Extrém - Adrenalin - Outdoor - Rope Jumping - Kienova houpačka - Lezení - Slaňování - Slackline - Powerbocking - Klusking - Horolezectví - Potápění
Extrémní sporty plné adrenalinu
Věř si a dodážeš vše!
"Smrti se nebojím - Když jsem tu já, není tu smrt, když je tu smrt, nejsem tu já." (Epikuros)
Menu
Vyhledávání
Dnes
Nové komentáře
Právě čtené články
Nejčtenější články
Anketa
Odkazy
Aktuality

Ve spolku


2017-08-02 12:16:38 | Aktualizace: 2017-08-06 23:34:12 - Dvořák Štěpán

2017-07-31
Běh 65 km: Údolí Oslavy

zobrazit fotky
2017-07-31 - Běh 65 km: Údolí Oslavy
2017-07-31 - Běh 65 km: Údolí Oslavy

Proběhl jsem údolí Oslavy od Náměště nad Oslavou po Oslavany a zpátky po trase dlouhé 65 km.

Po náročném víkendu plného adrenalinu jsem odložil odpočinek a hned v pondělí ráno, kdy na odpoledne hlásili teplotní rekordy kolem 34 stupňů, jsem vyrazil oběhnout nejkrásnější část údolí Oslavy. Autem jsem dojel do Náměště nad Oslavou a ve tři čtvrtě na deset vyběhl po červené turistické značce po směru toku řeky a zároveň po stejné trase, jako se zde na konci července běhá nádherný 19 km dlouhý závod Náměšťský přespolák. Kolem tábora Jiskra, kde jsem byl jednou jako malý kluk, jsem se dostal do přírodní rezervace Údolí Oslavy a Chvojnice do části zvané Divoká Oslava, která získala jméno díky strmým svahům, kamenitému břehu a divoké vodě. Bohužel jak je letos sucho, tak ta trocha vody sotva tekla. Překonal jsem pár náročným úseků a vyběhl jsem nahoru nad údolí, kde jsem navštívil zřícenu hradu Lamberk. Přes řeku na druhém břehu vzdušnou čarou asi 200 m stojí další zřícenina Sedleckého hradu, kterou jsem měl v plánu navštívit při zpáteční cestě po druhém břehu. Přeskákal jsem přes kamenitý svah a seběhl zpátky k řece pod 80 m vysokou skálu Jinošovnice. Myslím si, že na Vysočině vyšší skála není. V těchto místech se při závodu Náměšťský přespolák brodí a stoupá vzhůru na druhý břeh. Já ale pokračoval dál kolem řeky.

Následoval odpočinkový úsek částí zvanou Dlouhá Oslava, protože řeka tu teče několik kilometrů naprosto rovně. Po levém břehu stojí mnoho chat, takže tu jsou nádherná jezírka, která si chataři vybudovali. V jednom z nich jsem se vykoupal, abych se trochu schladil. Jenomže voda byla tak teplá, že to moc nepomohlo. Proběhl jsem táborem Skřipina, kde jsem potkal jednoho kamaráda. Kolem pochybné samoty Sedlečko jsem vyběhl ke zřícenině hradu Kraví Hora, od které je vidět dolů na Senoradský mlýn, ke kterému jsem následně seběhl. Nyní mě čekal jeden z nejtěžších úseků. Musel jsem vyběhnout a místy i vylézt po skalnatém hřebeni nahoru ke zřícenině hradu Levnov, který je znám i jako Ketkovský hrad. Výstup to byl velice náročný, ale ty výhledy za to stály. Pokračoval jsem lesem, kde jsem vyběhl z rezervace a vběhl do přírodního parku Oslava. Na vyhlídce Panorama jsem překvapivě potkal kamaráda z vysoké školy Petra Žemličku, který tu právě odpočíval na výletě na kole. Chvíli jsme se povídali, a pak jsme vyrazili každým svým směrem. Já pokračoval do obce Čučice, kde jsem si na fotbalovém hřišti doplnil pití ve vaku. Bohužel jsem ale zjistil, že jsem si s sebou nevzal iontový koncentrát, takže jsem do vody přimíchal jen Maltodextrin a BCAA. Chutnalo to jako voda s cukrem a jednou malinou, takže nic moc. Kolem bývalého Josefova Dolu jsem po vyvýšené cestě s několika výhledy do údolí seběhl do Oslavan, kde jsem se vykoupal a vypil litr limonády. Byl jsem akorát v polovině - 33 km za 6,5 hodiny.

Přeběhl jsem po mostě na druhý břeh a po žluté turistické značce se vydal proti proudu. Na chvíli jsem zastavil u prvního splavu a pozoroval, jak si tu skupinky lidí užívají horký den skákáním do vody. Pokračoval jsem kolem tábořiště plného lidí ke studánce u Berana, kde jsem se občerstvil. Odbočil jsem z turistické cesty a vydal se dál kolem řeky. Proběhl jsem dalším táborem a dostal se na velkou údolní louku. Seběhl jsem k řece, kde byla velká skála a pod ní i na ní plno lidí. Někteří z nich z této a 7 m vysoké skály skákali do vody. Využil jsem příležitosti. Přeplaval jsem řeku, vylezl po skále nahoru a také si skočil. Nabitý energií jsem pokračoval dál kolem chat. Dvakrát jsem přebrodil Oslavu tam a zpátky a vydrápal se nejprudší cestou po kamenech zpátky nahoru na žlutou turistickou cestu. Nahoře už jsem výrazně cítil, že mám dost, protože mě začala bolet hlava. Byla jsem tedy rád, že úplně nahoře byla lavička s výhledem, na kterou jsem si mohl sednout, abych se uklidnil a vydýchal. Potom jsem po cestě pokračoval kolem dalších vyhlídek až k té nejkrásnější na Velké skále, ze které byl vidět celý skalnatý hřeben, po kterém jsem před několika hodina šplhal a zřícenina hradu Levnov. Seběhl jsem dolů k Senoradskému mlýnu, kde jsem naposledy doplnil pití ve vaku. Taky jsem si vyměnil ponožky, protože ty stávající už mě po několika brodech pěkně čvachtaly. Bylo to ale docela obtížné, protože mě při pokrčení nohou začaly chytat křeče. Vyběhl jsem z parku a vrátil jsem se do přírodní rezervace Údolí Oslavy a Chvojnice.

