Extrém - Adrenalin - Outdoor - Rope Jumping - Kienova houpačka - Lezení - Slaňování - Slackline - Powerbocking - Klusking - Horolezectví - Potápění
Off-limits.cz
Extrémní sporty plné adrenalinu
Věř si a dokážeš vše!
"Smrti se nebojím - Když jsem tu já, není tu smrt, když je tu smrt, nejsem tu já." (Epikuros)
Menu
Vyhledávání
Dnes
Nové komentáře
Právě čtené články
Nejčtenější články
Anketa
Odkazy
Aktuality

Ve spolku


2019-05-25 11:38:12 | Aktualizace: 2019-05-25 18:59:30 - Dvořák Štěpán

2019-05-24
Běh 31 km: Národní park Podyjí

zobrazit fotky
2019-05-24 - Běh 31 km: Národní park Podyjí
2019-05-24 - Běh 31 km: Národní park Podyjí

Průzkumný běh po skalách na české straně národního parku Podyjí.

Letos zatím moc příležitostí vyběhnout někam dál nebylo. Na začátku roku jsem všechny pěkné dny strávil v práci, pak přišlo plánování a běh přes Slovensko a Česko no a celý květen skoro propršel. Kvůli tomu letos nemám ani jednu fotku za jarního počasí při rozkvetlé přírodě. Až na konci května se obloha konečně rozjasnila, mně se rozzářily oči a vyrazil jsem běhat do mého oblíbeného národního parkuj Podyjí.

Z Čížova jsem kvůli výhledům vyběhl k vysílači a pak přes kopec Větrník seběhl k obelisku, který se nachází nad Ledovými slujemi. Tolik let tady už běhám a teprve až teď se mi podařilo nalézt cestu vedoucím k jeskyním, které vznikly vodní erozí, kdy do puklin ve skalách zatékala voda a mráz je pak roztrhal. A protože k tomuto formování dochází dodnes a občas tak nějaký kus skály spadne, oblast je nepřístupná. Dál jsem pokračoval přes skály u Pašerácké stezky až na silnici vedoucí z Čížova. Seběhl jsem po turistické cestě dolů k řece Dyji a po břehu přímo naproti rakouskému městečku Hardegg jsem dorazil k mostu, který slouží jako hraniční přechod. Zde jsem odbočil ze svých obvyklých cest a pokračoval stále rovně kolem Dyje po Hradeggských loukách, abych prozkoumal další část parku, kde jsem ještě nikdy nebyl. Vyježděná cesta se postupně ztrácela až se naproti jeskyni Einsiedlerhöhle změnila v Kozí stezku. To mi náramně vyhovovalo, protože jsem se díky ní dostal na skály, přes které jsem plánoval běžet. Pak ale cesta postupně zmizela až jsem musel pokračovat jen po loukách, kopřivami nebo lesem za občasného dohledu fotopastí. Nejnáročnější byl výstup prudkou zarostlou strání na Vraní skálu, která je nejvyšší v celém národním parku Podyjí. Nahoře jsem měl docela dost, tak jsem se jen chvíli kochal výhledy a odháněl mouchy. Nakonec jsem se ještě rozhodl pokračovat a navštívil jsem tak další vrcholky skal, na které se obvykle jen dívám dole z cesty. Na jedné z nich jsem našel bílý kříž, o kterém jsem měl tušení, že tu někde je. Přes bývalý Faltýskův mlýn jsem se dostal ke zřícenině hradu Nový hrádek. A protože čas už výrazně pokročil, vydal jsem se zpátky tentokrát už po normální cestě. V obci Lukov jsem akorát zastihl západ slunce a pak už s houstnoucí tmou jsem se kolem Čížovského rybníka vrátil zpátky do Čížova k autu.

Suunto Movescount | Facebook

2019-05-09 10:19:32 | Aktualizace: 2019-05-12 23:01:51 - Dvořák Štěpán

2019-05-08
Třebíč - Borovinský most
Rope Jumping

zobrazit fotky zobrazit videa
2019-05-08 - Třebíč - Borovinský most - Rope Jumping
2019-05-08 - Třebíč - Borovinský most - Rope Jumping

První skákání z mostu v roce 2019 a odzkoušení nového materiálu.

Minulý rok jsme před letními prázdninami objednali nový materiál na skákání s tím, že skákat půjdeme, až bude vše doma. Protože dorazil až půl roce v prosinci, tak jsme se na most už nepodívali. Vyrazili jsme tedy až letos na jaře. První věc, kterou jsme změnili, bylo kotvení statických lan. Místo napínání nahoře na mostě, jsme lana napínali dole u stromu, kde je více místa. Zároveň jsme místo původního přípravku Petzl Stop začali používat přípravek Petzl I'D L, který jako jeden z málo přípravků může pracovat s lanem o průměru 13 mm. To se osvědčilo, protože lana krásně prokluzovala a tím i napínala. I povolování po zmáčknutí páky šlo lehce. Doposud jsme měli špatné zkušenosti a klasickými dynamickými lany, které mají oddělený oplet od jádra, protože při slaňování po dohoupání docházelo ke shrnování opletu a tím i poškozování lana. Tentokrát jsme použili speciální lana Beal Top Gun II, které mají díky technologii Unicore spojený oplet s jádrem, takže nedochází k jeho posunu. Bohužel jsou ale lana o 0,9 mm tenčí, takže některé uzly a kotvení projíždělo a museli jsme ho upravit. Jinak se jednalo a naprosto pohodové skákání, kdy dorazilo i pár zájemců z řad kamarádů. Zajímavostí bylo, že jsme ani jednou neskočili úplně z vrchu od kolejí, odkud jsme skákali snad zatím pokaždé.

Facebook

2019-03-03 18:35:26 | Aktualizace: 2019-05-14 15:13:20 - Dvořák Štěpán

2019-04-19 - 2019-04-29
Běh 1035 km: Slovensko - Česko z východu na západ

zobrazit fotky
2019-04-19 - 2019-04-29 - Běh 1035 km: Slovensko - Česko z východu na západ
2019-04-19 - 2019-04-29 - Běh 1035 km: Slovensko - Česko z východu na západ

Přeběhl jsem 1035 km přes celé Slovensko i Česko z východu na západ za 238 hodin. Z nejvýchodnějšího bodu SR jsem vyběhl v pátek 19. 4. v 6:00 a do nejzápadnějšího bodu ČR jsem doběhl v pondělí 29. 4. ve 4:00. Každý den jsem spal jen 1,5 hodiny.

Když jsem se minulý rok chystal na přeběhnutí 666 km přes celou Českou republiku ze západu na východ, tak jsem si myslel, že to bude maximum a více už zkoušet nebudu. Jenomže přeběh se i přes zákeřné puchýře celkem vydařil, takže jsem ihned po doběhu začal přemýšlet, co zkusit delšího. Nenašel jsem ale žádnou o pár stovek delší trať, a tak jsem rozhodl zkusit původní délku trasy prodloužit o délku celé Slovenské republiky. Připravovat jsem se začal hned od léta. Zatím jen psychicky. Velká rána ale přišla na začátku srpna, kdy jsem se vrátil z Korsiky, kde jsem proběhal téměř celý ostrov. Začaly mě totiž strašně bolet achilovky. Po návštěvě doktora mně bylo řečeno, že s nimi nic nemám, jen jsou trochu přetížené. Týden odpočinku ale moc nepomohl. Bolest byla tak úmorná, že jsem kvůli tomu zrušil veškeré závody od konce léta až do podzimu. Tím se narušila i má příprava, protože právě od podzimu už jsem chtěl začít řešit tuto výzvu. Dokonce jsem vůbec netušil, jestli ještě něco dlouhého někdy poběžím. Až po návštěvě fyzioterapeutky se od prosince začalo vše pomalu lepšit. Rozhodnutí, že to zkusím, padlo až v únoru. Kvůli tomu mi na přípravou zbývaly jen dva měsíce, což bylo velmi málo. Naplánovat trasu, sehnat sponzory, zapůjčit obytné auto, sehnat podpůrný tým, oslovit některé osoby, jestli se nechtějí také zúčastnit a další drobnosti, které mi postupně zabíraly až pět hodin času každý den. A do toho mě opět začaly víc bolet achilovky, a ještě se ozývat kolena. Od začátku roku ani nebyl pořádně čas na nějaké delší běhání, takže jsem trénoval jen 30 km úseky do práce a z práce. Poslední dny byly opravdu mimořádně hektické, takže ani nezbyl čas na nějaký odpočinek. Dokonce jsem z toho všeho byl tak vystresovaný, že jsem měl strach a poprvé jsem si nevěřil, že to dokáži.

