a někteří si ještě zkusili vylézt část cesty obtížnosti [VIII]. Následně jsme pokračovali v lezení cesty Vaškova [V]. Úplně na konci jsme už při západu slunce vyšplhali až vrchol Velké baby po cestách Hrana [IV] a Černý komín [IV]. Za šera jsme se vrátili k autu a vyrazili domů. Už takhle nádherné lezení umocnila skutečnost, že jsme tam celou dobu byli úplně sami. Je to snad poprvé, kdy jsme tam totiž nepotkali žádné jiné lezce.


2017-09-26 08:19:39 | Aktualizace: 2017-10-10 13:22:20 - Dvořák Štěpán

2017-09-23
Saar Challenge 2017

zobrazit článek zobrazit fotky
2017-09-23 - Saar Challenge 2017
2017-09-23 - Saar Challenge 2017

Doběhl jsem si pro 1. místo v kategorii s časem 6 hodin 10 minut a 32 vteřin na závodě ve Ždárských vrších o délce 67 km s převýšením 1 350 m.

Od Brněnského masakru 2017 uběhl přesně týden a já jsem se stejně jako minulý rok postavil na start závodu Saar Challenge, při kterém se běží 67 km s převýšením 1 350 m přes Ždárské vrchy. Minulý ročník jsem vyhrál, takže jsem měl podobné ambice. V sobotu byl první podzimní den a počasí se ukázalo v plné síle. Už ráno byly teploty kolem 5. stupňů, polojasno a mlhy. Po příjezdu do Hlinska jsem si trochu popovídal s pořadateli, kteří mě na závod pozvali. Oblečení jsem si vzal stejné jako na Brněnský masakr 2017, takže vše bílé krátké a kompresní s návleky. Akorát místo čelenky jsem si vzal klobouk, protože jsem ho chtěl otestovat v dešti, který měl po obědě přijít. Před devátou hodinou se mírně oteplilo k 10 stupňům, ale naopak se zatáhla obloha. Na závod tedy ideální podmínky.

První kilometry jsem na to šlápl a společně s dalšíma dvěma běžci jsem se utrhl. Jeden to po čase neudržel, takže jsme zůstali ve vedení jen dva. Tempo jsme měli docela svižné kolem 4:30 min/km Když jsme se dostali na dlouhé asfaltové cesty, začal jsem trochu ztrácet. Na první občerstvovačce jsem tedy nic nedoplňoval a ztrátu téměř stáhl. Jenže při přeběhu přes Žákovu horu, jsem se opět výrazněji propadl. Vedoucího závodníka jsem naposledy viděl na rovince před Třemi Studněmi. V té chvíli už oblačnost zhoustla natolik, že začalo trochu kapat. Okolo Medlovského rybníka a přes Paseckou skálu jsem se dostal do obce Kadov ke druhé občerstvovačce. Ačkoli jsem se snažil zrychlit, abych náskok stáhl, tak při vybíhání k Drátenické skále jsem za sebou zahlédl jiného běžce. Z toho jsem usoudil, že jsem dost zpomalil a motivace značně poklesla. Déšť zatím zesílil a začal jsem cítit chlad. U Malinovské skály jsem měl ještě náskok, ale těsně před Lisovskou skálou jsem byl předběhnut a propadl jsem se tak na 3. místo. U Devíti skal, kde to šíleně klouzalo na kamenech a kořenech, jsem se připojil na trasu s poloviční délkou, na kterou závodníci vyráželi hodinu po nás. A ty nejpomalejší jsem postupně přebíhal. Před obcí Křižánky jsem na 3. občerstvovačce měl uběhnuto 42 km za 3 hodiny a 30 minut.

Při výběhu z Křižánek jsem naposledy před sebou zahlédl závodníka, který mě předběhl. Viditelně se ode mě začal vzdalovat. Nebyl jsem nijak unavený, ale už mě dost tahaly svaly v zadní části stehen. Zkusil jsem ještě trochu zrychlit při výběhu ke Čtyřem Palicím, ale protože se mi hned zamlžily brýle, tak jsem po kamenech stejně rychle běžet nemohl. Jednou jsem dokonce seběhl z cesty, takže hned nahoře jsem si brýle sundal a snažil se je částečně odmlžit rychlým máváním v ruce. Při mírném klesání kolem Milovských Perničků jsem si definitivně přiznal, že už to rychleji nepůjde. Při stoupání ke Zkamenělému zámku jsem předběhl další pomalé závodníky z kratší tratě a doběhl nahoru k loveckému zámečku Karlštejn, kde byla 4. občerstvovačka. Ruce už jsem měl tak ztuhlé, že jsem láhev musel otevřít ústy. Než jsem doplnil pití, přiběhl z ničeho nic další závodník.