Následoval výběh nahoru na pole, kde mě kromě cvičení loveckých psů nic zajímavého nečekalo. Na úrovni tábora Skřipina jsem se musel vrátit dolů k řece, abych hned na to zase stoupal nahoru na pole. Tou dobou už jsem cítil výraznou slabost, a jak zpomaluji. Kromě lehké bolesti hlavy jsem tedy bojoval s tím, abych ještě vůbec běžel. Když jsem se po západu slunce dobelhal na Vlčí kopec, kde jsem se opět napojil na trať závodu Náměšťský přespolák, dojedl jsem poslední tyčinku a zapil to stimulantem, abych mě to trochu nakoplo. Po pár minutách jsem ucítil změnu, protože nohy se rozeběhly. Následující seběhl k řece a opětovné stoupání nahoru už jsem tedy zvládl téměř celé za běhu. Podíval jsem se shora na fialově zabarvenou Dlouhou Oslavu a po cestě na kraji svahu přeběhl k vyhlídce Gloriet, ze které jsem měl poslední výhled na klikatící se řeku Oslavu a v lese schované zříceniny hradu Lamberk a Sedlecký hrad. Chtěl jsem seběhnout i k tomu Sedleckému hradu, ale kvůli houstnoucí tmě jsem to zrušil. Při posledním klesání k řece jsem přeběhl po starém zarostlém Čertově mostě. Tma už byla tak hustá, že v lese nebylo vidět na krok. Čelovku jsem sice neměl, ale naštěstí baterka v mobilu pomohla. Vyběhl jsem do obce Zňátky a po poli a lesem jsem se dostal k vodní nádrži Vícenický žleb, který leží přímo u Náměště nad Oslavou. Proběhl jsem přes železnici a okolo hlavní silnice jsem po desáté hodině v noci seběhl zpátky k autu.

Čekal jsem, že to uběhnu rychleji, ale protože jsem kvůli natáčení a focení vymetal každý kout, tak mě výsledná vzdálenost 65 km trvala přes 12,5 hodiny, při kterých jsem zdolal převýšení 1650 m. To ještě neznamenalo nic náročného, ale teploty, které se pohybovaly kolem 34 stupňů už ano. Hlavně v druhé polovině, když už jsem měl dost, jsem celkem často po náročnějším úseku cítil, jak to v hlavě pracuje. Pil jsem jak to jen šlo a za celou dobu jsem tedy spotřeboval téměř 10 litrů tekutin. Také jsem se pohyboval poblíž vody, která sice moc nechladila a běh zpříjemnila. Jídlo i pití mně vydrželo do poslední chvíle, takže se neopakovala situace, když jsem před 3 týdny obíhal Dalešickou přehradu a poslední kilometry jsem běžel jen na výpary.

Suunto Movescount

2017-07-24 12:12:31 | Aktualizace: 2017-08-01 11:38:19 - Dvořák Štěpán

2017-07-29 - 2017-07-30
Rope Jumping z rozhledny u Jakuba v České Kanadě

zobrazit fotky zobrazit videa
2017-07-29 - 2017-07-30 - Rope Jumping z rozhledny u Jakuba v České Kanadě
2017-07-29 - 2017-07-30 - Rope Jumping z rozhledny u Jakuba v České Kanadě

Poslední víkend v červenci jsme skákali ze 40 m vysoké Rozhledny u Jakuba v České Kanadě.

K 40 m vysoké Rozhledně u Jakuba, která leží v České Kanadě u obce Valtínov, jsme dojeli už v pátek večer, abychom zkontrolovali terén a hlavně nemuseli brzy ráno vstávat. V sobotu ráno po 7 hodině jsme začali stavět. Po desáté hodině jsme měli hotovo. Začali jsme tedy skákat, a jakmile dorazili první zájemci z řad návštěvníků, přenechali jsme prostor jim. Tímto způsobem jsme se střídali až do večera, kdy si přišel skočit i sám majitel se synem. Protože se nám nechtělo končit, přespali jsme u rozhledny do neděle. Ráno jsme podnikly vycházku po blízkém okolí, při které jsme navštívili některé přírodní zajímavosti a vykoupali se v rybníce. Před obědem jsme se vrátili na rozhlednu a pokračovali ve skákání až do odpoledních hodin, kdy se začaly blížit bouřky. Rychle jsme vše sklidili, a jakmile jsme naložili auta, začalo pršet. Kolikrát jsme skočili, to netušíme, ale z veřejnosti se odhodlalo 20 lidí. Byl to náročný ale naprosto super víkend, který se, doufám, bude opět opakovat.

Rozhledna u Jakuba

2017-07-17 16:29:49 | Aktualizace: 2017-07-24 19:36:36 - Dvořák Štěpán

2017-07-16
Běh 66 km: Dalešická přehrada

zobrazit fotky zobrazit videa
2017-07-16 - Běh 66 km: Dalešická přehrada
2017-07-16 - Běh 66 km: Dalešická přehrada

Oběhl jsem celou Dalešickou přehradu téměř kolem břehu na 66 km.

To jsem si zase dal! V zimě, když jsem oběhl celou Dalešickou přehradu, tak jsem si řekl, že to zkusím znova až v létě, kdy je dlouho vidět a je teplo. Teď v půlce července se našla příležitost.

Ráno jsem vstal, posilnil jsem se šťavnatou klobásou, nachystal věci a přejel autem do Vladislavi. Přesně v devět hodin ráno jsem vyběhl za naprosto azurového počasí po levém břehu řeky Jihlavy. Přehrada začíná asi po 2 km u posledního splavu a ten se nachází mezi Prachovnou a Čermákovým mlýnem. Zde také skončily cesty a začal terén. Tráva byla mokrá, takže jsem během chvíle měl promočené boty. Když se ale tráva změnila v metrové kopřivy, měl jsem problém. Mohl jsem odbočit do lesa nebo to vzít po břehu v těsné blízkosti vody. Protože hladina byla tentokrát nízko, břeh naskytoval ideální příležitost doslova kopírovat okraj přehrady.

Za první zatáčkou jsem se vyškrábal na Kozí skálu, ze které je vidět na protější Jirkasův mlýn. Přeběhl jsem lesem na další skálu a sklouzl zpátky k vodě. Za další zatáčkou jsem opět začal šplhat na skálu Halířka, kde je vyhlídka i s posezením. Tou dobou jsem zpozoroval, že se bohužel již začínají tvořit mraky. Přes další malou skalku jsem seběhl zpátky k vodě. Pokračoval jsem stále po břehu, klouzal v písku, skákal po kamenech a přelézal různé skalky nad vodou, až jsem se dostal k přístavišti Koněšín, kam právě připlouval parník Horácko. Opět jsem začal stoupat vzhůru a po vršcích skal kolem Kozlan jsem se dostal přes několik vyhlídek na Kozlovských skalách až na poloostrov, kde se nachází zřícenina hradu Kozlov.

Další úsek opět vedl střídavě kolem vody nebo vedle v lese. Kolem několika překvapených rybářů jsem se dostal až k tábořišti Lavičky. Nejprve jsem se vyškrábal na kopec, abych měl lepší výhled, pak jsem se vrátil a přebrodil jsem na ostrov, který byl v zimě díky nižší hladině poloostrov. Přes kamenitou stráň jsem se vydrápal na další skálu a pokračoval ke Stropešínskému mostu. Když jsem probíhal kolem jedné chaty, tak ke mně přiběhl pes. Než jsem mu stačil říct ťu, ťu, ňu, ňu, už jsem ho měl zahryznutého v levém stehně. Naštěstí jen procvakl kůži, tak to vypadá jako od upíra. Přeběhl jsem silnici a v zátoce pod Hartvíkovicemi jsem opět musel překonat několik skal nad vodou, abych se dostal do autokempu Wilsonka. Zde jsem u kamarádu z Vodní záchranné služby doplnil pití.