Minulý rok při prvním pokusu o přeběh České republiky jsem skončil v Praze kvůli technické závadě na hodinkách. Letos jsem chtěl předejít případným komplikacím, a tak jsem kontaktoval různé výrobce GPS zařízení. Ani jeden mi ale nemohl garantovat, že jejich zařízení dokáže přesně nahrávat trasu po více než 200 hodin. Nakonec to dopadlo tak, že hodinkami jsem běh vůbec neměřil a jako jediné záznamové zařízení jsem měl GPS tracker. Ten ale neměl žádný vizuální výstup, takže vždy, když jsem se chtěl podívat kolik mám uběhnuto, musel jsem se připojit k internetu. Hodinky jsem používal pouze jako navigaci a stopky. Další problém, který jsem měl minulého roku byly špatné boty a následné puchýře. Letos jsem se připravil lépe. Vzal jsem si s sebou jedny boty do terénu a troje na silnici, abych je mohl střídat. Další změnou při letošní výzvě byl Startovač. Kamarádi mě přemluvili, ať si založím na Startovači projekt, kam by lidé mohli posílat peníze a tím mi finančně pomoci. Nakonec se to ukázalo jak dobrý nápad, protože za celý měsíc se vybralo 56 199 Kč a tím byl projekt úspěšný.

Ani v den odjezdu problémy nezmizely. Spíše se naopak začaly objevovat nové. Sice se celý doprovodný tým setkal dříve, než bylo domluveno, ale odjezd se protáhl o dvě hodiny, takže jsme vyjeli až v poledne. Cesta se nepříjemně protahovala, protože byl den před velikonočními svátky a na silnicích byl chaos. Do toho mně volali redaktoři kvůli článkům a já úplně náhodou zjistil, že mi nefunguje GPS tracker, který měl celou trasu měřit a přenášet živě na internet. Až v Žilině na Slovensku se mi podařilo s technikem z GPS Dozor přijít na to, že chyba byla v powerbance. Takže místo toho, abych pohodlně seděl a kochal se výhledy na stále zasněžené vrcholky Tater, tak se mi ježily vlasy hrůzou. I díky tomu jsme si zapomněli koupit dálniční známku, takže jsme nějakou chvíli jeli načerno. Vše se uklidnilo až večer, kdy jsme projížděli Prešovem. To už bylo vše zařízené, takže jsem zavřel oči a snažil se chvíli odpočívat. Jenže to se moc nedalo. Příjezd na východ Slovenska se výrazně opozdil. Místo 18. hodiny večer jsme dojeli až hodinu před půlnocí. Se starostou obce Nová Sedlica jsme se domluvili, že ráno nás vyvezou na hřeben traktorem. Spát jsme šli o půlnoci a vstávali jsme už ve tři hodiny. Žádný kvalitní spánek před výkonem jsem si tedy nedopřál. Traktor nás vyvezl na hřeben, ze kterého už jsme pokračovali po svých. Další hodinu a půl jsme tedy stoupali lesem a po sněhu do 1221 m na horu Kremenec, jejíž vrchol tvoří tzv. Trojmezí. Setkávají se tam totiž tři státy - Ukrajina, Polsko a Slovensko. Ještě než začala samotná výzva, už jsem měl v nohách 4,5 km a převýšení 650 m.

Na Velký pátek 19. dubna 2019 v 6 hodin ráno jsem vyrazil. Následoval seběh o jeden výškový kilometr zpátky do obce Nová Sedlica, kde jsem se celý převlékl na běh po silnici. Dopoledne se běželo dobře. Mírně to klesalo, bylo jasno a svěží čerstvý vzduch. Odpoledne už to bylo horší. Silnice se začala vlnit serpentýnami nahoru a dolů a teploty začaly být velice nepříjemné. Protože to byl první běh od začátku roku, kdy jsem běžel v krátkém oblečení, slunce mě spalovalo do červena, i když jsem se snažil občas namazat. Do toho mě začala bolet stehna i achilovky a běh se začal mírně zpomalovat. Proběhl jsem městem Humenné, které je partnerskou obcí města Třebíče. Bohužel kvůli svátku tu na mě nikdo nečekal. Za městem Vranov nad Topľou začala první noc, kterou jsem celou strávil na hlavní silnici, která je pokračováním dálnice, takže provoz tam byl šílený. Do toho teploty spadly pod bod mrazu, takže jsem i přes dostatečnou vrstvu oblečení vždy po rozeběhnutí dlouhou dobu mrznul. Samozřejmě hned po půlnoci na mě spadla první spací krize, tak jsem si lehnul do auta. Po pár minutách jsem se ale vzbudil, a zbytek času už jsem se jen převaloval. Opět jsem tedy vyběhl, ale opět se mi začalo chtít spát. Zopakoval jsem tedy pokus o spánek, který už byl o něco úspěšnější. První noc jsem tedy ztratil už několik hodin. Druhý den začal proběhnutím města Prešov, kde se ke mně přidal Čech, který tam žije. Přes den se opět teploty vyšplhaly vysoko, takže jsem se nepříjemně pekl. Na pár úsecích mě tam doprovázely děti, které ačkoli běžely pomalu, tak se mnou vlastně závodily, protože jsem větší rychlosti prostě nebyl schopen. Tou dobou jsme zjistili, že díky častému popojíždění a stání auta nefunguje dostatečně lednička, takže se některé věci musely vyhodit nebo rychle sníst. Takhle jsem přišel o několik desítek zmrzlin, které jsem si vezl z Třebíče. Odpoledne jsem přeběhl náročný průsmyk Branisko a seběhl do obce Spišské Podhradie, za kterou pomalu končil den. Začátek druhé noci byl příjemný. Teploty byly o něco vyšší než předchozí den a mírně stoupající hlavní silnice byla téměř bez provozu. Ovšem před půlnocí došlo k velkému problému, protože selhala ruční brzda a auto tak bylo na hodinu a půl nepojízdné. Po celou dobu, kdy jsem mohl běžet nebo spát, tak jsem skákal kolem auta s nejistou vidinou pokračování. Po půlnoci, když se spravilo, tak jsem opět pokračoval v běhu, ale jen několik desítek minut, než mě skolila další spací krize. Po prospání jsem pokračoval do Popradu, kterého jsem dosáhl za svítání. Venku byl ale tak nepříjemný mráz, že jsem asi hodinu jen seděl zdeptaně v autě a vůbec se mi nechtělo ven. Když jsem konečně vyrazil, vůbec se mi několik hodin neběželo dobře. I když jsem měl po pravé straně nádherný výhled na Tatry, já se chůzí vlekl po cyklostezce, koukal se pod nohy a usínal. Vše se otočilo až v obci Lučivná, kde se se udělalo teplo, já si oblékl krátké oblečení a konečně se rozeběhl. Jenže tou dobou jsem měl už přes 16 hodin zpoždění.

