Extrém - Adrenalin - Outdoor - Rope Jumping - Kienova houpačka - Lezení - Slaňování - Slackline - Powerbocking - Klusking - Horolezectví - Potápění
Off-limits.cz
Extrémní sporty plné adrenalinu
Věř si a dokážeš vše!
"Smrti se nebojím - Když jsem tu já, není tu smrt, když je tu smrt, nejsem tu já." (Epikuros)
Menu
Vyhledávání
Dnes
Nové komentáře
Právě čtené články
Nejčtenější články
Anketa
Odkazy
Aktuality

Ve spolku


2019-07-07 23:03:32 | Aktualizace: 2019-07-07 23:08:03 - Dvořák Štěpán

2019-07-06
Běh 45 km: Česká Kanada

zobrazit fotky
2019-07-06 - Běh 45 km: Česká Kanada
2019-07-06 - Běh 45 km: Česká Kanada

Odpolední běh Českou Kanadou.

Velmi jasné počasí mě vytáhlo na jih. Zaparkoval jsem vedle zámku Český Rudolec a po Graselově naučné stezce jsem přes Horní Radíkov a Filipovy kameny vyběhl na Havlovu horu, kde stojí Rozhledna u Jakuba s lesoparkem. A kromě toho zde rostou velké a dobré borůvky. Po naučné stezce kolem kaskády rybníků jsem přeběhl ke skalnímu útvaru Ďáblova prdel. Po několika letech, co tu běhám, jsem konečně úplně náhodou objevil samoobslužný výčep Hron, kde jsem si hned načepoval půllitr vychlazené limonády. Seběhl jsem dolů k Radíkovskému potoku a na druhé straně jsem se nahoru vydrápal strání, kde ještě nedávno byl les, který ale sežral kůrovec. Proběhl jsem obcí Matějovec a kolem několika rybníků jsem seběhl do obce Stoječín. Za ní jsem se napojil opět na Graselovu naučnou stezku vedoucí do Slavonic. Proběhl jsem kolem Schillerova kamene, Graselovy sluje a Graselovy trojmužné předovky. Chtěl jsem i poprvé navštívit skalní město Stálkov, ale bylo uzavřeno kvůli výstavbě táboru. Oběhl jsem ho tedy přes hustý les. Vybral jsem si ovšem špatnou stranu, protože jsem vyběhl u latríny, kterou právě opouštěla nějaká slečna. Mlčky jsem kolem sebe prošli a já pokračoval kolem rybníku Dolní Šatlava, Spáleného rybníku a archeologické vykopávky Pfaffenschlag až do Starého Města pod Landštejnem. V dálce už jsem pozoroval, jak se bohužel začínají přibližovat tmavé mraky. Navštívil jsem židovský hřbitov, přírodní koupaliště a v nedalekém Cyklocampu pod Landštejnem jsem se občerstvil, doplnil pití ve vaku a vyměnil ponožky. Proběhl jsem kolem biatlonové střelnice pod hrází a kolem vodní nádrže Landštejn jsem vystoupal ke zřícenině hradu Landštejn. Tou dobou už byla obloha zatažená a občas i trochu zakapalo. Já už ale naštěstí byl na zpáteční cestě. Dlouhou a poměrně nezáživnou cestou lesem jsem doběhl opět do obce Stoječín, ze které jsem pokračoval po Graselově naučné stezce kolem psího hřbitova zpátky do Českého Rudolce, kam jsem doběhl už za úplné tmy. Na to, že jsem byl dva dny po 100 km dlouhému běhu ve Žďárských vrších, tak se mi běželo parádně. Jen mě po cestě otravovaly nepříjemné střevní problémy. Každopádně se ale jednalo o poslední běh na delší dobu tady v Česku, protože hned po víkendu jsem odjel běhat na Slovensko do Tater.

Suunto Movescount | Facebook

2019-07-07 15:20:50 | Aktualizace: 2019-07-07 20:28:22 - Dvořák Štěpán

2019-07-04
Běh 100 km: Žďárské vrchy

zobrazit fotky
2019-07-04 - Běh 100 km: Žďárské vrchy
2019-07-04 - Běh 100 km: Žďárské vrchy

Celodenní běh po nejznámějších skalních útvarech ve Žďárských vrších.