Následně jsem oběhl poloostrov s přístavištěm a vyběhl na Wilsonovu skálu, která je největší skálou na Dalešické přehradě. Asi 40 m je nad a vodou a 40 m pod vodou. Počasí se opět o něco více zkazilo, protože mraky zhoustly. Následující úsek bylo naprosté utrpení. Celou dobu jsem běžel buď po břehu po kamenech, nebo v těsné blízkosti v lese, takže to bylo neustále nahoru a dolu. Kameny samy o sobě mě nevadily, ale nejnáročnější bylo běžet stále po šikmém povrchu a kopírovat každou zátoku. Kilometry pomalu přibývávaly, zato čas letěl. Z neustálého šlapaní zešikma mě už tak bolela vytahaná kůže na chodidlech, že jsem se musel občas otočit a udělat pár kroků zpátky, a by se kůže porovnala. Ale na druhou stranu jsem se podíval do míst, kde jsem ještě nikdy nebyl. V největší zatáčce pod Popůvkami jsem probíhal kolem stanu, kde byl otec s dcerou. Když jsem se přiblížil, objevil jsem dalšího člena rodiny. Raťafáka, kterého už jsem měl zahryznutého v pravé botě. Setřepal jsem ho a pokračoval v kopírování břehu. Odpočinul jsem si až po 30 km, kdy jsem konečně vběhl na lesní cestu, kterou jsem se dostal do Kramolína. Sedm hodin je ukazatel, jak asi byla trať náročná. Převýšení zatím bylo 1300 m.

V Kramolíně jsem zastavil v hospodě a opět jsem doplnil pití. Protože to byla půlka cesta, vyměnil jsem si i ponožky. Využil jsem i místní záchody, abych pak nemusel v lese do křoví. Přeběhl jsem hráz Dalešické přehrady a vydal se na druhou část trasy. Protože na stejně podrobný průzkum břehu už jsem neměl čas, běžel jsem po lesních cestách a jen jsem si vytipoval pár míst u vody, kam jsem zaběhl. První byl skalní útvar u břehu se jménem Vztyčený prst. Z dálky to vypadlo jako malá skalka, ale když jsem se u ní objevil, ukázalo se, že to je aspoň 5 - 7 m vysoká skála. V následující zátoce jsem proběhl kolem zřícenina hradu Čalonice a přístaviště Dalešice. O kus dál jsem se objevil přímo naproti Wilsonově skále a pokračoval nad Skalním městem. Zde mě překvapila černá koza, která běhala sama po lese. O kus dál jsem se vydrápal na Stropešínskou vyhlídku, ze které je vidět na protějším břehu autokemp Wilsonka. Proběhl jsem Stropešínem do poslední čtvrtiny trasy.

Slunce už pomalu zapadalo, takže mě bylo jasné, že opět doběhnu za tmy. I přesto jsem se ale držel plánu a seběhl zpátky k přehradě ke zřícenině hradu Holoubek. Zde jsem potkal partu kluků, kteří se znají s jedním mým spolupracovníkem, tak jsem s nimi chvíli klábosil. Potom jsem to vzal kolem vyschlého Plešického vodopádu prudkou strání přímo k Dvořákově vyhlídce, ze které je vidět na poloostrov se zříceninou hradu Kozlov. Nyní už jsem měl splněno, a tak jsem již normálně běžel jen po cestě. Asi 8 km od cíle jsem dostal strašnou huť na hamburger. Když jsem se po nějaké době dostal k Jirkasovu mlýnu, byla taková tma, že jsem v lese nic neviděl, a tak jsem raději pokračoval po bahnitém břehu přímo kolem vody až k Čermákovu mlýnu. Tou dobou už jsem byl nějakou dobu bez pití, takže jsem cítil silnou oslabenost. Poslední 2 km kolem řeky jsem tedy vzdal a zamířil po cestě nahoru Číměře, kde jsem se napojil na silnici. Zbýval mi poslední kilometr. Jenom už se mi motala hlava, pletly se mi nohy a silnici se brázdil ze strany na stranu jako opilec. S tmou přišlo i chladno, ale já se paradoxně potil více než přes den. Byl to zvláštní stav. Všechno kolem sebe jsem vnímal jakoby ve snu. Byl jsem tedy velice rád, když jsem přesně po 66 km za 13 h běhu dorazil k autu. Celkové převýšení se vyšplhalo na 2100 m. A protože mě chuť na hamburger nepřešla, nejel jsem domů, ale namířil jsem si to do Velkého Meziříčí. Jen jsem musel jet pomalu a opatrně, protože hlava se mi stále motala.

Zimní i letní oběh Dalešické přehrady mám splněný. To ale neznamená, že se sem nevrátím. Příště ale zkusím vzít někoho s sebou, protože je tam pár míst, kde by byly pěkné záběry, které bohužel sám nezvládnu. Jen to ale příště asi nebudu brát tak přesně kolem břehu, protože ty šikmé stráně jsou šíleně náročné.

Suunto Movescount

2017-06-19 20:54:30 | Aktualizace: 2017-07-10 21:14:22 - Dvořák Štěpán

2017-07-05
Plavání 34 km: Lipno

zobrazit článek zobrazit fotky
2017-07-05 - Plavání 34 km: Lipno
2017-07-05 - Plavání 34 km: Lipno

Přeplaval jsem celou přehradu Lipno v délce 34 km za 15 hodin. Ráno ve 4 hodiny jsem vyplaval z Nové Pece a večer v sedm hodin jsem doplaval k hrázi.

Když jsem minulý rok přeplaval Vranovskou přehradu o délce 25 km, říkal jsem si, že pokud se budu pouštět do další přehrady, tak musím víc plavat, abych pořádně natrénoval ruce. Jenomže o Velikonocích jsem přeběhl Českou republiku, a pak jsem se připravoval na běh z Třebíče na horu Schneeberg, takže mně na plavání moc času nezbylo. Jako obvykle jsem tedy vše doháněl na poslední chvíli. Konkrétněji za poslední dva týdny, kdy jsem naplaval asi 24 km v bazénech nebo na přehradě. K tomu můžu přičíst 16 km od začátku roku a mám slabých 40 km. Aspoň že to bylo více, než mě na Lipně čekalo. Ale stejně. Z pohledu běžce, je to asi jako každý den běhat 2 km a po půl roce jít zaběhnout trať dlouhou 340 km. Prostě magořina.