Při následném sbíhání do obce Svratka mě tento závodník předběhl, protože nohy už jsem měl naprosto ztuhlé a tím jsem se propadl na 4. místo. Psychicky už jsem byl tak zlomený, že jsem si přál, ať mě předběhne ještě pár lidí a já pak nemusím čekat na vyhlášení a můžu jet hned domů, abych se mohl učit na přezkoušení, které mě čekalo následující den v práci. Hned v obci Svratouch mě doběhl další závodník. Když jsem se na něj podíval, tak jsem zjistil, že je to ten, který měl být úplně první. Prý ale už ve Třech Studních seběhl z trasy, takže mu trvalo dost dlouho, než to stáhl. To znamenalo, že jsem až k Lisovské skále byl úplně první a teď jsme běželi společně na 3 a 4. místě. To mi dodalo trochu energie do nohou. Dál jsme tedy pokračovali spolu a povídali si. Předběhli jsme další závodníky z kratší tratě a občerstvili se na poslední občerstvovačce. Jenomže pak nohy opět vysadily a já zůstal sám. U obce Dědová to bylo tak špatné, že jsem dokonce nedobrovolně zastavil, protože nohy prostě nereagovali. A hned mě předběhl další závodník a já se propadl na 5. místo. Naprosto odevzdaný jsem se trmácel lesem jen pár metrů před závodníkem z kratší trati, kterého jsem před tím předběhl. Teď jsme na tom byli stejně. Dostali jsme se do Hlinska a já jsem s časem 6 hodin 10 minut a 32 vteřin proběhl cílem.

Když mi po chvíli pořadatel oznámil, že jsem v kategorii první, začal jsem se smát a odpověděl jsem mu, že si to snad ani nezasloužím. Stále pršelo a já byl promrzlý na kost, takže jsem si šel do auta pro věci a pak jsem se prohřál ve sprše. Zbytek času jsem strávil střídavě mezi pořadateli a závodníky, se kterými jsem si povídal. V 18 hodin začalo vyhlašování, v průběhu kterého stále dobíhali někteří závodníci. Protože čekání bylo docela dlouhé, někteří závodní už odjeli domů a na stupních vítězů chyběli. Převzal jsem cenu, rozloučil jsem se a za stmívání vyrazil domů do Třebíče. Po cestě jsem ještě přemýšlel nad závodem. Od Křižánek jsem na prvního závodníka, který mě předběhl, ztratil 35 minut a i celková průměrná rychlost byla o 0,5 km/h pomalejší než minulý rok. Očekával jsem tedy výrazně lepší výsledek, ale nohy mě prostě nepustily. Určitě v nich byla ještě nějaká únava z Brněnského masakru 2017. Celý týden jsem ale věnoval regeneraci, před startem jsem se cítil lépe než minulý rok a podle času jsme i první třetinu běželi téměř stejně rychle. Takže to vidím na nějaký dlouhodobější problém.

Saar Challenge 2016 | Saar Challenge | Suunto Movescount

2017-09-21 15:53:47 | Aktualizace: 2017-09-21 15:54:18 - Dvořák Štěpán

2017-09-16
Soutěž v pojídání bramborových švestkových knedlíků

zobrazit fotky zobrazit videa
2017-09-16 - Soutěž v pojídání bramborových švestkových knedlíků
2017-09-16 - Soutěž v pojídání bramborových švestkových knedlíků

25 snězených knedlíků nakonec Láďovi stačilo na 2. místo.

Láďa se rozhodl, že zkusí, jak bezedný má žaludek. Na třebíčském Bramborobraní se zúčastnil soutěže v pojídání švestkových knedlíků. Úkol byl jednoduchý. Co nejrychleji jich sníst 40. Sice jich nakonec do sebe zvládl nacpat jen 25, ale i tak to stačilo na 2. místo.


2017-09-17 11:28:41 | Aktualizace: 2017-10-10 13:22:49 - Dvořák Štěpán

2017-09-16
Brněnský masakr 2017

zobrazit článek zobrazit fotky zobrazit videa
2017-09-16 - Brněnský masakr 2017
2017-09-16 - Brněnský masakr 2017

Zúčastnil jsem se 5. ročníku extrémního běžeckého závodu v okolí Brna o délce 63 km s převýšením 2180 m. Doběhl jsem v čase 5 hodin 43 minut a 25 vteřin, který stačil na 6. místo v kategorii.

Již po páté v řadě jsem se zúčastnil extrémního běžeckého závodu Brněnský masakr v okolí Brna o délce 63 km s převýšením 2180 m. Protože letos jsem měl dobře natrénováno a vycházely mi téměř všechny plány, chtěl jsem se konečně dostat pod 5 hodin a 30 minut, když už mi to minulý rok o minutu uteklo. Ještě ve středu jsem si zašel na krátký 6 km závod v Třebíči, abych trochu připomněl nohám, co je to závod.