Ve Žďárských vrších se nachází mnoho zajímavých skalních útvarů. V zimě mě napadlo, že bych je mohl zkusit všechny oběhnout. Když jsem naplánoval trasu, měřila přes 90 km. Bylo mi tedy jasné, že to budu muset podniknout někdy na začátku léta, kdy je dlouhý den. Shodou okolností hned na začátku července v prvních dnech dovolené se ochladilo, ale přitom bylo jasné a bezvětrné počasí. Zkrátka ideální kombinace. Plán jsem měl vyběhnout mezi 5. - 6. hodinou ráno, když už svítí slunce. To znamená, že jsem musel vstávat ve 3 hodiny ráno, abych se stihl nachystat a dojet do Žďárských vrchů. Trochu mi to jen zkomplikoval 42 km dlouhý běh v okolí Javořice, ze kterého jsem se předchozí den vrátil po 10. hodině v noci. Nakonec jsem tedy spal jen 3 hodiny.

Z Jimramova jsem vyběhl přesně v 6 hodin ráno, kdy se teplota pohybovala jen kolem 9 stupňů. Ve stínu mně tedy byla pěkná zima. Pak začalo stoupání a já se prohřál. Jen jsem měl úplně promočené boty od ranní rosy. První zastávka byla na vyhlídce Prosíčka, která je dle mého názoru nejhezčí v celých Žďárských vrších. Seběhl jsem do obce Javorek a prudkou cestou vystoupal ke zřícenině hradu Štarkov. Přes Nové Jimramovské Paseky s nádhernými výhledy na Sněžné a okolí jsem přeběhl ke skále Bohdalec. Pak následovala mírně zvlněná cesta přes vyhlídky Metodka a Kamenice, ze kterých jsou výhledy na východní Žďárské vrchy v okolí Jimramova i vzdálené Orlické hory, Králický Sněžník, a dokonce i Praděd. Další nevýrazná skála schovaná v lese, kolem které jsem proběhl, byla Velryba. Naopak mě velice překvapila Pohledecká skála, která se nachází v dost nepřístupném terénu a její vrchol dokonce leží ve vojenském areálu, kam je vstup zakázán. I tak je z dostupných míst nádherný výhled jižně na Novoměstsko. Po louce jsem přeběhl k Vávrově skále, která připomíná obří kámen, který kdysi spadl na pole. Po vylezení na něj jsem měl opět výhledy na Nové město na Moravě. Po polní cestě jsem doběhl do obce Studnice, která je s nadmořskou výškou 786 m nejvýše položenou obcí na Českomoravské vrchovině. Kousek nad obcí jsem proběhl pod stožáry, které jsou ve skutečnosti zkušební stend určený pro sledování a výzkum námrazy. Přeběhl jsem hlavní silnici a dal si krátkou pauzu na doplnění zásob v batohu. Když jsem ráno jel autem, tak jsem si totiž kousek od silnice schoval pití, nějaké jídlo ponožky na přezutí.

Další zastávkou byla Pasecká skála, kterou jsem znal, ale vůbec jsem nevěděl, že má nahoře vyhlídku. Seběhl jsem dolů a pokračoval kolem Medlovského rybníka a přes obec Tři Studně k Brožově skalce, která je velmi snadno přehlédnutelná, protože se nachází kus mimo cestu a její vrchol také není moc výrazný. Následoval dlouhý přeběh lesem, cesta přes obec Cikháj, kde jsem si dal limonádu a výstup k nejvzdálenější skále Tisůvka. Konečně jsem se začal pomalu vracet. Přes Žákovu horu jsem doběhl na vrcholu Devět skal, který je se svými 836 m nejvyšším bodem Žďárských vrchů. Tou dobou už jsem věděl, že jestli chci stihnout doběhnout do půlnoci, musím přestat prolézat skály a trochu přidat. Proběhl jsem tedy kolem Bílé skály, Lisovské skály, Malinské skály, Drátenické skály i monumentu Radka Jaroše a seběhl dolů do obce Milovy, kde jsem doplnil pití ve vaku a občerstvil se předraženou limonádou. Cena 40 Kč za půl litru už mě přijde jako krádež.