Protože Lipno leží na hranici se Šumavou v nadmořské výšce kolem 700 m, bývá zde chladnější voda. Neopren pro mě tedy byla nutná věc. Z běhání nemám téměř žádné tuky, takže bez něj bych byl hned promrzlý na kost. Na Dalešické přehradě už jsem to jednou zažil a opakovat už to nikdy nechci. Ovšem změna oproti plavání přes Vranovskou přehradu byla plavecká bóje. Měl jsem ji připnutou kolem pasu a táhl jsem ji za sebou, abych byl ve vodě lépe vidět a minimalizovat tak šanci, že mě někdo přejede lodí. S tím souvisí i další výhoda. Osobní GPS tracker od firmy GPS Dozor jsem nemusel mít připnutý na brýlích, ale pohodlně jsem ho s sebou táhl na bóji. Jídlo jsem měl hlavně ve formě tekutých věcí, aby se lépe trávilo a bylo z něj co nejméně zbytků. Během plavání jsem totiž nechtěl sundávat neopren. Speciální výživu jsem opět měl zajištěnou od Inkospor. A samozřejmě nechyběl doprovod na lodi, kterého se opět ujmul taťka. Takže i on si pěkně máknul, protože musel odveslovat celých 34 km se mnou. Za odměnu se opálil do červena jako rak. Při zapůjčování lodě nám velice vstřícně vyšel majitel půjčovní lodí ve Frymburku pan Fratišek Frantál, který nám loď přivezl i odvezl.

Na celou akci jsem měl vyhrazené tři dny za začátku července. Od pondělí 3. 7. až do středy 5. 7. První dva dny ale silně foukal vítr, takže vyšel až poslední třetí den. V úterý po obědě jsem tedy autem přejel na Lipno, kde už celý týden byli na dovolené rodiče a sledovali podmínky. Nejprve jsem se zastavil do Dolní Vltavice, kde jsem si popovídal s vodními záchranáři z Českého Krumlova, kteří zde přes léto hlídají. Potom se ke mně připojil taťka a jeli jsme do Frymburku půjčit loď. Pomohli jsme ji majiteli naložit na vlek a ten vyrazil do Nové Pece. My jsme zatím sjeli k hrázi, kde jsem nechal auto. V druhém autě jsme se poté vrátili zpět. Vystoupil jsem v Horní Plané, kde jsme byli ubytovaní, a taťka pokračoval do Nové Pece pomoct se složením lodě. Já jsem si mezitím připravil věci na plavání. Jak se taťka vrátil, šli jsme všichni spát.

Ráno jsme vstali ve tři hodiny. Lehce jsem se najedl a napil. Oblékl jsem se do neoprenu a přejeli jsme do Nové Pece. Naložili jsme věci na loď a po čtvrté hodině vyrazili. Byla ještě tma, všude se válela mlha, teplota vzduchu byla 8 stupňů a voda měla 17 stupňů. Abych byl ve tmě dobře vidět, měl jsem na plavecké bóji přidělanou blikačku. Protože ze začátku bylo málo vody, jednou jsem uvízl břichem na mělčině. Během hodiny se rozednělo, tak bylo v mlze o něco lépe vidět. Když později vysvitlo slunce, byly nádherné výhledy skrz oranžovou mlhu. Po nějakých 7 km za 2 hodiny a 30 minut jsem proplaval kolem Horní Plané, kde je první zastávka parníků, mlha zmizela a bylo nádherně jasno. I teplota vody se vyšplhala k 20 stupňům.

Přede mnou se objevil ostrov Tajvan, ke kterému jsem plaval další hodinu. Tou dobou už jsem začínal cítit unavená ramena a bolest v zádech. Podle plánu jsem celý ostrov obeplaval, takže se celá trasa prodloužila asi o 1,5 km. Poté mě čekalo přeplavat největší plochu, kde má Lipno největší šířku kolem 6 km. První část byla naprostá pohoda. V bezvětří jsem jen plaval a čas od času vystrčil hlavu, abych zkontroloval směr. Občas jsem i kouknul na navigaci, abych se ujistil, že plavu po plánované trase. Jenže asi v polovině plochy najednou začal foukat protivítr a začal jsem bojovat proti vlnám. Následující 3 km byly tedy dost obtížné. Naštěstí na úrovni Dolní Vltavice jsem lehce změnil směr plavání, takže už mě foukalo jen z boku. Tou dobou jsem měl za sebou 18 km, které trvaly 8 hodin. Ramena byla už pěkně znavená, takže při každém záběru pěkně bolela.

Následoval nekonečně dlouhý a rovný úsek až k Frymburku. Z vody to vypadalo jen na pár kilometrů, ale ve skutečnosti to bylo 8,5 km, trvalo mě to 3,5 hodiny a musel jsem si ho rozložit na tři úseky. To, že mě bolely ruce, jsem tolik nevnímal, ale že se téměř vůbec nehnu z místa, bylo úmorné. U Frymburku jsem měl tedy naplaváno 26,5 km za 11,5 hodiny. Na chvíli k nám na veslici dojel i majitel půjčovny a potvrdil nám, že už to opravdu je do cíle jen 7 km. To je jako necelá polovina Dalešické přehrady. Následující kilometr jsem měl krizi a nějak moc mi to neplavalo. Až když ustoupila, jsem téměř bez myšlenek vytrvale a bez přestání pokračoval až do míst, odkud bylo vidět Lipno nad Vltavou. Protože dle navigace by mně v cíli chybělo do 34 km pár set metrů, obeplaval jsem ještě Králičí ostrov, kde žijí jen vysazení králici a morčata. Protože je zde velmi mělko, teplota vody se pohybovala až kolem 23 stupňů. Když mi zbýval poslední kilometr, odeslal jsem poslední fotku, a co nejrychleji jsem se snažil doplavat do cíle. Až k hrázi jsem z bezpečnostních důvodů doplavat nemohl, tak jsem skončil na úrovni bójí, za které se nesmí. Na břeh jsem vylezl po sedmé hodině večer. Po pár minutách dojel majitel z půjčovny pro loď. Zajeli jsme mu pomoct s jejím vyložením a pak už jsme se vrátili do Horní Plané. Já jsem šel uklízet věci a taťka mezitím zajel na kole pro druhé auto do Nové Pece. Když se vrátil, opět jsme šli spát. Tentokrát jsem se moc dobře nevyspal, protože jsem se budil při každém pohybu, jak mě bolela ramena. Druhý den se už jen zbývalo rozhodnout, jestli jet zpátky domů nebo se jít trochu proběhnout po okolí.