Sobotní ráno celé propršelo, takže jsem byl vděčný, že aspoň na start v sedm hodin ráno přestalo. Jako vždy jsem se držel mezi prvními až na kopec Velká Baba, kde se mi první dva včetně rekordmana trati Jiřího Čípy začali vzdalovat. Přes obec Česká až do Lelekovic jsem běžel společně s triatlonistou s Danielem Novotným. Při výstupu na Babí Lom jsem ubral a pár závodníků mě předběhlo. Protože všude bylo bahno a mokro, skalnatý hřeben pěkně klouzal a moc jsem si ho neužil. Při sbíhání do Vranova jsem začal cítit mírné pnutí ve stehnech, takže jsem začal litovat, že jsem se toho středečního závodu zúčastnil. Na kontrole jsem doplnil pití a pokračoval ve sbíhání do Adamova, při kterém se ke mně přidal běžec, kterého jsem předběhl na skalnatém hřebeni přes Babí lom. Když jsme se po dlouhém sbíhání dostali na rovnou asfaltovou silnici kolem řeky Svitavy, měl jsem pocit, že za sebou táhnu pneumatiku. To už mně bylo naprosto jasné, že konec závodu si opět protrpím a plánovaný čas nevyjde. K tomu opět začalo pršet nebo spíš přímo lít. Po pár kilometrech jsme odbočili od řeky a vyběhli ke zřícenině Nového Hradu. Po vrstevnici jsme se dostali na vyhlídku u Máchova památníku. Bohužel se mi tak zamlžily brýle, že jsem si je musel sundat. Jenomže jsou dioptrické, takže jsem měl najednou docela problém, protože jsem pořádně neviděl na kameny, klacky a díry na cestě. A k tomu už mě při sbíhání zpátky do Adamova nohy bolely tak, že jsem musel brzdit a předběhlo mě pár běžců. Dole jsem měl přesně 30 km na 2 hodiny a 31 minut.

U občerstvovačky jsem doplnil pití a zahájil druhou polovinu závodu výstupem k Alexandrově rozhledně, kde mě bylo oznámeno, že jsem na 9. místě Následující klesání přes Babice nad Svitavou bylo dost kritické, protože mi to prostě nechtělo běžet a v hlavě se mi honily zákeřné myšlenky, jaké by to bylo skončit. Naštěstí od železniční zastávky se začalo opět stoupat lesem, takže jsem to rozeběhl. Jenže od přístřešku Nad Arboretem začalo bahnité klesání, při kterém mě předběhl další běžec. Toho jsem naštěstí předběhl hned dole v Bílovicích nad Svitavou, když jsem značně urychlil občerstvení. A protože mě to dost zvedlo náladu, v následujícím kopci jsem předběhl ještě další dva běžce, kteří mě předběhli už u Adamova. I déšť se výrazně zmírnil, takže jsem opět mohl nasadit brýle. Při sbíhání ke Svitavě jsem náskok s odřenýma ušima udržel a od soutěsky Myší díra jsem se jim při mírném, ale dlouhém stoupání začal opět vzdalovat. V Útěchově jsem se připojil na trať poloviční varianty a zamíchal se mezi její běžce. To mně dost pomohlo, protože jsem se jich snažil držet. Každopádně jsem si tuto závěrečnou část dost protrpěl, protože byla téměř celá z kopce a nohy bolely jako čert.

Až u poslední občerstvovačky mě předběhl Ondřej Velička, který to běžel prý jen odpočinkově mezi závodem na 100 km a následujícím Spartathlonem v Řecku. A když jsem si říkal, že by to mohlo stačit, tak se kolem mě prohnal ještě Jan Čapek, kterého znám z třebíčských závodů. Od poslední kontroly u hlavní silnice na Svitavy se do cíle jen stoupá, takže přišla poslední šance. Do kopců jsem byl stále rychlejší než ostatní, takže jsem je začal pomalu předbíhat. Zatím tedy jen závodníky z poloviční tratě. Nejvýrazněji mi pomáhaly schody, které jsem byl z naší skupinky asi jediný schopný vybíhat. Díky tomu jsem se dostal až k Honzovi, se kterým jsem si dal závěrečný 200 m sprint do cíle. Bohužel byl lepší. Moje nohy už to prostě nedávaly. Výsledný čas 5 hodin 43 minut a 25 vteřin stačil na 6. místo v kategorii a 8. místo celkově.

Protože stále pršelo a bylo chladno, šel jsem hned do auta, kde jsem si vyměnil věci. Následně jsem strávil 2,5 hodiny na bazénu, kde jsem střídal saunu, ležení ve vířivce, poslouchání zážitků ostatních závodníků a užívání si naprosté pohody. Ven jsem vylezl akorát, když začalo vyhlašování. Popovídal jsem si s mnoha lidmi, které jsem dlouhou dobu anebo ještě vůbec neviděl a navečer jsem vyrazil zpátky domů do Třebíče. I když se mi závod neběžel zrovna nejlépe, tak to taková katastrofa nebyla. Pro příště si ale musím dobře rozmyslet, jestli se před takto velkým závodem účastnit ve stejném týdnu ještě jiného závodu. Což mi připomíná, že se teď musím dát rychle do kupy, protože přesně za týden mě čeká ultratrail nedotčenou přírodou Žďárských vrchů - Saar Challenge 2017, který má téměř stejné parametry. A ze zkušeností z minulého roku vím, že to bude bolet, hodně bolet.

Brněnský masakr 2016 | Brněnský masakr | Suunto Movescount

2015-10-07 10:30:12 | Aktualizace: 2017-03-13 10:45:05 - Dvořák Štěpán

Švaříček Tomáš: Cesta na kole napříč kontinenty

Kolem napříč kontinenty

V sobotu 10. října 2015 vyrazil na svou cestu Švaříček Tomáš, spoluzakladatel a hlavní člen Off-limits.cz. V průběhu dvou let chce na kole objet svět přes všechny kontinenty.