Při západu slunce jsem vyběhl ke skále Čtyři palice a pokračoval kolem skal Velké (Milovské) perničky, Zkamenělý zámek a jako úplně poslední Malé (Rybenské) perničky. Občerstvil jsem se u studánky a již po západu slunce seběhl do obce Pustá Rybná. Vystoupal jsem na Lucký vrch, odkud už jsem v dále viděl Jimramov. Mě ale ještě čekalo oklikou pár kilometrů nočním terénem. Nasadil jsem čelovku a seběhl do obce Telecí. Poté jsem se přes les dostal do obce Sádek, ze které už jsem konečně zamířil k Jimramovu. Následovalo ještě několik lesů, obce Korouhev i Sedliště a přesně 5 minut před půlnocí jsem doběhl k autu na náměstí Jana Karafiáta v Jimramově.

Cesta domů byla naprosté utrpení. Obvykle mně trvá něco přes hodinu. Já ale tentokrát jel 2,5 hodiny. První půlhodinu mě neuvěřitelně bolely holeně, že jsem skoro nemohl šlapat na pedály. A když to přešlo, tak se mi zase chtělo strašně spát. Po cestě jsem u Pasecké skály vyzvedl odpadky z doplňování zásob, a pak jsem 50 km rychlostí jel domů do Třebíče. Všechny skály, které jsem naplánoval, jsem oběhl a na většinu z nich i vylezl. Trasa se tak natáhla na 100 km a převýšení se vyšplhalo na 3 km. Protože jsem po cestě fotil a natáčel, tak se to neuvěřitelně protahovalo a byl jsem tak vůbec rád, že jsem to do půlnoci stihl.

Suunto Movescount | Facebook

2019-07-06 10:11:29 | Aktualizace: 2019-07-08 01:48:37 - Dvořák Štěpán

2019-07-03
Běh 42 km: Okolo Javořice

zobrazit fotky
2019-07-03 - Běh 42 km: Okolo Javořice
2019-07-03 - Běh 42 km: Okolo Javořice

Odpolední běh v okolí jižně od Javořice.

Okolo Javořice už to mám docela proběhané. Přesně ji tedy severně od ní. Na jih do přírodního parku Javořická vrchovina jsem zamířil tentokrát poprvé. Dojel jsem do Mrákotína a vyrazil. Vyběhl jsem po sjezdovce na kopec Hora a seběhl do obce Dobrá Voda. Pak následoval běh po lesní turistické cestě po vrcholcích okolních kopců. Když cesta chvíli vedla mimo les nebo byl les sežraný od kůrovce jako například na vrcholu kopce Zdeňkov, čekaly tam na mě pěkné výhledy do krajiny. Na vrcholu kopce Bradlo jsem potkal lezce na skalní věži Bradlo. Když jsem stoupal na kopec Hradisko, tak jsem se zastavil na úbočí kopce, kde jsem před 11 lety přespal při cykloturistice po jižních Čechách. Za dobré viditelnosti odtud bývají vidět vrcholky Alp. Přes zatopený lom Sumrakov jsem začal stoupat na Javořici. Asi v polovině kopce jsem odbočil a po naučné stezce Poznej kraj pod Javořicí jsem oběh několik rybníků. Až poté jsem vystoupal na nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny, odkud ale nejsou paradoxně žádné výhledy. Seběhl jsem proto níže na Míchovu skálu, ze které jsem se kochal výhledy na krajinu při západu slunce. Nakonec už jsem jen kolem rybníků Horní a Dolní Mrzatec seběhl zpátky do Mrákotína. Okolo Javořice roste hodně borůvek. Díky tomu jsem nikdy neběžel více než kilometr v kuse. Jak jsem někde uviděl obsypaný keřík, už jsem se krmil. Díky tomu se trasa časově dost protáhla a já domů dojel až po 10. hodině v noci. A protože jsem druhý den potřebovalo vstávat ve 3 hodiny ráno, kvůli naplánovanému 100 km dlouhému okruhu ve Žďárských vrších, tak mně na spaní moc času nezbylo.

Suunto Movescount | Facebook

2019-07-03 09:50:07 | Aktualizace: 2019-07-05 11:39:06 - Dvořák Štěpán

2019-07-02
Běh 34 km: Severozápadní Třebíčsko

zobrazit fotky
2019-07-02 - Běh 34 km: Severozápadní Třebíčsko
2019-07-02 - Běh 34 km: Severozápadní Třebíčsko

Pozdně odpolední běh na začátku prázdnin v okolí Třebíče

Na přejíždění autem někam dál už bylo pozdě, tak jsem vyběhl přímo od baráku. Přes zahrádkářskou kolonii v Poušově, dále kolem řeky Jihlavy, po lesních i polních cestách s výhledy jsem doběhl k zatopenému lomu Vápenka. Nebylo zrovna nějak moc teplo, tak jsem koupání tentokrát vynechal. Seběhl jsem do Přibyslavic a poli přeběhl do Okříšek. Tam jsem oběhl dva rybníky a se západem slunce v zádech jsem zamířil kolem železnice domů.