Přehrada Lipno měří na délku přesně 32 km, ale protože jsem po cestě obeplaval ostrov Tajvan a Králičí ostrov, celá trasa nakonec měřila přesně 34 km. Plavání jsem zahájil po čtvrté hodině ráno v Nové Peci a ukončil po sedmé hodině večer u hráze, takže výsledný čas byl přesně 15 hodin. Po dlouhé době to byl výkon, který mně vyšel přesně podle předpokladu. Jak celková vzdálenost, tak i výsledný čas. Vzdálenost 34 km je zajímavá i tím, že stejně měří kanál La Manche. Tím samozřejmě nechci říct, že je to stejné. V moři jsou naprosto jiné podmínky. Je tam studená voda, mořské proudy, silný vítr a případní živočichové. Zde jsem měl vodu příjemně teplou, žádné proudy, vítr foukal velmi mírný a ani mě při plavání nic neohryzovalo. Když jsem mluvil s některými místními obyvateli, tak si nevzpomínali, že by Lipno někdo celé přeplaval. Prý jen nějací dálkoví plavci něco čas od času zkusí, ale většinou končí po 20 km. Takže jsem možná první nebo aspoň jeden z mála. Celou dobu jsem plaval kraulem, takže to dost odnesly ramenní a prsní svaly. Nohy moc unavené nebyly, protože hned následující den mi umožnily se jít proběhnout okolo Lipna 46 km. Nyní už zbývají v České republice jen dvě delší přehrady. Ale na to je zatím čas, protože musím vymyslet, jakou výzvu ještě letos podniku.

facebook | Suunto Movescount

2017-06-19 09:45:47

2017-06-18
Třebíč - Hrádek
Slackline

zobrazit fotky
2017-06-18 - Třebíč - Hrádek - Slackline
2017-06-18 - Třebíč - Hrádek - Slackline

Na lajně už jsme společně nebyli hodně dlouho. A protože jsme o víkendu téměř všichni měli nějaké problémy, které nám nedovolovali podniknout něco náročnějšího, sešli jsme se na Hrádku, kde jsme napnuli lajny o délkách 5 m, 25 m a 40 m. Krásně se ukázalo, že tyto věci se nezapomínají, protože nám to šlo stejně jako naposledy. Potty dokonce posunul svůj rekord, když poprvé přešel celých 40 m. Na aktivní regeneraci je to perfektní pohyb.


2015-10-07 10:30:12 | Aktualizace: 2017-03-13 10:45:05 - Dvořák Štěpán

Švaříček Tomáš: Cesta na kole napříč kontinenty

Kolem napříč kontinenty

V sobotu 10. října 2015 vyrazil na svou cestu Švaříček Tomáš, spoluzakladatel a hlavní člen Off-limits.cz. V průběhu dvou let chce na kole objet svět přes všechny kontinenty.

Nakonec musel cestu zkrátit a domů se vrátil přesně po roce, během kterého projel celou Afriku a část Evropy i Kanady.

[Kolem napříč kontinenty]


2014-09-15 14:48:42 | Aktualizace: 2014-09-15 13:45:04 - Dvořák Štěpán

Založení Spolku Off-limits.cz

Dnes 22. srpna 2014 jsme náš team oficiálně povýšili na neziskovou organizaci Spolek Off-limits.cz.


2014-08-28 21:14:15 | Aktualizace: 2017-03-05 09:24:22 - Dvořák Štěpán

Přejeli jsme na horských kolech celou Českou republiku na jeden zátah

V polovině srpna 2014 se Štěpánovi a Švárovi podařilo přejet celou Českou republiku na horských kolech od nejzápadnější bodu u Aše k nejvýchodnějšímu bodu u Jablunkova v délce 614 km za 35 hodin a 5 minut. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2014-08-12 - 2014-08-13 - Česká republika - Cyklistika.


2013-08-11 18:38:01

Nový člen

Dne 2012-07-13 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se ukázal jako velice schopný v zařizování různých věcí, a protože měl zájem spolupracovat s námi, bylo mu to umožněno.

Bajer Miroslav


2013-04-04 15:10:08 | Aktualizace: 2013-04-04 13:38:53 - Dvořák Štěpán

Reklamní bannery Off-limits.cz

Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m
Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m

Na začátku dubna 2013 jsme si nechali vyrobit reklamní bannery. Zde musíme poděkovat Janu Pekovi z firmy Symbol Graphics, který se nám výrobu navrhl a později i uskutečnil. Logo jsme trochu upravili a nechali vyrobit jeden velký banner 3,7 m x 1,5 m a dva menší bannery 2,5 m x 1,0 m. Pokud nyní vyrazíme na nějakou větší akci, už budeme nepřehlédnutelní.


2013-03-16 15:15:11

Dopsání článku o zdolání Elbrusu

Po sedmi měsících od návratu z Ruska, kde Štěpán a Švára zdolali Elbrus (5642), Štěpán dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh expedice podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2013-03-16 13:20:40 | Aktualizace: 2015-06-26 12:03:16 - Dvořák Štěpán

Logo Off-limits.cz

Logo Off-limits.cz
Logo Off-limits.cz

Přesně šest let trvalo, než se nám podařilo vytvořit naše vlastní logo. Z toho jen pět let trvalo, než jsme si všichni sjednotili představy a rok trvalo samotné vytváření a dolaďovaní detailů. Za grafické zpracování děkujeme Martině Čermákové. Na nás už je jen logo vhodně využít a začít se s jeho pomocí prezentovat na různých akcích. Největší úspěch bude, když se dostane do podvědomí lidí a jen z loga budu jasné, že se jedná o náš team Off-limits.cz.


2012-11-11 23:17:18

Nový člen

Dne 2012-11-11 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se od října 2012 zúčastňoval téměř všech našich akcí. Po pár týdne už dokonce akce vymýšlel sám a musel nás přemlouvat, abychom vůbec šli my s ním. Této energie by byla škoda nevyužít, a proto už patří mezi nás.

Švaříček Ladislav


2012-10-01 23:27:50 | Aktualizace: 2015-10-09 15:20:23 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2012-10-01 jsme mezi sebe přibrali nového člena, se kterým jsme se seznámili při chození po lajně v roce 2010. Tahle činnost ho zaujala, protože sám velice rád jezdí na jednokolce. Od té doby se s námi už několika akcí zúčastnil, proto jsme ho rádi zařadili mezi sebe.

Zelníček Zdeněk


2012-08-10 18:56:27 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Elbrus

Dne 2012-07-28 jsme s Vertikálou odjeli do Ruska na Kavkaz, kde jsme dva týdny podnikali různé tůry a na závěr jsme zdolali nejvyšší horu Evropy Elbrus (5642). Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2012-07-26 23:25:06

Nový typ "skoku" - Hod z mostu

Dne 2012-07-22 na sobě Potty otestoval nový "skok", při kterém se nechal zvednout ostatními nad hlavu a hodit z mostu. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-22 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2012-07-25 20:29:01 | Aktualizace: 2017-03-05 09:24:22 - Dvořák Štěpán

Dopsání článku o stopování po Skotsku

Uplynul přesně rok, kdy jsem se Švárou celý měsíc cestoval stopem do Skotska, po Skotku a zpět. Teprve dnes jsem ale dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh cestování podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-07-28 - 2011-08-21 - Česká republika - Skotsko - Stopování.