První polovina třetího dne byla naprosto perfektní. Běželo se v nadmořské výšce kolem 900 m, takže i když svítilo slunce, bylo krásně chladno. A k tomu byly všude kolem mě vidět zasněžené vrcholy Nízkých i Vysokých Tater. Pak to ale opět začalo klesat k řece Váh a teploty šly nahoru. K tomu se mi na chodidlech začaly dělat puchýře a bolestivé ošlapané části kůže. V těchto místech jsem tedy vyřadil boty, se kterými jsem běžel od začátku. Z Liptovského Hrádku do Liptovského Mikuláše jsem běžel za silného provozu po hlavní silnici. Pak začala třetí noc. Ta konečně měla klidný průběh. Stejně jako předchozí noci se u mě střídal doprovod z auta, jen jsme si tentokrát více povídali. Díky tomu se mi podařilo vydržet vzhůru až do rána. Mělo to ale za následek jednu formu halucinací, kdy se mi za běhu a povídání podařilo usnout a začít si se spoluběžcem povídat úplné nesmysly, dokud jsem se neprobudil. Nic z to toho jsem si ale sám nepamatoval. Tyto stavy se opakovaly až do rána, kdy jsme si všichni šli u obce Stankovany na chvíli lehnout. Čtvrtý den jsme se zastavili na jídlo v motorestu Rieka, kde jsem si dal smažený sýr a hranolky. Zde jsem měl ohromné štěstí, protože jsem před spolknutím jednoho sousta ucítil v puse drátek, který byl vmáčknutý do sýra. Po reklamaci jídla nám bylo sděleno, že se pravděpodobně jednalo o drát z čistícího kartáče v kuchyni. Po vrácení peněz za jídlo jsme pokračovali dále. Po hlavní silnici a dále kolem řeky jsem se dostal k nejnebezpečnějšímu úseku na celé trati. Musel jsem se přes Strečno dostat do Žiliny. Jenomže jediná cesta tam vedla za plného odpoledního provozu po jednoproudé silnici, která vzniká spojením dvouproudé dálnice a jednoproudé hlavní silnice. Počasí se zde poprvé výrazně zkazilo, protože se zatáhlo, začalo foukat, trochu i pršet a teploty šly pocitově dolů. Doprovod jsem výjimečně nechal v autě a vyrazil sám. Část jsem běžel za svodidly, část okolo železnice, část zarostlými loukami. Místy jsem dokonce traverzoval po skále nebo skákal po kamenech na okraji řeky. Až úplně na konci jsem si cestu krátil, když jsem přeběhl po železničním mostě na druhou stranu řeky, kde se nacházela jen chatová oblast. Úsek to byl velmi náročný a vzal mně mnoho sil, proto jsem se posilnil pár kousky pizzy. Další úsek kolem vodní nádrže Žilina byl pro mě dost nepříjemný. Tou dobou už se ke mně přidal další běžec z České republiky, se kterým jsem proběhl celou Žilinu. Na začátku čtvrté noci jsme začali stoupat do Beskyd, kde se k nám přidal další běžec. Oba už mě doprovázeli minulý rok na posledních úsecích. Nyní jsem s nimi překročil státní hranici a přeběhl celé Beskydy. Zastavili jsme se až několik kilometrů od Vsetína, kdy opět začalo pršet. Toho jsme využili a šli ráno na chvíli spát.

Pátý den po probuzení se k nám přidal hasič, před jehož domem jsme parkovali. Společně jsme ještě za polojasného počasí doběhli do Vsetína, kde se se mnou všichni rozloučili. Už sám jsem pokračoval směrem na Zlín. Kromě toho, že výrazně přibylo kopců, tak se postupně i zatáhlo a začalo občas pršet. I tak se ke mně pár lidí přidalo. Proběhl jsem Holešovem, odkud jsme měli zapůjčené auto a opět se přidali na začátek noci další běžci. Měl jsem sice v plánu doběhnout až do Vyškova, ale spací krize mě zastavila už před Ivanovicemi na Hané. Šestý den ráno jsem si zamáčkl budík, takže jsem spal o hodinu déle, než bylo v plánu. Po vyběhnutí se zjistilo, že jsou vybité baterie v autě a nejde nastartovat. Naštěstí to posádka vyřešila zakoupením kabelů a nastartovali přes jiné auto. Od té doby se raději motor nechával běžet i po zastavení. Kvůli těmto komplikacím jsem musel běžet dlouhý kus bez zastavení. Do auta jsem se totiž dostal až ve Vyškově. Kvůli tomu mě pravděpodobně strašně rozbolela stehna, a já tak následující hodinu běžel dost pomalu. Po cestě mi doprovodný tým koupil hamburger, který byl ovšem tak pálivý, že jsem z něho dostal zimnici. V odpoledních hodinách jsem se po hlavní silnici dostal do Brna, kde už se ve velkém začali přidávat běžci. Dorazil bývalý spolubojovník Kokeš Jiří, který se ke mně přidal i před třemi roky, když jsem přes Brno běžel 300 km z Lysé hory do Třebíče. Na náměstí na mě čekal kamarád Lukáš Charvát z Třebíče, který měl v plánu běžet se mnou zpátky právě až do Třebíče. Díky Jirkovi jsme se všichni mohli osprchovat a pak už ve velkém počtu jsme zamířili do Modřan. Tam se většina odpojila. Ve zbývajícím počtu jsme zamířili do Ivančic. Začala šestá noc. I když se nohy rozeběhly, tak mě začala velmi nepříjemně pálit chodidla. Po bližším prohlédnutí jsme zjistili, že to nejsou puchýře ani ošlapaná kůže, ale že si mi v oblasti prstů tvoří malé ale hluboké prasklinky až na maso. A ty teda dost nepříjemně štípaly. Těsně před druhou hodinou ráno jsme doběhli k Jaderné elektrárně Dukovany, kde pracuji. Tam na nás již čekala velká skupina podporovatelů, kterou dala do hromady paní Štefánková Jana. Po focení jsme byli pozvaní na malé občerstvení. Já jsem opět využil i sprchy. Po asi dvou hodinách jsme všichni společně vyrazili po hlavní silnici na Třebíč. Většina se ale v Dalešicích odpojila a nechala se dovézt zpátky na elektrárnu domluveným mikrobusem. S těmi, co zůstali, jsem běžel už za východu slunce přes Klučov do Třebíče, kde bydlím. Ospalost mě zde dost trápila, protože jsem se místy motal po silnici jako opilý. Začaly se projevovat i další následky oddalování spánku, a to v podobě špatné rovnováhy. Stačilo jen na chvíli zavřít oči a už jsem se padal na jednu stranu.

Před seběhnutím do Třebíče jsem pro jistotu zavolat starostovi, abych měl jistotu, že tam někdo bude čekat. Po cestě jsem navštívil mamku v práci a pak už seběhl podle plánu na náměstí, kde mě přivítali zástupci městského úřadu. Dostali jsme na cestu občerstvení a již s velmi zmenšeným doprovodem jsme opustili Třebíč. Doprovodný tým mezitím zajistil vyprání oblečení, které jsem ještě několik dní potřeboval. Charvát Lukáš, který mě doprovázel až z Brna se odpojil u Červeného mlýna po více něž 100 km. Naopak se přidal kolega z práce, který mě asi hodinu doprovázel na kole. U Petrovic mě zastihl fotograf, který pořídil nádherné fotky z dálky. Tento den bylo asi největší horko, které ze mě vysávalo energii. A když k tomu připočtu, že jsem poslední noc vůbec nespal, tak mně začaly krušné chvíle. Motal jsem se po silnici, až jsem se dopotácel do Opatova. Tam padlo rozhodnutí prospat se přes den. Přeběhl jsem tedy ještě do Brtničky, kde jsme se za největšího vedra na chvíli prospali. Zpátky na trať jsem vyrazil v podvečer, když už bylo příjemněji. Při cestě do Třeště nás doprovázeli rodiče Křenové Radky, která jela v doprovodném týmu. Také dorazil reportér z rádia a udělal se mnou za běhu v rámci jeho možností krátký rozhovor. V Třešti se za námi na chvíli přijel podívat Brychta Václav, který dělal řidiče dodávky, když jsem před dvěma roky běžel 402 km přes Českou republiku z jihu na sever. Během sedmé noci jsme se dostali přes Horní Cerekev do Pelhřimova. Těsně před Pelhřimovem jsem si ale šel na chvíli lehnout právě ve chvíli, kdy dorazili další spoluběžci. Ti přijeli z Prahy autem a pak se ke mně nechali odvést taxíkem. Museli tedy venku počkat, až si plánovaných 1,5 hodiny pospím. Po probuzení jsem s nimi pokračoval do Pelhřimova k jejich autu. Hned na náměstí se ke mně ale přidal další běžec, který mě doprovázel celé dopoledne. Protože věděl, že mám problémy s chodidly, tak mně donesl mast, která doopravdy skoro všechny problémy vyřešila. Minimálně už mě chodidla neštípala ani nepálila. Místo toho mě ale trápilo počasí, protože bylo opravdu nepříjemně teplo. Odpoledne se ke mně přidali dobrovolní hasiči, kteří se mnou běželi až na jejich hasičskou stanici do města Mladá Vožice. Tam jsme se opět osprchovali a dali si k jídlu pizzu. Té jsem ale snědl víc, než bych měl a běželo se mi pak velmi špatně. Hasiči nás vyprovodili na konec kraje. A zároveň přišla radikální změna počasí, protože se zatáhlo, začalo silně foukat a teploty šly rychle dolů. Na začátku osmé noci se ke mně přidalo několik běžců, se kterými jsem přes Heřmaničky doběhl až do Sedlčan. A protože mě už od rána od Pelhřimova trápila ospalost, hned v první vesnici za Sedlčany jsem si šel lehnout.