Nakonec musel cestu zkrátit a domů se vrátil přesně po roce, během kterého projel celou Afriku a část Evropy i Kanady.

[Kolem napříč kontinenty]


2014-09-15 14:48:42 | Aktualizace: 2014-09-15 13:45:04 - Dvořák Štěpán

Založení Spolku Off-limits.cz

Dnes 22. srpna 2014 jsme náš team oficiálně povýšili na neziskovou organizaci Spolek Off-limits.cz.


2014-08-28 21:14:15 | Aktualizace: 2017-03-05 09:24:22 - Dvořák Štěpán

Přejeli jsme na horských kolech celou Českou republiku na jeden zátah

V polovině srpna 2014 se Štěpánovi a Švárovi podařilo přejet celou Českou republiku na horských kolech od nejzápadnější bodu u Aše k nejvýchodnějšímu bodu u Jablunkova v délce 614 km za 35 hodin a 5 minut. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2014-08-12 - 2014-08-13 - Česká republika - Cyklistika.


2013-08-11 18:38:01

Nový člen

Dne 2012-07-13 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se ukázal jako velice schopný v zařizování různých věcí, a protože měl zájem spolupracovat s námi, bylo mu to umožněno.

Bajer Miroslav


2013-04-04 15:10:08 | Aktualizace: 2013-04-04 13:38:53 - Dvořák Štěpán

Reklamní bannery Off-limits.cz

Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m
Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m

Na začátku dubna 2013 jsme si nechali vyrobit reklamní bannery. Zde musíme poděkovat Janu Pekovi z firmy Symbol Graphics, který se nám výrobu navrhl a později i uskutečnil. Logo jsme trochu upravili a nechali vyrobit jeden velký banner 3,7 m x 1,5 m a dva menší bannery 2,5 m x 1,0 m. Pokud nyní vyrazíme na nějakou větší akci, už budeme nepřehlédnutelní.


2013-03-16 15:15:11

Dopsání článku o zdolání Elbrusu

Po sedmi měsících od návratu z Ruska, kde Štěpán a Švára zdolali Elbrus (5642), Štěpán dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh expedice podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2013-03-16 13:20:40 | Aktualizace: 2015-06-26 12:03:16 - Dvořák Štěpán

Logo Off-limits.cz

Logo Off-limits.cz
Logo Off-limits.cz

Přesně šest let trvalo, než se nám podařilo vytvořit naše vlastní logo. Z toho jen pět let trvalo, než jsme si všichni sjednotili představy a rok trvalo samotné vytváření a dolaďovaní detailů. Za grafické zpracování děkujeme Martině Čermákové. Na nás už je jen logo vhodně využít a začít se s jeho pomocí prezentovat na různých akcích. Největší úspěch bude, když se dostane do podvědomí lidí a jen z loga budu jasné, že se jedná o náš team Off-limits.cz.


2012-11-11 23:17:18

Nový člen

Dne 2012-11-11 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se od října 2012 zúčastňoval téměř všech našich akcí. Po pár týdne už dokonce akce vymýšlel sám a musel nás přemlouvat, abychom vůbec šli my s ním. Této energie by byla škoda nevyužít, a proto už patří mezi nás.

Švaříček Ladislav


2012-10-01 23:27:50 | Aktualizace: 2015-10-09 15:20:23 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2012-10-01 jsme mezi sebe přibrali nového člena, se kterým jsme se seznámili při chození po lajně v roce 2010. Tahle činnost ho zaujala, protože sám velice rád jezdí na jednokolce. Od té doby se s námi už několika akcí zúčastnil, proto jsme ho rádi zařadili mezi sebe.

Zelníček Zdeněk


2012-08-10 18:56:27 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Elbrus

Dne 2012-07-28 jsme s Vertikálou odjeli do Ruska na Kavkaz, kde jsme dva týdny podnikali různé tůry a na závěr jsme zdolali nejvyšší horu Evropy Elbrus (5642). Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2012-07-26 23:25:06

Nový typ "skoku" - Hod z mostu

Dne 2012-07-22 na sobě Potty otestoval nový "skok", při kterém se nechal zvednout ostatními nad hlavu a hodit z mostu. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-22 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2012-07-25 20:29:01 | Aktualizace: 2017-03-05 09:24:22 - Dvořák Štěpán

Dopsání článku o stopování po Skotsku

Uplynul přesně rok, kdy jsem se Švárou celý měsíc cestoval stopem do Skotska, po Skotku a zpět. Teprve dnes jsem ale dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh cestování podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-07-28 - 2011-08-21 - Česká republika - Skotsko - Stopování.