2012-05-10 10:55:26

3 houpačky, 87 skoků a skoky do vody

Dne 2012-05-08 jsme byli po roční pauze skákat ze Stropešínského mostu nad Dalešickou přehradou. Při této akci jsme v našem teamu překonali další dva rekordy a zkusili novou věc. Díky hodně lidem, jsme měli postavené tři houpačky a během celé akce jsme stihli 87 skoků. Jako novinku jsme vyzkoušeli skoky z houpačky do vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-05-08 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2011-09-04 09:10:03

První wasserline

Dne 2011-09-03 jsme na řece Jihlava v Poušově napnuli naši první wasserline. Tekoucí voda pod lajnou neustále rozhazovala rovnováhu, takže její překonání bylo těžší, než jsme očekávali. Po několika pádech byla ale nakonec lajna překonána. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-09-03 - Třebíč - Poušov - Slackline.


2011-05-02 11:37:40 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Salto z mostu a skok poslepu

Dne 2011-05-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu zkoušeli skákat další typy skoků. První novinkou byl skok poslepu, kdy jsme si zavázali oči a skočili. Při tomto skoku máte po celou dobu velmi zvláštní pocit, protože do poslední chvíle netušíte, co se vámi děje. Další novinkou bylo salto vpřed. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-05-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2011-05-02 10:42:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:23:09 - Dvořák Štěpán

První midline

Dne 2011-04-24 jsme na skále Justýnka u Příštpa napnuli ve výšce asi 7 m naši první midline. Protože to pro nás byla úplná novinka, její zdolání pro nás zatím bylo nemožné. Nakonec jsme tedy zůstali jen u skákání z lajny dolů, abychom si nejprve zvykli na padání z lajny. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-04-24 - Příštpo - Justýnka - Slackline.


2011-04-24 09:14:42

"Hopsací" sezón zahájena

Ukradený lezecký materiál konečně dokoupen, takže "hopsací" sezóna je pro nás otevřená.


2011-03-12 21:22:33 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2011-03-12 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který s námi už byl mnohokrát na různých akcích, chodí s námi pravidelně na tréninky a má v plánu v tom i pokračovat. Díky nám zjistil, že extrémní sporty jsou mu velmi blízké.

Huml Jiří


2010-10-31 01:12:53

Rozlomení ocelové karabiny

Dne 2010-10-27 se mi v Borovině u rybníka při napínání slackline délky 50 m podařilo rozlomit oválnou ocelovou karabinu Singing Rock o nosnosti 30 kN. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-27 - Třebíč - Borovina - Slackline.


2010-10-21 19:58:32

Další krádež

Dne 2010-10-02 nám byla u Žďákovského mostu odcizena z auta část lezecké výbavy, takže odkládáme naše lezecké akce na dobu neurčitou. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-02 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-09-02 07:49:06 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Longline 50 m

Dne 2010-09-01 se nám v Třebíči v Libušině údolí podařilo na první pokus přejít longline délky 50 m tam i zpátky včetně otočky. Teď už jen trénovat a na jaře se můžeme pokusit o rovnou stovku. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-09-01 - Třebíč - Libušino údolí - Slackline.


2010-07-11 01:19:41

Kienova houpačka poprvé ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou

Dne 2010-07-09 jsme poprvé skákali ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou. Při skoku ze 60 m vysokého mostu jsme nejprve padali asi 30 m volným pádem a až poté následovala obří houpačka nad hladinou vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-10 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-07-08 15:00:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé z úplného vrchu Borovinského mostu

Dne 2010-07-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili úplně z vrchu mostu od kolejí, kde jezdí vlak. Po odrazu následoval volný pád v délce asi patnácti metrů. Díky kladce, které rozložila pádovou energii do celé délky šedesátimetrových hlavních lan, nebylo cítit vůbec žádné cuknutí, při zachycení pádu hlavními lany. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-11-11 12:25:59

Stropešínský most znovu otevřen

V listopadu 2009 byl konečně po necelém roce, kdy byl uzavřen kvůli jeho rekonstrukci, znovu otevřen Stropešínský most přes Dalešickou přehradu spojující obce Stropešín a Třesov. Kromě nového kabátu zde přibylo i zábradlí oddělující vozovku od chodníku na obou stranách mostu.

Nejdůležitější pro nás skokany ale je, že nová konstrukce mostu a zábradlí je velice podobná té staré, takže po roční přestávce můžeme tento most začít znovu využívat ke skákání.


2009-10-17 17:06:55 | Aktualizace: 2015-10-12 15:10:44 - Dvořák Štěpán

Singing Rock neumí měřit

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm

Protože pracujeme s lezeckým materiálem, musíme si ho kupovat. Většinu si ho kupujeme od firmy Singing Rock. Kvůli bezpečnosti si všechny výrobky kupujeme v párech a v párech je pak i používáme, abychom se pojistili pro případ selhání jednoho z nich. Při takovémto použití je nesmírně důležité, aby oba výrobky měli stejné parametry, hlavně délku. Ovšem po posledních nákupech jsme se přesvědčili, že firma Singing Rock neumí asi měřit, protože dva stejné výrobky, od nich zakoupené, prostě stejné nejsou.

Naše zkušenosti:

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm

V dvou různých obchodech jsem koupil dva kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 150 cm. Protože při jejich použití jsem zjistil, že délky se asi neshodují, doma jsem provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že dvě smyce mají délku 147 cm a ostatní dvě dokonce jen 140 cm.

Při dalším nákupu v jednom obchodě jsem koupil čtyři kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 80 cm. Po minulých zkušenostech jsem doma okamžitě provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že tři smyce mají délku 81 cm a ta čtvrtá jen 79 cm.

Po těchto zkušenost jsem v půlce září 2009 firmě Singing Rock psal e-mail, ve kterém jsem se ptal, proč k takovýmto neshodám v délkách katalogově "stejných" výrobků dochází. Bohužel odpověď jsem do dnešní doby nedostal.

Budoucím i stávajícím zákazníkům této firmy proto doporučuji, aby si všechny výrobky sami odzkoušeli a přeměřili ještě před samotným nákupem.