Tentokrát jsem ale ležel déle než obvykle, protože po probuzení venku pršelo. Polehával jsem tedy a čekal, než přestane. Ráno těsně před svítáním jsem vyběhl a čekalo mě přeběhnutí přehrady Slapy, kterou jsem v létě minulého roku celou přeplaval. Po dalších pár kilometrech se ke mně přidalo několik běžeckých skupin, které za mnou přijely z Prahy a běžely se mnou až k Dobříši. Při probíhání Dobříše jsem jen kroutil hlavou, protože škaredější město jsem v České republice asi nikdy neviděl. Při výběhu se ke mně přidal otec s neuvěřitelně upovídanou dcerou, která měla větší slovní propustnost než jakékoliv rádio. Kamarád, který tou dobou běžel se mnou, při pokusu o odpověď skončil pouze u nádechu. Ti se mnou přeběhli Hřebeny do Hostomic. Tam už na mě čekali další běžci i cyklisté, se kterými jsem i přes několik nepříjemně vydatných přeháněk pokračoval do Zbirohu. Dokonce se mnou běžel i jeden specialista na maratony, který drží rekord v absolvování maratonu v největší nadmořské výšce, když ho běžel na palubě letícího letadla. Za Zbirohem začalo opět pršet a celý doprovod mě opustil. Zároveň mě čekal další krátký terénní úsek přes les. Na druhé straně se ke mně přidali další běžci. Dokonce opět i ti, kteří se mnou běželi už ráno před Dobříší. Proběhli jsme serpentýnami v hlubokém lese a u obce Liblín se k nám přidal Lukáš Charvát, který opět přijel z Třebíče. A když všichni spoluběžci odpadli, zůstal jen Lukáš, který chtěl vydržet až do cíle, aby mi pomohl nespat a pokusit se tak cílový čas stáhnout do neděle. Devátá noc byla velmi náročná. Nešli jsme vůbec spát, a tak nás pomalu drtila spací krize a já jsem opět měl halucinace, kdy jsem za běhu usínal a mluvil nesmysly. Ale vydrželi jsme to. Poslední desátý den se rapidně zhoršilo počasí, protože začalo silně foukat a mrholit. K tomu na mě padla asi nejhorší krize za celý běh. Prostě mi došla energie. Čím více jsem se snažil pokračovat, tím jsem se pohyboval pomaleji. Na pomoc mi dorazil i Jiří Hess, který mě v této oblasti zatím vždy doprovázel. Nepomohl ani krátký spánek v autě. Chytit takovouto krizi někde na začátku, tak jsem asi skončil. Naštěstí to do cíle bylo už jen 80 km. Změna přišla až odpoledne v Bečově nad Teplou, kdy se počasí výrazně zlepšilo. Převlékl jsem do krátkého a najednou se mi běželo nádherně. Svižným tempem jsme přeběhli Slavkovský les, který nás potrápil neuvěřitelně dlouhými kopci. V Kynšperku nad Ohří se k nám přidal Vacek Václav, který s námi minulý rok absolvoval celou trasu. Během noci jsme pak přes Františkovy Lázně doběhli do Aše, odkud už zbývalo posledních pár kilometrů do cíle.

V pondělí 29. dubna ve 4 hodiny ráno jsem dorazil do nejzápadnějšího bodu České republiky, který leží mezi rybníky v lesích na statní hranici s Německem. Počkal jsem, než dorazí ostatní členové doprovodného týmu a proběhlo nějaké focení a natáčení. Bohužel byla velmi nepříjemná zima, takže vše bylo značně zrychlené a nedalo se to moc užít. Pak abych se zahřál, tak jsem běžel další půl hodinu 3 km zpátky k autu. Když dorazili i ostatní, tak jsme brzy ráno přejeli do Kynšperka nad Ohří, abychom vysadil Vaška, který tam měl zaparkované auto. Pak jsme asi 5 hodin všichni v autě spali. Po probuzení kolem 10. hodiny dopoledne jsme se za vydatného deště vrátili zpátky do Třebíče. Odnosili jsme se věci ke mně domů a se všemi jsem se rozloučil. Protože jsme museli vrátit obytné auto, taťka ještě ten večer vyrazil sám do Holešova. To já už jsem měl ale půlnoc, protože jsem šel hned spát.

Celá trasa z nejvýchodnějšího bodu Slovenské republiky do nejzápadnějšího bodu České republiky měřila 1035 km s převýšením přibližně 10 km a zvládl jsem ji za 238 hodin, tedy za necelých 10 dní a nocí. Po celou dobu jsem až na výjimky spal 1,5 hodin denně. Oproti plánu jsem se opozdil o 1,5 dne. Pravděpodobně za to může jasné počasí, kdy na Slovensku bylo přes den velké teplo a v noci naopak mrzlo. Takto teplé počasí letos ještě nebylo, takže jsem vlastně běžel poprvé v krátkém oblečení. Byl jsem proto hned ze začátku spálený a v noci mně byla o to větší zima. Pravděpodobně i kvůli přehřátí jsem se první dvě noci nemohl pořádně vyspat. A to mě zpomalovalo a ztráta narůstala. Pomalu se zastavila až v České republice, kdy už jsem byl aklimatizovaný, a hlavně se začali přidávat spoluběžci, kteří na Slovensku téměř nebyli. Zcela očekávaně musím říct, že se jednalo o zatím nejnáročnější výzvu. A to nemyslím jen běžecky, ale i co se týče příprav nebo řešení problémů, kterých po cestě bylo více, než jsme čekali. Ačkoli jsem běžel 10 dní i nocí za vysokých teplot i mírných mrazů, tak moje hmotnost v cíli byla jen o 3 kg menší. S velkou pravděpodobností se tedy jednalo pouze tekutiny a žádnou hmotu jsem naštěstí neshodil. Další velkou zajímavostí byla kolena a achilovky, které mě trápily už od srpna. Dokonce i první den výzvy bolest stále stoupala. Pak ale náhle ustala a už jsem o nich nevěděl. Dokonce i několik dní po návratu domů jsem si připadal jako nový, protože mě nebolelo vůbec nic, s čím jsem měl před tím problém. Teď už jen doufat, že to nebyl pouze dočasný stav.

Na závěr patří mé poděkování všem níže uvedeným, kteří mi jakýmkoli způsobem pomáhali:

 • Taťka Dvořák Miroslav - Plánovaní celé výzvy, doprovod při celé výzvě a zároveň zaučování ostatních členů doprovodného týmu, co mají dělat.
 • Mamka Dvořáková Dana - Pomoc při pečení speciálních perníků.
 • Knapik Alexander - Po celou dobu členem doprovodného týmu.
 • Boudný Jan - Až do Brna členem doprovodného týmu.
 • Charvát Lukáš - Absolvování dvou úseků v délce dohromady 250 km, kdy dělal video vstupy, ale hlavně mě dvě noci dokázal udržet vzhůru.
 • Křenová Radka - Po celou dobu členem doprovodného týmu.
 • Půjčovna Obytňáky Holešov - Zapůjčení obytného auta za výhodných podmínek.
 • Firma Skins - Nové kompresní oblečení, ve kterém jsem vydržel po celou dobu.
 • Firma Inkospor - Výživa, kterou jsem doplňoval běžné jídlo.
 • Firma Pondy K - Několik druhů vlněných Merino ponožek, které jsem pravidelně střídal, abych měl chodila v suchu.
 • Firma GPS Dozor - Zapůjčení GPS trackeru pro online sledování mého běhu přes internet.
 • Firma Emco - Mysli tyčinky a kaše na doplňování energie.
 • Štefánková Jana - Zajištění občerstvení, sprchy a doprovodu v jaderné elektrárny Dukovany.
 • Město Třebíč - Přivítání na Karlově náměstí a dárky na cestu.
 • Starosta obce Nová Sedlica - Přivítání na východě a rady.
 • Traktorista v obci Nová Sedlica - Vyvezení ve tři hodiny ráno na hřeben.
 • Dobrovolní hasiči Mladá Vožice - Běžecký doprovod a zázemí včetně WC a sprchy na hasičské stanici.
 • Všichni běžci, koloběžkáři a cyklisti, že se ke mně přidali a část cesty absolvovali se mnou. Obzvláště na nočních úsecích mi významně pomohli.
 • Startovači (Jiří Sedláček, Petr Diviš, Ondřej Venhoda, Přemysl Kachlík, Radek Novák, Tomáš Svoboda, Lukáš Weishaupl, Filip Veškrna, Jiří Zajac, Petr Suchánek, Ondřej Herzán, David Rada, Karel Valenta, Pavel Tichý, Jaroslav Procházka, Ondřej Zámečník, Josef Orság, Jan Boudný, Simona Koubová, Jiří Kautský, Eva Nováková, Martina Juřicová, Miroslav Čtvrtlík, Roman Pokorný, Milan Pánek, David Přikryl, Karel Radkovský, Gabriela Křížová, Ivana Fabianova, Petr Jelen, Jiří Fabík, Tomáš Parma, Vojtěch Brázda, Tomáš Beránek, Lukáš Haluz, Jitka Kysilková, Honza Marek, Martin Pražák, Jana Kinclova, Adéla Hodáňová, Ivana Havligrova, Jiří Matějka, David Bětík, Dagmar Pokorná, Lukas Hedl, Kateřina Kunešová, Petra Štukovská, Jakub Mertl, Vlastimil Švec, Petra Slavíková, Tadeáš Mahel, Markéta Roblíková, Josef Samek, Milena Matejovičová, Tomáš Kenovský, Jana Gříbková, Miroslava Křenová, Lucie Strnadová, Veronika Petrů, Matěj Drábek, Vojtěch Šalbaba, František Škodný, Jan Vacula, Robin Filip, Jarmil Pavelka, Ondřej Heřmánek, Jakub Jaroš, Martin Ryšavý, Petr Kudláč, Olga Kačenková, Monika Kollarczykova, Vendula Křížová, Kateřina Adamová, Petra Prštická, Antonín Blaho, Michal Mynář, Pavel Štyl, Aleš Chadim, Martin Šaradín, Lubomír Gavlas, Ivo Kostiha, Martin Ševčík, Michal Šuta, Jan Vacek a ostatní, kteří neuvedli své jméno) - Finanční podpoření mého projektu.
 • A samozřejmě také všichni, kteří jste mě jen sledovali, kroutili nevěřícně hlavou, počítali kalorické tabulky a psali povzbuzující zprávy. Jen vás bylo tolik, že jsem nestačil odpovídat na některé dotazy.

Po každé splněné výzvě jsem vždy věděl, která další bude následovat. Jen jsem o tom nemluvil. Splněním této výzvy jsem se ale dostal do situace, kdy nevím, co naplánovat napříště. Mluvím jen o běhání, protože třeba ještě letos mě dvě další výzvy čekají. Rád bych dokončil přejezd 1000 km na kole přes Česko a Slovensko ze západu na východ, které jsem minulý rok kvůli počasí a spací krizi nedokončil. A dále mě čeká přeplavání 60 km dlouhé Orlické přehrady, která je poslední a nejdelší přehradou v České republice. Bohužel si nejsem jistý, jestli stihnu všechno naplánovat, protože do léta je málo času. Přinejhorším bych jednu výzvu přesunul na příští rok.

Aktuálně sepisuji podrobné vypravování, které bych měl zveřejnit ke konci května.

Suunto Movescount | Facebook - Událost | Facebook - Fotoalbum | Startovač

2019-03-23 10:54:39 | Aktualizace: 2019-03-24 10:10:36 - Dvořák Štěpán

2019-03-21
Běh 35 km: Národní park Podyjí - Znojemská přehrada

zobrazit fotky
2019-03-21 - Běh 35 km: Národní park Podyjí - Znojemská přehrada
2019-03-21 - Běh 35 km: Národní park Podyjí - Znojemská přehrada

Průzkumný běh na začátku jara po skalách v národním parku Podyjí v oblasti Znojemské přehrady.

Když nám začalo to jaro, tak jsem vyrazil ještě více na jih ke Znojmu, odkud jsem vyběhl do národního parku Podyjí. Ze začátku jsem se držel těsně u břehu na žluté značce, ale jak jsem vystoupal na vyhlídku Sealsfieldův kámen, tak jsem se pustil do průzkumu. Místo abych běžel po cestě zpátky dolů do údolí, tak jsem se držel nahoře nad údolím a pohyboval se po hraně skal, na kterém jsem zatím vždy jen díval z dálky. Lituji jen toho, že po zimě bylo ještě všechno pobledlé a obloha mírně zamlžená, takže výhledy byly takové pochmurné. Přes kamenná pole stále po vrchu údolí jsem přeběhl na oblíbenou vyhlídku Devět mlýnů, ze které je výhled do zákrutí řeky Dyje a vinici Šobes. Zde jsem byl svědkem ultimátního zápasu tří ještěrek, které se tak kousaly, až ocasy vzduchem lítaly. Podběhl jsem vinici a přes Lipenskou lávku se dostal na druhou stranu Dyje. Pokračoval jsem stále kolem řeky až k dalšímu kamennému poli, po kterém jsem se vyškrábal nahoru, bych objevil nové krásné vyhlídkové místo. Bohužel tedy akorát přímo prosti slunci, takže jsem toho moc neviděl. Kolem dalších skal jsem seběhl dolů k řece, abych se o kousek dál opět vyškrábal nahoru tentokrát na Liščí skálu. To už zapadalo slunce, takže jsem nabral zpáteční směr a lesní cestou kolem vyhlídky Králův stolec běžel svižně ke Znojmu. Zastavil jsem se akorát na poslední vyhlídce Dlouhá řeka nad Znojemskou přehradou, abych si užil nádherný východ měsíce v úplňku nad Znojmem. Za úplné tmy jsem přes Hradiště sběhl zpátky k autu a vyrazil domů. Už se těším až se příroda zazelená, obloha vyčistí a vše bude hrát barvami.

Suunto Movescount | Facebook

2019-02-26 14:11:34 | Aktualizace: 2019-02-26 14:40:20 - Dvořák Štěpán

2019-02-25
Běh 26 km: Žďárské vrchy

zobrazit fotky
2019-02-25 - Běh 26 km: Žďárské vrchy
2019-02-25 - Běh 26 km: Žďárské vrchy

Pro únavu výrazně zkrácený běh po ještě zasněžených Žďárských vrších.

Nevím, jestli to bylo víkendem, kdy jsem na běžkách v okolí Nového Města na Moravě a Žďáru nad Sázavou naběhl téměř 120 km nebo tím, že jsem běžel propadajícím se sněhem, ale tento běh mi vůbec nesedl. Už první problémy jsem začal tušit na obcí Sněžné, odkud jsem vyběhl. Ačkoli byl celý víkend díky teplotám pod nulou sníh krásně zmrzlý a nosný, stačilo pár hodin oblevy a sníh se při běhu nepříjemně bořil. Vyběhl jsem kolem monumentu Radka Jaroše ke skále Dráteníčky a pokračoval stále výše k Malinské skále. Chvíli jsem se kochal výhledy a pak jsem úzkou cestičkou v hlubokém sněhu proběhl kolem Lisovské skály až k Devíti skalám, které jsou nejvyšším vrcholem Žďárských vrchů. Už tam po 10 km za 2 hodiny jsem se rozhodl, že plánovaný 40 km dlouhý okruh nemá smysl, protože bych se vrátil až někdy v noci. Pokračoval jsem zatím plánovaně po ledové cestě kolem Bílé skály, přes obec Křižánky na druhou stranu údolí ke Čtyřem palicím. Tam jsem okruh výrazně zkrátil a zamířil směrem k autu. Kolem Pohádkové vesničky jsem už jenom chůzí vystoupal celkem zničený na Buchtův kopec, kde se nachází Řízení letové provozu. Akorát za nádherného západu slunce jsem seběhl trochu promrzlý zpátky do obce Sněžné k autu. Protože polovina cesty vedla po ledu, bez nesmeků bych se asi ani nehnul. Akorát všudypřítomný tající hluboký sníh mi už po pár kilometrech totálně promočil boty, ve kterých mi pomalu mrzla chodila.

Suunto Movescount | Facebook

2015-10-07 10:30:12 | Aktualizace: 2018-12-21 13:27:54 - Dvořák Štěpán

Švaříček Tomáš: Cesta na kole napříč kontinenty

Kolem napříč kontinenty

V sobotu 10. října 2015 vyrazil na svou cestu Švaříček Tomáš, spoluzakladatel a hlavní člen Off-limits.cz. V průběhu dvou let chce na kole objet svět přes všechny kontinenty.