2012-05-10 10:55:26

3 houpačky, 87 skoků a skoky do vody

Dne 2012-05-08 jsme byli po roční pauze skákat ze Stropešínského mostu nad Dalešickou přehradou. Při této akci jsme v našem teamu překonali další dva rekordy a zkusili novou věc. Díky hodně lidem, jsme měli postavené tři houpačky a během celé akce jsme stihli 87 skoků. Jako novinku jsme vyzkoušeli skoky z houpačky do vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-05-08 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2011-09-04 09:10:03

První wasserline

Dne 2011-09-03 jsme na řece Jihlava v Poušově napnuli naši první wasserline. Tekoucí voda pod lajnou neustále rozhazovala rovnováhu, takže její překonání bylo těžší, než jsme očekávali. Po několika pádech byla ale nakonec lajna překonána. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-09-03 - Třebíč - Poušov - Slackline.


2011-05-02 11:37:40 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Salto z mostu a skok poslepu

Dne 2011-05-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu zkoušeli skákat další typy skoků. První novinkou byl skok poslepu, kdy jsme si zavázali oči a skočili. Při tomto skoku máte po celou dobu velmi zvláštní pocit, protože do poslední chvíle netušíte, co se vámi děje. Další novinkou bylo salto vpřed. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-05-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2011-05-02 10:42:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:23:09 - Dvořák Štěpán

První midline

Dne 2011-04-24 jsme na skále Justýnka u Příštpa napnuli ve výšce asi 7 m naši první midline. Protože to pro nás byla úplná novinka, její zdolání pro nás zatím bylo nemožné. Nakonec jsme tedy zůstali jen u skákání z lajny dolů, abychom si nejprve zvykli na padání z lajny. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-04-24 - Příštpo - Justýnka - Slackline.


2011-04-24 09:14:42

"Hopsací" sezón zahájena

Ukradený lezecký materiál konečně dokoupen, takže "hopsací" sezóna je pro nás otevřená.


2011-03-12 21:22:33 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2011-03-12 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který s námi už byl mnohokrát na různých akcích, chodí s námi pravidelně na tréninky a má v plánu v tom i pokračovat. Díky nám zjistil, že extrémní sporty jsou mu velmi blízké.

Huml Jiří


2010-10-31 01:12:53

Rozlomení ocelové karabiny

Dne 2010-10-27 se mi v Borovině u rybníka při napínání slackline délky 50 m podařilo rozlomit oválnou ocelovou karabinu Singing Rock o nosnosti 30 kN. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-27 - Třebíč - Borovina - Slackline.


2010-10-21 19:58:32

Další krádež

Dne 2010-10-02 nám byla u Žďákovského mostu odcizena z auta část lezecké výbavy, takže odkládáme naše lezecké akce na dobu neurčitou. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-02 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-09-02 07:49:06 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Longline 50 m

Dne 2010-09-01 se nám v Třebíči v Libušině údolí podařilo na první pokus přejít longline délky 50 m tam i zpátky včetně otočky. Teď už jen trénovat a na jaře se můžeme pokusit o rovnou stovku. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-09-01 - Třebíč - Libušino údolí - Slackline.


2010-07-11 01:19:41

Kienova houpačka poprvé ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou

Dne 2010-07-09 jsme poprvé skákali ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou. Při skoku ze 60 m vysokého mostu jsme nejprve padali asi 30 m volným pádem a až poté následovala obří houpačka nad hladinou vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-10 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-07-08 15:00:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé z úplného vrchu Borovinského mostu

Dne 2010-07-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili úplně z vrchu mostu od kolejí, kde jezdí vlak. Po odrazu následoval volný pád v délce asi patnácti metrů. Díky kladce, které rozložila pádovou energii do celé délky šedesátimetrových hlavních lan, nebylo cítit vůbec žádné cuknutí, při zachycení pádu hlavními lany. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-11-11 12:25:59

Stropešínský most znovu otevřen

V listopadu 2009 byl konečně po necelém roce, kdy byl uzavřen kvůli jeho rekonstrukci, znovu otevřen Stropešínský most přes Dalešickou přehradu spojující obce Stropešín a Třesov. Kromě nového kabátu zde přibylo i zábradlí oddělující vozovku od chodníku na obou stranách mostu.

Nejdůležitější pro nás skokany ale je, že nová konstrukce mostu a zábradlí je velice podobná té staré, takže po roční přestávce můžeme tento most začít znovu využívat ke skákání.


2009-10-17 17:06:55 | Aktualizace: 2015-10-12 15:10:44 - Dvořák Štěpán

Singing Rock neumí měřit

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm

Protože pracujeme s lezeckým materiálem, musíme si ho kupovat. Většinu si ho kupujeme od firmy Singing Rock. Kvůli bezpečnosti si všechny výrobky kupujeme v párech a v párech je pak i používáme, abychom se pojistili pro případ selhání jednoho z nich. Při takovémto použití je nesmírně důležité, aby oba výrobky měli stejné parametry, hlavně délku. Ovšem po posledních nákupech jsme se přesvědčili, že firma Singing Rock neumí asi měřit, protože dva stejné výrobky, od nich zakoupené, prostě stejné nejsou.

Naše zkušenosti:

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm

V dvou různých obchodech jsem koupil dva kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 150 cm. Protože při jejich použití jsem zjistil, že délky se asi neshodují, doma jsem provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že dvě smyce mají délku 147 cm a ostatní dvě dokonce jen 140 cm.