2009-09-21 10:59:37 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Krade se všude a všechno

Dne 2009-09-15 nám v Třebíči při skákání z Borovinského mostu někdo asi v polovině akce ukradl tři karabiny ze záložního jištění, které bylo vytvořené pod mostem na druhé straně, takže na něj nebylo vidět. V karabinách byla zavěšená hlavní lana a celé to bylo z bezpečnostních důvodů zavěšené pomocí plochých smyc ke spodku mostu. Po krádeži zmizely pouze karabiny, ale ploché smyce zůstaly na místě. Zůstala i hlavní kladka a ukotvení hlavních lan k mostu. Pokud by v tomto případě kladka selhala, skončili bychom po skoku nejspíš až úplně dole na zemi. Nechápu lidi, kteří si neuvědomili, jak moc ohrozili naše životy, ale i životy své, protože kdybychom právě skákali, když kradli, nejspíš by přišli o ruce. Doufám, že nám příště někdo neukradne přímo hlavní lana, na kterých budeme skákat. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-21 10:59:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První tandemový skok z mostu

Dne 2009-09-15 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili dva skokani na jednom dvojitém laně, tzv. tandemový skok. Ze začátku jsem měl strach kvůli většímu protažení hlavních lan a bolesti, která by mohla nastat z důvodu druhého skokana visícího pode mnou. Vše se ale nakonec ukázalo jako zbytečné obavy a my jsme ve dvou úspěšně absolvovali volný pád, houpačku i slanění. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-07 20:51:21 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Využití kladky při Kienově houpačce a otestování skoku podélného kombinovaného s příčným

Dne 2009-09-06 jsme v Třebíči na Borovinském mostě vyměnili expresky za kladku a tím pádem jsme snížili tření při využívání celé délky hlavních lan na minimum. Také se nám po třech letech plánování podařilo uvázat hlavní lana za spodek mostu, takže jsme mohli skákat skoky jak příčné tak i podélné nebo kombinované. Tímto způsobem jsme také prodloužili délku samotné houpačky, takže jsme mohli létat těsně nad zemí. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-06 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-07-20 15:41:45 | Aktualizace: 2015-10-09 15:19:25 - Dvořák Štěpán

Noví členové

Dne 2009-07-11 jsme mezi sebe přibrali jako nové členy naše kamarády, se kterými jsme už před třemi lety chodili lézt na umělou stěnu a slaňovat z mostu a nyní začali navštěvovat naše akce.

Vlček Leoš a Potančok Ondřej


2008-10-16 23:08:34 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Mont Blanc

Dne 2008-07-28 jsme ve složení Štěpán a Švára odjeli do Francie do města Chamonix, kde jsme zahájili výstup. Po čtyřech dnech jsme na druhý pokus úspěšně zdolali nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4810 m.n.m.). Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-07-28 - 2008-08-03 - Francie - Alpy - Mont Blanc - Horolezectví.


2008-09-30 16:25:51 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První salto (backflip) z mostu a první jištění pomocí "kyblíku"

Dne 2008-09-27 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě skákat Kienovu houpačku. Na konci celé akce jsme se Švárou skočili poprvé v životě salto vzad, tzv. backflip. V průběhu celé akce jsme používali k jištění "kyblík", místo klasické slaňovací osmy a docela se osvědčil. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-09-27 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-09-04 19:15:22 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Nový způsob jištění a spouštění při Kienově houpačce

Dne 2008-08-31 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat nový způsob jištění a spouštění po Kienově houpačce. Normálně používáme způsob, při kterém jsme přivázaní napevno na konci lana, a po dohoupání nás ostatní lidé spustí přes osmu, která je nahoře. Při tomto novém způsobu jsme měli lano napevno přivázané nahoře na mostě a k lanu jsme se připnuli pomocí kyblíku, který jsme zajistili speciálním způsobem. Zbytek lana jsme měli v batohu na zádech a slanili jsme po něm dolů poté, co jsme se dohoupali. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-08-31 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-01-03 18:31:51 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Netradičně oslavený nový rok 2008 ve 120m nad zemí

Konec roku 2007 a začátek nového roku 2008 jsem strávil velice netradičním a originálním způsobem ve 120 metrech nad zemí na jednom z našich Třebíčských komínů, odkud byl nádherný rozhled po celém okrese. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-01-01 - Třebíč - Komín BOPO - Výstup.


2007-08-28 11:10:50 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2007-08-28 jsme mezi sebe přibrali jako nového člena mého bráchu, protože s námi byl už na pár akcích, při kterých dokázal, že nemá strach a také něco umí.

Dvořák Tomáš


2007-08-28 10:46:38 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za sedák po hlavě

Dne 2007-08-25 jsme poprvé skákali Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsme byli přivázaný za sedák. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-08-25 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2007-07-02 19:10:42 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé na dynamických lanech

Dne 2007-07-01 jsme byli V Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat dvě nová dynamická lana zakoupená v květnu (2x TENDON TRUST 11,4 PROTECT SHIELD za 6600 Kč). Do této doby (asi dva roky) jsme skákali pouze na lanech statických (LANEX SPELEO 10,5 A). U našich SPELEO lan bylo uvedeno prodloužení 3,2% a u těch nových TRUST bylo uvedeno statické prodloužení 6.5% a dynamické prodloužení 36%, takže jsme čekali, že to bude o poznání více pružit. Po pár skocích jsme se shodli, že to zas tolik nepruží a akorát, že to lépe tlumí pády do lana. Takže jediný rozdíl v použití je, že u lan dynamických se může skákat s větším průvěsem lana. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2007-04-28 23:20:04 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Překonání osobního rekordu - běh 50 km

Dne 2007-04-24 jsem překonal svůj osobní rekord v běhu na vzdálenost, když jsem na vojenském výcviku na Šumavě uběhl 50 km. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-04-24 - Šumava - Boletice - Běh.


2007-04-06 19:16:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za nohy po hlavě

Dne 2007-03-25 se mi konečně podařilo poprvé skočit Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsem byl přivázaný za nohy. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-03-25 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


Na stránkách


2016-11-15 13:13:16
- Přidána sekce "Recenze"

2016-09-08 11:41:48
- V Sekci "Proběhlé akce" jsou články, fotky i videa společně na jediné stránce

2016-07-31 15:38:56
- Významné proběhlé akce můžou mít svůj vlastní název

2016-03-26 13:33:53
- Tento týden byly spuštěny nové stránky Dvořák Štěpán: Ultramaratonec a extrémní sportovec, které se věnují sportům našeho předsedy Dvořáka Štěpána

2015-12-17 21:58:39
- Aktivace Certifikátu SSL serveru (Let's Encrypt) pro šifrovaný přenos dat
- Vynucené přesměrování stránek na https://www.off-limits.cz

2015-10-07 10:20:12
- Na nových stránkách Kolem napříč kontinenty se nacházejí informace z cesty na kole napříč kontinenty našeho spoluzakladatele a hlavního člena Tomáše Švaříčka

2015-09-10 15:15:32
- Změna barvy pozadí, aby nebyl tak velký kontrast
- Změna fontu písma a jeho velikosti
- Lepší detekce ROBOTů
- Upravení počítadla přístupů

2015-09-02 17:48:59
- Vynulování všech anket
- V anketách se zobrazují výsledky za posledních 5 let
- Platnost hlasu v každé anketě je z každého zařízení 5 let

2015-05-11 22:08:00
- Vynulování počítadla návštěvnosti stránek
- Počítadlo návštěvnosti stránek ukazuje hodnoty za poslední 1 měsíc

2014-09-15 14:52:41
- Přidána sekce "Kontakty"

2014-03-03 14:51:23
- Odstraněny reklamy

2014-03-01 16:30:47
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Rope Jumping (skoky na laně)