Nakonec musel cestu zkrátit a domů se vrátil přesně po roce, během kterého projel celou Afriku a část Evropy i Kanady.

[Kolem napříč kontinenty]


2014-09-15 14:48:42 | Aktualizace: 2014-09-15 13:45:04 - Dvořák Štěpán

Založení Spolku Off-limits.cz

Dnes 22. srpna 2014 jsme náš team oficiálně povýšili na neziskovou organizaci Spolek Off-limits.cz.


2014-08-28 21:14:15 | Aktualizace: 2018-03-02 20:32:22 - Dvořák Štěpán

Přejeli jsme na horských kolech celou Českou republiku na jeden zátah

V polovině srpna 2014 se Štěpánovi a Švárovi podařilo přejet celou Českou republiku na horských kolech od nejzápadnější bodu u Aše k nejvýchodnějšímu bodu u Jablunkova v délce 614 km za 35 hodin a 5 minut. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2014-08-12 - 2014-08-13 - Česká republika - Cyklistika.


2013-08-11 18:38:01

Nový člen

Dne 2012-07-13 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se ukázal jako velice schopný v zařizování různých věcí, a protože měl zájem spolupracovat s námi, bylo mu to umožněno.

Bajer Miroslav


2013-04-04 15:10:08 | Aktualizace: 2013-04-04 13:38:53 - Dvořák Štěpán

Reklamní bannery Off-limits.cz

Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m
Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m

Na začátku dubna 2013 jsme si nechali vyrobit reklamní bannery. Zde musíme poděkovat Janu Pekovi z firmy Symbol Graphics, který se nám výrobu navrhl a později i uskutečnil. Logo jsme trochu upravili a nechali vyrobit jeden velký banner 3,7 m x 1,5 m a dva menší bannery 2,5 m x 1,0 m. Pokud nyní vyrazíme na nějakou větší akci, už budeme nepřehlédnutelní.


2013-03-16 15:15:11

Dopsání článku o zdolání Elbrusu

Po sedmi měsících od návratu z Ruska, kde Štěpán a Švára zdolali Elbrus (5642), Štěpán dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh expedice podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2013-03-16 13:20:40 | Aktualizace: 2015-06-26 12:03:16 - Dvořák Štěpán

Logo Off-limits.cz

Logo Off-limits.cz
Logo Off-limits.cz

Přesně šest let trvalo, než se nám podařilo vytvořit naše vlastní logo. Z toho jen pět let trvalo, než jsme si všichni sjednotili představy a rok trvalo samotné vytváření a dolaďovaní detailů. Za grafické zpracování děkujeme Martině Čermákové. Na nás už je jen logo vhodně využít a začít se s jeho pomocí prezentovat na různých akcích. Největší úspěch bude, když se dostane do podvědomí lidí a jen z loga budu jasné, že se jedná o náš team Off-limits.cz.


2012-11-11 23:17:18

Nový člen

Dne 2012-11-11 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se od října 2012 zúčastňoval téměř všech našich akcí. Po pár týdne už dokonce akce vymýšlel sám a musel nás přemlouvat, abychom vůbec šli my s ním. Této energie by byla škoda nevyužít, a proto už patří mezi nás.

Švaříček Ladislav


2012-10-01 23:27:50 | Aktualizace: 2015-10-09 15:20:23 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2012-10-01 jsme mezi sebe přibrali nového člena, se kterým jsme se seznámili při chození po lajně v roce 2010. Tahle činnost ho zaujala, protože sám velice rád jezdí na jednokolce. Od té doby se s námi už několika akcí zúčastnil, proto jsme ho rádi zařadili mezi sebe.

Zelníček Zdeněk


2012-08-10 18:56:27 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Elbrus

Dne 2012-07-28 jsme s Vertikálou odjeli do Ruska na Kavkaz, kde jsme dva týdny podnikali různé tůry a na závěr jsme zdolali nejvyšší horu Evropy Elbrus (5642). Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2012-07-26 23:25:06

Nový typ "skoku" - Hod z mostu

Dne 2012-07-22 na sobě Potty otestoval nový "skok", při kterém se nechal zvednout ostatními nad hlavu a hodit z mostu. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-22 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2012-07-25 20:29:01 | Aktualizace: 2017-03-05 09:24:22 - Dvořák Štěpán

Dopsání článku o stopování po Skotsku

Uplynul přesně rok, kdy jsem se Švárou celý měsíc cestoval stopem do Skotska, po Skotku a zpět. Teprve dnes jsem ale dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh cestování podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-07-28 - 2011-08-21 - Česká republika - Skotsko - Stopování.


2012-05-10 10:55:26

3 houpačky, 87 skoků a skoky do vody

Dne 2012-05-08 jsme byli po roční pauze skákat ze Stropešínského mostu nad Dalešickou přehradou. Při této akci jsme v našem teamu překonali další dva rekordy a zkusili novou věc. Díky hodně lidem, jsme měli postavené tři houpačky a během celé akce jsme stihli 87 skoků. Jako novinku jsme vyzkoušeli skoky z houpačky do vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-05-08 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2011-09-04 09:10:03

První wasserline

Dne 2011-09-03 jsme na řece Jihlava v Poušově napnuli naši první wasserline. Tekoucí voda pod lajnou neustále rozhazovala rovnováhu, takže její překonání bylo těžší, než jsme očekávali. Po několika pádech byla ale nakonec lajna překonána. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-09-03 - Třebíč - Poušov - Slackline.


2011-05-02 11:37:40 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Salto z mostu a skok poslepu

Dne 2011-05-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu zkoušeli skákat další typy skoků. První novinkou byl skok poslepu, kdy jsme si zavázali oči a skočili. Při tomto skoku máte po celou dobu velmi zvláštní pocit, protože do poslední chvíle netušíte, co se vámi děje. Další novinkou bylo salto vpřed. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-05-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2011-05-02 10:42:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:23:09 - Dvořák Štěpán

První midline

Dne 2011-04-24 jsme na skále Justýnka u Příštpa napnuli ve výšce asi 7 m naši první midline. Protože to pro nás byla úplná novinka, její zdolání pro nás zatím bylo nemožné. Nakonec jsme tedy zůstali jen u skákání z lajny dolů, abychom si nejprve zvykli na padání z lajny. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-04-24 - Příštpo - Justýnka - Slackline.


2011-04-24 09:14:42

"Hopsací" sezón zahájena

Ukradený lezecký materiál konečně dokoupen, takže "hopsací" sezóna je pro nás otevřená.


2011-03-12 21:22:33 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2011-03-12 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který s námi už byl mnohokrát na různých akcích, chodí s námi pravidelně na tréninky a má v plánu v tom i pokračovat. Díky nám zjistil, že extrémní sporty jsou mu velmi blízké.

Huml Jiří


2010-10-31 01:12:53

Rozlomení ocelové karabiny

Dne 2010-10-27 se mi v Borovině u rybníka při napínání slackline délky 50 m podařilo rozlomit oválnou ocelovou karabinu Singing Rock o nosnosti 30 kN. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-27 - Třebíč - Borovina - Slackline.


2010-10-21 19:58:32

Další krádež

Dne 2010-10-02 nám byla u Žďákovského mostu odcizena z auta část lezecké výbavy, takže odkládáme naše lezecké akce na dobu neurčitou. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-02 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-09-02 07:49:06 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Longline 50 m

Dne 2010-09-01 se nám v Třebíči v Libušině údolí podařilo na první pokus přejít longline délky 50 m tam i zpátky včetně otočky. Teď už jen trénovat a na jaře se můžeme pokusit o rovnou stovku. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-09-01 - Třebíč - Libušino údolí - Slackline.


2010-07-11 01:19:41

Kienova houpačka poprvé ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou

Dne 2010-07-09 jsme poprvé skákali ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou. Při skoku ze 60 m vysokého mostu jsme nejprve padali asi 30 m volným pádem a až poté následovala obří houpačka nad hladinou vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-10 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-07-08 15:00:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé z úplného vrchu Borovinského mostu

Dne 2010-07-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili úplně z vrchu mostu od kolejí, kde jezdí vlak. Po odrazu následoval volný pád v délce asi patnácti metrů. Díky kladce, které rozložila pádovou energii do celé délky šedesátimetrových hlavních lan, nebylo cítit vůbec žádné cuknutí, při zachycení pádu hlavními lany. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-11-11 12:25:59

Stropešínský most znovu otevřen

V listopadu 2009 byl konečně po necelém roce, kdy byl uzavřen kvůli jeho rekonstrukci, znovu otevřen Stropešínský most přes Dalešickou přehradu spojující obce Stropešín a Třesov. Kromě nového kabátu zde přibylo i zábradlí oddělující vozovku od chodníku na obou stranách mostu.