Při dalším nákupu v jednom obchodě jsem koupil čtyři kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 80 cm. Po minulých zkušenostech jsem doma okamžitě provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že tři smyce mají délku 81 cm a ta čtvrtá jen 79 cm.

Po těchto zkušenost jsem v půlce září 2009 firmě Singing Rock psal e-mail, ve kterém jsem se ptal, proč k takovýmto neshodám v délkách katalogově "stejných" výrobků dochází. Bohužel odpověď jsem do dnešní doby nedostal.

Budoucím i stávajícím zákazníkům této firmy proto doporučuji, aby si všechny výrobky sami odzkoušeli a přeměřili ještě před samotným nákupem.


2009-09-21 10:59:37 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Krade se všude a všechno

Dne 2009-09-15 nám v Třebíči při skákání z Borovinského mostu někdo asi v polovině akce ukradl tři karabiny ze záložního jištění, které bylo vytvořené pod mostem na druhé straně, takže na něj nebylo vidět. V karabinách byla zavěšená hlavní lana a celé to bylo z bezpečnostních důvodů zavěšené pomocí plochých smyc ke spodku mostu. Po krádeži zmizely pouze karabiny, ale ploché smyce zůstaly na místě. Zůstala i hlavní kladka a ukotvení hlavních lan k mostu. Pokud by v tomto případě kladka selhala, skončili bychom po skoku nejspíš až úplně dole na zemi. Nechápu lidi, kteří si neuvědomili, jak moc ohrozili naše životy, ale i životy své, protože kdybychom právě skákali, když kradli, nejspíš by přišli o ruce. Doufám, že nám příště někdo neukradne přímo hlavní lana, na kterých budeme skákat. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-21 10:59:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První tandemový skok z mostu

Dne 2009-09-15 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili dva skokani na jednom dvojitém laně, tzv. tandemový skok. Ze začátku jsem měl strach kvůli většímu protažení hlavních lan a bolesti, která by mohla nastat z důvodu druhého skokana visícího pode mnou. Vše se ale nakonec ukázalo jako zbytečné obavy a my jsme ve dvou úspěšně absolvovali volný pád, houpačku i slanění. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-07 20:51:21 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Využití kladky při Kienově houpačce a otestování skoku podélného kombinovaného s příčným

Dne 2009-09-06 jsme v Třebíči na Borovinském mostě vyměnili expresky za kladku a tím pádem jsme snížili tření při využívání celé délky hlavních lan na minimum. Také se nám po třech letech plánování podařilo uvázat hlavní lana za spodek mostu, takže jsme mohli skákat skoky jak příčné tak i podélné nebo kombinované. Tímto způsobem jsme také prodloužili délku samotné houpačky, takže jsme mohli létat těsně nad zemí. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-06 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-07-20 15:41:45 | Aktualizace: 2015-10-09 15:19:25 - Dvořák Štěpán

Noví členové

Dne 2009-07-11 jsme mezi sebe přibrali jako nové členy naše kamarády, se kterými jsme už před třemi lety chodili lézt na umělou stěnu a slaňovat z mostu a nyní začali navštěvovat naše akce.

Vlček Leoš a Potančok Ondřej


2008-10-16 23:08:34 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Mont Blanc

Dne 2008-07-28 jsme ve složení Štěpán a Švára odjeli do Francie do města Chamonix, kde jsme zahájili výstup. Po čtyřech dnech jsme na druhý pokus úspěšně zdolali nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4810 m.n.m.). Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-07-28 - 2008-08-03 - Francie - Alpy - Mont Blanc - Horolezectví.


2008-09-30 16:25:51 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První salto (backflip) z mostu a první jištění pomocí "kyblíku"

Dne 2008-09-27 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě skákat Kienovu houpačku. Na konci celé akce jsme se Švárou skočili poprvé v životě salto vzad, tzv. backflip. V průběhu celé akce jsme používali k jištění "kyblík", místo klasické slaňovací osmy a docela se osvědčil. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-09-27 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-09-04 19:15:22 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Nový způsob jištění a spouštění při Kienově houpačce

Dne 2008-08-31 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat nový způsob jištění a spouštění po Kienově houpačce. Normálně používáme způsob, při kterém jsme přivázaní napevno na konci lana, a po dohoupání nás ostatní lidé spustí přes osmu, která je nahoře. Při tomto novém způsobu jsme měli lano napevno přivázané nahoře na mostě a k lanu jsme se připnuli pomocí kyblíku, který jsme zajistili speciálním způsobem. Zbytek lana jsme měli v batohu na zádech a slanili jsme po něm dolů poté, co jsme se dohoupali. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-08-31 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-01-03 18:31:51 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Netradičně oslavený nový rok 2008 ve 120m nad zemí

Konec roku 2007 a začátek nového roku 2008 jsem strávil velice netradičním a originálním způsobem ve 120 metrech nad zemí na jednom z našich Třebíčských komínů, odkud byl nádherný rozhled po celém okrese. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-01-01 - Třebíč - Komín BOPO - Výstup.