2013-10-21 22:03:50
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Suspension (věšení na háky za kůži)

2013-08-22 13:27:47
- Do sekce "Teorie" byly přidány stránky Beznapěťové kotvení lan a Beznapěťové spojení lan

2013-08-19 10:53:11
- Všechny fotky budou nahrávány v rozlišení Full HD (1080p)

2013-01-19 23:32:44
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Klusking

2012-11-12 12:56:43
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Kladkostroj

2012-09-24 11:04:47
- Přidáno vyhledávání pomocí služby Google

2012-08-14 22:55:48
- Činnost "Swing Jump" byla permanentně přejmenována na český oficiální název "Kienova houpačka" (vztahuje se i na odkazy - staré jsou automaticky přesměrovány pomocí HTTP 301)

2012-06-13 19:49:01
- Počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek ukazuje pouze aktuální měsíc

2012-02-29 23:03:22
- Všechny informace o jednotlivých členech teamu Off-limits v sekci "Profil" byly zredukovány a jejich profily byly sloučeny do jediné stránky Team

2011-09-21 11:17:28
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Stopování

2011-02-13 13:32:41
- V Sekci "Proběhlé akce" byly lokální videa nahrazena videy z YouTube a další videa už budou také pouze z YouTube

2010-11-17 20:46:14
- U komentářů byla přidána možnost odpovědět na libovolný komentář

2010-11-07 09:38:05
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Powerbocking

2010-07-14 23:21:49
- Sloučení všech stránek v sekci "Off-limits" pod stránku O nás

2010-04-18 23:19:03
- Do levého menu se bylo přidáno zobrazení posledních komentářů

2009-08-15 23:09:47
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Video" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování

2009-07-20 15:31:36
- Do sekce "Profil" byl přidány profily nových členů: Vlček Loeoš a Potančok Ondřej

2009-06-30 12:09:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slackline

2009-06-03 21:27:38
- Přidána sekce "Média nás", která obsahuje reportáže, videa nebo články, ve kterých se píše o nás nebo o někom z našeho teamu

2009-05-21 17:03:13
- Upraveny odkazy v sekci "Fotoalbum" a "Video" (staré také fungují)

2009-05-02 00:17:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Improvizované úvazky

2009-04-10 21:05:12
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slaňování

2009-03-14 20:29:42
- Upraveny odkazy v sekci "Lokality" (staré také fungují)
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k aktualizaci scriptu

2009-03-07 20:32:05
- Přidána sekce "Podpořte nás", která obsahuje informace, jak můžete podpořit naši činnost
- Stránky www.off-limits.cz jsou přístupné i pod doménou www.offlimits.cz

2009-02-27 12:54:59
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Lezecké stěny

2009-02-04 22:53:20
- Upraveno zobrazování fotek pomocí Highslide (Je možné prohlížet všechny fotky na stránce jako by byly ve fotoalbu)

2009-02-02 23:15:23
- obnovení funkčnosti původních odkazů (automatické přesměrování pomocí HTTP 301)

2009-01-26 10:42:44
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- Sekce "Proběhlé akce" byla přejmenována na "Fotoalbum"
- Zrušena podpora pro prohlížeče nepodporující cookies

2008-12-09 00:03:27
- Ke komentářům přidána podpora BBCode

2008-11-17 14:31:25
- Vylepšený systém hlasování v anketách

2008-11-16 20:14:00
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- K jakékoliv stránce lze přidat komentář (výpis i vkládání dole pod každou stránkou)

2008-11-14 12:53:21
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Potápění s přístrojem

2008-11-13 15:39:56
- V sekci "Profil" byla pro každého člena přidána možnost, aby tam měl více osobních fotek

2008-10-28 14:08:22
- Komplexní aktualizace stránek

2008-10-15 16:33:50
- Opravení chyby v sekci "Video", která znemožňovala přehrávaní videí v prohlížečích Mozilla Firefox a Opera

2008-09-04 19:07:52
- Přidána sekce "Nabídka", kde nabízíme možnost zúčastnit se našich akcí
- Přidáno průběžně se měnící pozadí nadpisu

2008-08-05 10:04:21
- V sekci "Kniha návštěv" byla přidána podpora Gravataru (zobrazení různých obrázků pro různé e-maily), registrace na www.gravatar.com

2008-07-03 09:29:08
- Anketa upravena na dynamickou (dochází k postupnému grafickému načítání hlasů)
- V sekci "Lokality" se nyní může nacházet více než čtyři fotky pro jednu lokalitu

2008-05-08 18:11:27
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Vodní plochy

2008-04-17 16:36:22
- Upraven vzhled

2008-03-04 15:48:38
- Upraveno počítání přístupů (aby se připočetl přístup stačí nyní navštívit pouze dvě naše stránky)

2008-01-30 18:57:28
- V sekci "Kniha návštěv" byl upraven způsob zobrazování příspěvků

2008-01-29 16:27:06
- Do všech fotek umístěných na našem webu bylo umístěno naše logo, kvůli nepovolenému kopírování
- Upraveno počítání on-line času v počítadle přístupů, kvůli odstranění ROBOTů (čas se přičítá pouze když jsou stránky otevírány pomocí odkazu)

2008-01-20 13:07:15
- V sekci "Proběhlé akce" a "Lokality" byly k výběru přidány náhledy fotek

2008-01-15 16:51:52
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Proběhlé akce" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování
- V sekci "Lokality" upraveno zobrazování jednotlivých lokalit
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k velkým změnám ve struktuře (Proběhlé akce, Fotoalbum, Lokality)

2008-01-05 11:48:21
- Upravení umístění reklam nahoru, aby byly "lépe na očích"

2007-09-19 00:33:59
- Přidána nová sekce "Video", kde se budou velice pomalu, ale jistě objevovat naše nová videa, u kterých se vždy budeme snažit, aby byla sestříhána

2007-08-28 11:12:08
- Do sekce "Profil" byl přidán profil nového člena: Dvořák Tomáš

2007-07-27 23:49:26
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Cliff Diving

2007-07-12 20:25:38
- V sekci "Kniha návštěv" byla odstraněna kolonka "Předmět", pro jeho údajnou zbytečnost (podle připomínek různých lidí)

2007-04-28 23:20:52
- Do sekce "Profil" byly ke každému členu teamu přidány jeho osobní rekordy
- Vynulování všech anket a jejich přeprogramování, protože podle výsledků to naznačovalo, že hlasovali pouze roboti

2007-04-06 19:11:57
- Opraveny některé chyby při zobrazování náhledů fotek

2007-03-31 21:49:03
- Spuštění stránek www.off-limits.cz

Komentáře
Napište první komentář
Show: 83x | Read: 1 hod 51 min | update: 2017-08-01 11:13:22 | Script: | Queries: 32 | Kontakty | © Dvořák Štěpán 2007 - 2017 | # # #