Nejdůležitější pro nás skokany ale je, že nová konstrukce mostu a zábradlí je velice podobná té staré, takže po roční přestávce můžeme tento most začít znovu využívat ke skákání.


2009-10-17 17:06:55 | Aktualizace: 2015-10-12 15:10:44 - Dvořák Štěpán

Singing Rock neumí měřit

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm

Protože pracujeme s lezeckým materiálem, musíme si ho kupovat. Většinu si ho kupujeme od firmy Singing Rock. Kvůli bezpečnosti si všechny výrobky kupujeme v párech a v párech je pak i používáme, abychom se pojistili pro případ selhání jednoho z nich. Při takovémto použití je nesmírně důležité, aby oba výrobky měli stejné parametry, hlavně délku. Ovšem po posledních nákupech jsme se přesvědčili, že firma Singing Rock neumí asi měřit, protože dva stejné výrobky, od nich zakoupené, prostě stejné nejsou.

Naše zkušenosti:

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm

V dvou různých obchodech jsem koupil dva kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 150 cm. Protože při jejich použití jsem zjistil, že délky se asi neshodují, doma jsem provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že dvě smyce mají délku 147 cm a ostatní dvě dokonce jen 140 cm.

Při dalším nákupu v jednom obchodě jsem koupil čtyři kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 80 cm. Po minulých zkušenostech jsem doma okamžitě provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že tři smyce mají délku 81 cm a ta čtvrtá jen 79 cm.

Po těchto zkušenost jsem v půlce září 2009 firmě Singing Rock psal e-mail, ve kterém jsem se ptal, proč k takovýmto neshodám v délkách katalogově "stejných" výrobků dochází. Bohužel odpověď jsem do dnešní doby nedostal.

Budoucím i stávajícím zákazníkům této firmy proto doporučuji, aby si všechny výrobky sami odzkoušeli a přeměřili ještě před samotným nákupem.


2009-09-21 10:59:37 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Krade se všude a všechno

Dne 2009-09-15 nám v Třebíči při skákání z Borovinského mostu někdo asi v polovině akce ukradl tři karabiny ze záložního jištění, které bylo vytvořené pod mostem na druhé straně, takže na něj nebylo vidět. V karabinách byla zavěšená hlavní lana a celé to bylo z bezpečnostních důvodů zavěšené pomocí plochých smyc ke spodku mostu. Po krádeži zmizely pouze karabiny, ale ploché smyce zůstaly na místě. Zůstala i hlavní kladka a ukotvení hlavních lan k mostu. Pokud by v tomto případě kladka selhala, skončili bychom po skoku nejspíš až úplně dole na zemi. Nechápu lidi, kteří si neuvědomili, jak moc ohrozili naše životy, ale i životy své, protože kdybychom právě skákali, když kradli, nejspíš by přišli o ruce. Doufám, že nám příště někdo neukradne přímo hlavní lana, na kterých budeme skákat. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-21 10:59:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První tandemový skok z mostu

Dne 2009-09-15 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili dva skokani na jednom dvojitém laně, tzv. tandemový skok. Ze začátku jsem měl strach kvůli většímu protažení hlavních lan a bolesti, která by mohla nastat z důvodu druhého skokana visícího pode mnou. Vše se ale nakonec ukázalo jako zbytečné obavy a my jsme ve dvou úspěšně absolvovali volný pád, houpačku i slanění. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-07 20:51:21 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Využití kladky při Kienově houpačce a otestování skoku podélného kombinovaného s příčným

Dne 2009-09-06 jsme v Třebíči na Borovinském mostě vyměnili expresky za kladku a tím pádem jsme snížili tření při využívání celé délky hlavních lan na minimum. Také se nám po třech letech plánování podařilo uvázat hlavní lana za spodek mostu, takže jsme mohli skákat skoky jak příčné tak i podélné nebo kombinované. Tímto způsobem jsme také prodloužili délku samotné houpačky, takže jsme mohli létat těsně nad zemí. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-06 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-07-20 15:41:45 | Aktualizace: 2015-10-09 15:19:25 - Dvořák Štěpán

Noví členové

Dne 2009-07-11 jsme mezi sebe přibrali jako nové členy naše kamarády, se kterými jsme už před třemi lety chodili lézt na umělou stěnu a slaňovat z mostu a nyní začali navštěvovat naše akce.

Vlček Leoš a Potančok Ondřej


2008-10-16 23:08:34 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Mont Blanc

Dne 2008-07-28 jsme ve složení Štěpán a Švára odjeli do Francie do města Chamonix, kde jsme zahájili výstup. Po čtyřech dnech jsme na druhý pokus úspěšně zdolali nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4810 m.n.m.). Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-07-28 - 2008-08-03 - Francie - Alpy - Mont Blanc - Horolezectví.


2008-09-30 16:25:51 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První salto (backflip) z mostu a první jištění pomocí "kyblíku"

Dne 2008-09-27 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě skákat Kienovu houpačku. Na konci celé akce jsme se Švárou skočili poprvé v životě salto vzad, tzv. backflip. V průběhu celé akce jsme používali k jištění "kyblík", místo klasické slaňovací osmy a docela se osvědčil. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-09-27 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-09-04 19:15:22 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Nový způsob jištění a spouštění při Kienově houpačce

Dne 2008-08-31 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat nový způsob jištění a spouštění po Kienově houpačce. Normálně používáme způsob, při kterém jsme přivázaní napevno na konci lana, a po dohoupání nás ostatní lidé spustí přes osmu, která je nahoře. Při tomto novém způsobu jsme měli lano napevno přivázané nahoře na mostě a k lanu jsme se připnuli pomocí kyblíku, který jsme zajistili speciálním způsobem. Zbytek lana jsme měli v batohu na zádech a slanili jsme po něm dolů poté, co jsme se dohoupali. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-08-31 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-01-03 18:31:51 | Aktualizace: 2018-07-14 17:35:46 - Dvořák Štěpán

Netradičně oslavený nový rok 2008 ve 120 m nad zemí

Konec roku 2007 a začátek nového roku 2008 jsem strávil velice netradičním a originálním způsobem ve 120 metrech nad zemí na jednom z našich Třebíčských komínů, odkud byl nádherný rozhled po celém okrese. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-01-01 - Třebíč - Komín BOPO - Výstup.


2007-08-28 11:10:50 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2007-08-28 jsme mezi sebe přibrali jako nového člena mého bráchu, protože s námi byl už na pár akcích, při kterých dokázal, že nemá strach a také něco umí.

Dvořák Tomáš


2007-08-28 10:46:38 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za sedák po hlavě

Dne 2007-08-25 jsme poprvé skákali Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsme byli přivázaný za sedák. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-08-25 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2007-07-02 19:10:42 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé na dynamických lanech

Dne 2007-07-01 jsme byli V Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat dvě nová dynamická lana zakoupená v květnu (2x TENDON TRUST 11,4 PROTECT SHIELD za 6600 Kč). Do této doby (asi dva roky) jsme skákali pouze na lanech statických (LANEX SPELEO 10,5 A). U našich SPELEO lan bylo uvedeno prodloužení 3,2% a u těch nových TRUST bylo uvedeno statické prodloužení 6.5% a dynamické prodloužení 36%, takže jsme čekali, že to bude o poznání více pružit. Po pár skocích jsme se shodli, že to zas tolik nepruží a akorát, že to lépe tlumí pády do lana. Takže jediný rozdíl v použití je, že u lan dynamických se může skákat s větším průvěsem lana. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2007-04-28 23:20:04 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Překonání osobního rekordu - běh 50 km

Dne 2007-04-24 jsem překonal svůj osobní rekord v běhu na vzdálenost, když jsem na vojenském výcviku na Šumavě uběhl 50 km. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-04-24 - Šumava - Boletice - Běh.