2007-08-28 11:10:50 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2007-08-28 jsme mezi sebe přibrali jako nového člena mého bráchu, protože s námi byl už na pár akcích, při kterých dokázal, že nemá strach a také něco umí.

Dvořák Tomáš


2007-08-28 10:46:38 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za sedák po hlavě

Dne 2007-08-25 jsme poprvé skákali Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsme byli přivázaný za sedák. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-08-25 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2007-07-02 19:10:42 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé na dynamických lanech

Dne 2007-07-01 jsme byli V Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat dvě nová dynamická lana zakoupená v květnu (2x TENDON TRUST 11,4 PROTECT SHIELD za 6600 Kč). Do této doby (asi dva roky) jsme skákali pouze na lanech statických (LANEX SPELEO 10,5 A). U našich SPELEO lan bylo uvedeno prodloužení 3,2% a u těch nových TRUST bylo uvedeno statické prodloužení 6.5% a dynamické prodloužení 36%, takže jsme čekali, že to bude o poznání více pružit. Po pár skocích jsme se shodli, že to zas tolik nepruží a akorát, že to lépe tlumí pády do lana. Takže jediný rozdíl v použití je, že u lan dynamických se může skákat s větším průvěsem lana. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2007-04-28 23:20:04 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Překonání osobního rekordu - běh 50 km

Dne 2007-04-24 jsem překonal svůj osobní rekord v běhu na vzdálenost, když jsem na vojenském výcviku na Šumavě uběhl 50 km. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-04-24 - Šumava - Boletice - Běh.


2007-04-06 19:16:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za nohy po hlavě

Dne 2007-03-25 se mi konečně podařilo poprvé skočit Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsem byl přivázaný za nohy. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-03-25 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


Na stránkách


2016-11-15 13:13:16
- Přidána sekce "Recenze"

2016-09-08 11:41:48
- V Sekci "Proběhlé akce" jsou články, fotky i videa společně na jediné stránce

2016-07-31 15:38:56
- Významné proběhlé akce můžou mít svůj vlastní název

2016-03-26 13:33:53
- Tento týden byly spuštěny nové stránky Dvořák Štěpán: Ultramaratonec a extrémní sportovec, které se věnují sportům našeho předsedy Dvořáka Štěpána

2015-12-17 21:58:39
- Aktivace Certifikátu SSL serveru (Let's Encrypt) pro šifrovaný přenos dat
- Vynucené přesměrování stránek na https://www.off-limits.cz

2015-10-07 10:20:12
- Na nových stránkách Kolem napříč kontinenty se nacházejí informace z cesty na kole napříč kontinenty našeho spoluzakladatele a hlavního člena Tomáše Švaříčka

2015-09-10 15:15:32
- Změna barvy pozadí, aby nebyl tak velký kontrast
- Změna fontu písma a jeho velikosti
- Lepší detekce ROBOTů
- Upravení počítadla přístupů

2015-09-02 17:48:59
- Vynulování všech anket
- V anketách se zobrazují výsledky za posledních 5 let
- Platnost hlasu v každé anketě je z každého zařízení 5 let

2015-05-11 22:08:00
- Vynulování počítadla návštěvnosti stránek
- Počítadlo návštěvnosti stránek ukazuje hodnoty za poslední 1 měsíc

2014-09-15 14:52:41
- Přidána sekce "Kontakty"

2014-03-03 14:51:23
- Odstraněny reklamy

2014-03-01 16:30:47
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Rope Jumping (skoky na laně)

2013-10-21 22:03:50
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Suspension (věšení na háky za kůži)

2013-08-22 13:27:47
- Do sekce "Teorie" byly přidány stránky Beznapěťové kotvení lan a Beznapěťové spojení lan

2013-08-19 10:53:11
- Všechny fotky budou nahrávány v rozlišení Full HD (1080p)

2013-01-19 23:32:44
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Klusking

2012-11-12 12:56:43
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Kladkostroj

2012-09-24 11:04:47
- Přidáno vyhledávání pomocí služby Google

2012-08-14 22:55:48
- Činnost "Swing Jump" byla permanentně přejmenována na český oficiální název "Kienova houpačka" (vztahuje se i na odkazy - staré jsou automaticky přesměrovány pomocí HTTP 301)

2012-06-13 19:49:01
- Počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek ukazuje pouze aktuální měsíc

2012-02-29 23:03:22
- Všechny informace o jednotlivých členech teamu Off-limits v sekci "Profil" byly zredukovány a jejich profily byly sloučeny do jediné stránky Team

2011-09-21 11:17:28
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Stopování

2011-02-13 13:32:41
- V Sekci "Proběhlé akce" byly lokální videa nahrazena videy z YouTube a další videa už budou také pouze z YouTube

2010-11-17 20:46:14
- U komentářů byla přidána možnost odpovědět na libovolný komentář

2010-11-07 09:38:05
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Powerbocking

2010-07-14 23:21:49
- Sloučení všech stránek v sekci "Off-limits" pod stránku O nás

2010-04-18 23:19:03
- Do levého menu se bylo přidáno zobrazení posledních komentářů

2009-08-15 23:09:47
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Video" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování

2009-07-20 15:31:36
- Do sekce "Profil" byl přidány profily nových členů: Vlček Loeoš a Potančok Ondřej