2007-04-06 19:16:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za nohy po hlavě

Dne 2007-03-25 se mi konečně podařilo poprvé skočit Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsem byl přivázaný za nohy. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-03-25 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


Na stránkách


2016-11-15 13:13:16
- Přidána sekce "Recenze"

2016-09-08 11:41:48
- V Sekci "Proběhlé akce" jsou články, fotky i videa společně na jediné stránce

2016-07-31 15:38:56
- Významné proběhlé akce můžou mít svůj vlastní název

2016-03-26 13:33:53
- Tento týden byly spuštěny nové stránky Dvořák Štěpán: Ultramaratonec a extrémní sportovec, které se věnují sportům našeho předsedy Dvořáka Štěpána

2015-12-17 21:58:39
- Aktivace Certifikátu SSL serveru (Let's Encrypt) pro šifrovaný přenos dat
- Vynucené přesměrování stránek na https://www.off-limits.cz

2015-10-07 10:20:12
- Na nových stránkách Kolem napříč kontinenty se nacházejí informace z cesty na kole napříč kontinenty našeho spoluzakladatele a hlavního člena Tomáše Švaříčka

2015-09-10 15:15:32
- Změna barvy pozadí, aby nebyl tak velký kontrast
- Změna fontu písma a jeho velikosti
- Lepší detekce ROBOTů
- Upravení počítadla přístupů

2015-09-02 17:48:59
- Vynulování všech anket
- V anketách se zobrazují výsledky za posledních 5 let
- Platnost hlasu v každé anketě je z každého zařízení 5 let

2015-05-11 22:08:00
- Vynulování počítadla návštěvnosti stránek
- Počítadlo návštěvnosti stránek ukazuje hodnoty za poslední 1 měsíc

2014-09-15 14:52:41
- Přidána sekce "Kontakty"

2014-03-03 14:51:23
- Odstraněny reklamy

2014-03-01 16:30:47
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Rope Jumping (skoky na laně)

2013-10-21 22:03:50
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Suspension (věšení na háky za kůži)

2013-08-22 13:27:47
- Do sekce "Teorie" byly přidány stránky Beznapěťové kotvení lan a Beznapěťové spojení lan

2013-08-19 10:53:11
- Všechny fotky budou nahrávány v rozlišení Full HD (1080p)

2013-01-19 23:32:44
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Klusking

2012-11-12 12:56:43
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Kladkostroj

2012-09-24 11:04:47
- Přidáno vyhledávání pomocí služby Google

2012-08-14 22:55:48
- Činnost "Swing Jump" byla permanentně přejmenována na český oficiální název "Kienova houpačka" (vztahuje se i na odkazy - staré jsou automaticky přesměrovány pomocí HTTP 301)

2012-06-13 19:49:01
- Počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek ukazuje pouze aktuální měsíc

2012-02-29 23:03:22
- Všechny informace o jednotlivých členech teamu Off-limits v sekci "Profil" byly zredukovány a jejich profily byly sloučeny do jediné stránky Team

2011-09-21 11:17:28
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Stopování

2011-02-13 13:32:41
- V Sekci "Proběhlé akce" byly lokální videa nahrazena videy z YouTube a další videa už budou také pouze z YouTube

2010-11-17 20:46:14
- U komentářů byla přidána možnost odpovědět na libovolný komentář

2010-11-07 09:38:05
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Powerbocking

2010-07-14 23:21:49
- Sloučení všech stránek v sekci "Off-limits" pod stránku O nás

2010-04-18 23:19:03
- Do levého menu se bylo přidáno zobrazení posledních komentářů

2009-08-15 23:09:47
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Video" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování

2009-07-20 15:31:36
- Do sekce "Profil" byl přidány profily nových členů: Vlček Loeoš a Potančok Ondřej

2009-06-30 12:09:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slackline

2009-06-03 21:27:38
- Přidána sekce "Média nás", která obsahuje reportáže, videa nebo články, ve kterých se píše o nás nebo o někom z našeho teamu

2009-05-21 17:03:13
- Upraveny odkazy v sekci "Fotoalbum" a "Video" (staré také fungují)

2009-05-02 00:17:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Improvizované úvazky

2009-04-10 21:05:12
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slaňování

2009-03-14 20:29:42
- Upraveny odkazy v sekci "Lokality" (staré také fungují)
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k aktualizaci scriptu

2009-03-07 20:32:05
- Přidána sekce "Podpořte nás", která obsahuje informace, jak můžete podpořit naši činnost
- Stránky www.off-limits.cz jsou přístupné i pod doménou www.offlimits.cz

2009-02-27 12:54:59
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Lezecké stěny

2009-02-04 22:53:20
- Upraveno zobrazování fotek pomocí Highslide (Je možné prohlížet všechny fotky na stránce jako by byly ve fotoalbu)

2009-02-02 23:15:23
- obnovení funkčnosti původních odkazů (automatické přesměrování pomocí HTTP 301)

2009-01-26 10:42:44
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- Sekce "Proběhlé akce" byla přejmenována na "Fotoalbum"
- Zrušena podpora pro prohlížeče nepodporující cookies

2008-12-09 00:03:27
- Ke komentářům přidána podpora BBCode

2008-11-17 14:31:25
- Vylepšený systém hlasování v anketách

2008-11-16 20:14:00
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- K jakékoliv stránce lze přidat komentář (výpis i vkládání dole pod každou stránkou)

2008-11-14 12:53:21
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Potápění s přístrojem

2008-11-13 15:39:56
- V sekci "Profil" byla pro každého člena přidána možnost, aby tam měl více osobních fotek

2008-10-28 14:08:22
- Komplexní aktualizace stránek

2008-10-15 16:33:50
- Opravení chyby v sekci "Video", která znemožňovala přehrávaní videí v prohlížečích Mozilla Firefox a Opera

2008-09-04 19:07:52
- Přidána sekce "Nabídka", kde nabízíme možnost zúčastnit se našich akcí
- Přidáno průběžně se měnící pozadí nadpisu

2008-08-05 10:04:21
- V sekci "Kniha návštěv" byla přidána podpora Gravataru (zobrazení různých obrázků pro různé e-maily), registrace na www.gravatar.com

2008-07-03 09:29:08
- Anketa upravena na dynamickou (dochází k postupnému grafickému načítání hlasů)
- V sekci "Lokality" se nyní může nacházet více než čtyři fotky pro jednu lokalitu

2008-05-08 18:11:27
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Vodní plochy

2008-04-17 16:36:22
- Upraven vzhled

2008-03-04 15:48:38
- Upraveno počítání přístupů (aby se připočetl přístup stačí nyní navštívit pouze dvě naše stránky)

2008-01-30 18:57:28
- V sekci "Kniha návštěv" byl upraven způsob zobrazování příspěvků

2008-01-29 16:27:06
- Do všech fotek umístěných na našem webu bylo umístěno naše logo, kvůli nepovolenému kopírování
- Upraveno počítání on-line času v počítadle přístupů, kvůli odstranění ROBOTů (čas se přičítá pouze když jsou stránky otevírány pomocí odkazu)

2008-01-20 13:07:15
- V sekci "Proběhlé akce" a "Lokality" byly k výběru přidány náhledy fotek

2008-01-15 16:51:52
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Proběhlé akce" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování
- V sekci "Lokality" upraveno zobrazování jednotlivých lokalit
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k velkým změnám ve struktuře (Proběhlé akce, Fotoalbum, Lokality)

2008-01-05 11:48:21
- Upravení umístění reklam nahoru, aby byly "lépe na očích"

2007-09-19 00:33:59
- Přidána nová sekce "Video", kde se budou velice pomalu, ale jistě objevovat naše nová videa, u kterých se vždy budeme snažit, aby byla sestříhána

2007-08-28 11:12:08
- Do sekce "Profil" byl přidán profil nového člena: Dvořák Tomáš

2007-07-27 23:49:26
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Cliff Diving

2007-07-12 20:25:38
- V sekci "Kniha návštěv" byla odstraněna kolonka "Předmět", pro jeho údajnou zbytečnost (podle připomínek různých lidí)

2007-04-28 23:20:52
- Do sekce "Profil" byly ke každému členu teamu přidány jeho osobní rekordy
- Vynulování všech anket a jejich přeprogramování, protože podle výsledků to naznačovalo, že hlasovali pouze roboti

2007-04-06 19:11:57
- Opraveny některé chyby při zobrazování náhledů fotek

2007-03-31 21:49:03
- Spuštění stránek www.off-limits.cz

Komentáře
Napište první komentář
Show: 159x | Read: 2 hod 50 min | Update: 2018-12-08 14:43:13 | Script: | Queries: 31 | Kontakty | © Dvořák Štěpán 2007 - 2019 | # # #