2009-06-30 12:09:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slackline

2009-06-03 21:27:38
- Přidána sekce "Média nás", která obsahuje reportáže, videa nebo články, ve kterých se píše o nás nebo o někom z našeho teamu

2009-05-21 17:03:13
- Upraveny odkazy v sekci "Fotoalbum" a "Video" (staré také fungují)

2009-05-02 00:17:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Improvizované úvazky

2009-04-10 21:05:12
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slaňování

2009-03-14 20:29:42
- Upraveny odkazy v sekci "Lokality" (staré také fungují)
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k aktualizaci scriptu

2009-03-07 20:32:05
- Přidána sekce "Podpořte nás", která obsahuje informace, jak můžete podpořit naši činnost
- Stránky www.off-limits.cz jsou přístupné i pod doménou www.offlimits.cz

2009-02-27 12:54:59
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Lezecké stěny

2009-02-04 22:53:20
- Upraveno zobrazování fotek pomocí Highslide (Je možné prohlížet všechny fotky na stránce jako by byly ve fotoalbu)

2009-02-02 23:15:23
- obnovení funkčnosti původních odkazů (automatické přesměrování pomocí HTTP 301)

2009-01-26 10:42:44
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- Sekce "Proběhlé akce" byla přejmenována na "Fotoalbum"
- Zrušena podpora pro prohlížeče nepodporující cookies

2008-12-09 00:03:27
- Ke komentářům přidána podpora BBCode

2008-11-17 14:31:25
- Vylepšený systém hlasování v anketách

2008-11-16 20:14:00
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- K jakékoliv stránce lze přidat komentář (výpis i vkládání dole pod každou stránkou)

2008-11-14 12:53:21
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Potápění s přístrojem

2008-11-13 15:39:56
- V sekci "Profil" byla pro každého člena přidána možnost, aby tam měl více osobních fotek

2008-10-28 14:08:22
- Komplexní aktualizace stránek

2008-10-15 16:33:50
- Opravení chyby v sekci "Video", která znemožňovala přehrávaní videí v prohlížečích Mozilla Firefox a Opera

2008-09-04 19:07:52
- Přidána sekce "Nabídka", kde nabízíme možnost zúčastnit se našich akcí
- Přidáno průběžně se měnící pozadí nadpisu

2008-08-05 10:04:21
- V sekci "Kniha návštěv" byla přidána podpora Gravataru (zobrazení různých obrázků pro různé e-maily), registrace na www.gravatar.com

2008-07-03 09:29:08
- Anketa upravena na dynamickou (dochází k postupnému grafickému načítání hlasů)
- V sekci "Lokality" se nyní může nacházet více než čtyři fotky pro jednu lokalitu

2008-05-08 18:11:27
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Vodní plochy

2008-04-17 16:36:22
- Upraven vzhled

2008-03-04 15:48:38
- Upraveno počítání přístupů (aby se připočetl přístup stačí nyní navštívit pouze dvě naše stránky)

2008-01-30 18:57:28
- V sekci "Kniha návštěv" byl upraven způsob zobrazování příspěvků

2008-01-29 16:27:06
- Do všech fotek umístěných na našem webu bylo umístěno naše logo, kvůli nepovolenému kopírování
- Upraveno počítání on-line času v počítadle přístupů, kvůli odstranění ROBOTů (čas se přičítá pouze když jsou stránky otevírány pomocí odkazu)

2008-01-20 13:07:15
- V sekci "Proběhlé akce" a "Lokality" byly k výběru přidány náhledy fotek

2008-01-15 16:51:52
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Proběhlé akce" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování
- V sekci "Lokality" upraveno zobrazování jednotlivých lokalit
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k velkým změnám ve struktuře (Proběhlé akce, Fotoalbum, Lokality)

2008-01-05 11:48:21
- Upravení umístění reklam nahoru, aby byly "lépe na očích"

2007-09-19 00:33:59
- Přidána nová sekce "Video", kde se budou velice pomalu, ale jistě objevovat naše nová videa, u kterých se vždy budeme snažit, aby byla sestříhána

2007-08-28 11:12:08
- Do sekce "Profil" byl přidán profil nového člena: Dvořák Tomáš

2007-07-27 23:49:26
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Cliff Diving

2007-07-12 20:25:38
- V sekci "Kniha návštěv" byla odstraněna kolonka "Předmět", pro jeho údajnou zbytečnost (podle připomínek různých lidí)

2007-04-28 23:20:52
- Do sekce "Profil" byly ke každému členu teamu přidány jeho osobní rekordy
- Vynulování všech anket a jejich přeprogramování, protože podle výsledků to naznačovalo, že hlasovali pouze roboti

2007-04-06 19:11:57
- Opraveny některé chyby při zobrazování náhledů fotek

2007-03-31 21:49:03
- Spuštění stránek www.off-limits.cz

Komentáře
Napište první komentář
Show: 34x | Read: 29 min | Update: 2017-08-01 11:13:22 | Script: | Queries: 32 | Kontakty | © Dvořák Štěpán 2007 - 2017 | # # #