Suunto Movescount | Facebook

2019-07-02 10:51:18 | Aktualizace: 2019-07-03 11:35:51 - Dvořák Štěpán

2019-06-28
Běh 50 km: Pálava - Pavlovské vrchy

zobrazit fotky
2019-06-28 - Běh 50 km: Pálava - Pavlovské vrchy
2019-06-28 - Běh 50 km: Pálava - Pavlovské vrchy

Celodenní běh po Pálavě přes Pavlovské vrchy, Mikulov a Svatý kopeček.

Celý pracovní týden jsem byl v Brně, kde jsem si prodlužoval hasičskou odbornost Chemická služba. Každý den pozdě odpoledne po školení jsem vybíhal na dlouhé okruhy po Brněnsku a Moravském krasu, kdy jsem z každého vyvýšeného místa viděl právě Pavlovské vrchy. V pátek ráno, když jsme skončili, tak všichni účastníci vyrazili zpátky domů. Až na mě. Stejně jako před třemi roky v zimě jsme sedl do auta a vyrazil běhat na Pálavu, na kterou jsem se těšil celý týden.

Autem jsem projel přes vodní nádrž Nové Mlýny, zaparkoval vedle kostela sv. Michala v Dolních Věstonicích a vyrazil vzhůru. Po Svatojakubské cestě jsem vystoupal ke zřícenině hradu Děvičky (Dívčí hrady), odkud už jsem měl první nádherné výhledy hlavně jihovýchodním směrem na Novomlýnskou vodní nádrž a obec Pavlov. Pokračoval jsem vzhůru přes paraglidingové startoviště až na vrchol kopce Děvín, kde stojí televizní vysílač. S nádherným výhledem na Věstonickou nádrž jsem sbíhal po skalnatém hřebeni až do soutěsky, nad kterou se tyčí skála Strážce. Po naučné stezce jsem oběhl celý kopec Děvín a pokračoval do obce Klentnice. Vystoupal jsem ke zřícenině hradu Sirotčí hrádek a pokračoval stále vzhůru až na Stolovou horu. Kromě toho, že se na samotném vrcholu pásli čtyři koně, tak jsem si ji celou po vršku oběhnul a měl tak výhled na všechny světové strany. Seběhl jsem dolů na silnici a přes Kočičí skálu a přírodní rezervace Turold s několika jeskyněmi jsem se dostal do Mikulova.

Hned v první hospodě jsem se občerstvil a doplnil pití ve vaku. Kolem zříceniny Kozí Hrádek, odkud jsem měl výhled na Svatý kopeček a zámek Mikulov, jsem seběhl na hlavní náměstí, kde jsem si koupil zmrzlinu. Křižovou cestou, která je jednou z nejstarších křížových cest v České republice, jsem okolo 14 kapliček vystoupal nahoru na Svatý kopeček. Nejen z vrchu, ale už i po cestě jsem měl nádherné výhledy po krajině, a hlavně zpátky na Mikulov. Okolo kaple Božího hrobu jsem po naučné stezce seběhl přes Olivetskou horu zpátky do Mikulova. Chvíli jsem pokračoval městem, kde jsem se opět občerstvil, abych pak po jiné cestě opět vystoupal na Svatý kopeček. Okolo kaple Božího hrobu jsem tentokrát pokračoval rovně až k bývalému lomu U Mariánského mlýna. Seběhl jsem dolů a na druhé straně silnice jsem se poprvé vykoupal v zatopeném lomu Janičův vrch, o kterém už jsem několikrát četl, že patří k nejhezčím v Česku. Zapovídal jsem se s jedním návštěvníkem, který mi sdělil, že každým rokem vody v lomu viditelně ubývá a kvalita vody i prostředí se tak horší.

Tím jsem ukončil navštěvování zajímavých míst a vyrazil jsem zpátky k autu. Z Mikulova jsem vyběhl po silnici, minul Kočičí skálu a seběhl do obce Bavory. Po turistické cestě jsem vystoupal na paraglidingovou přistávací plochu a oběhl Stolovou horu. Opět přes zříceninu hradu Sirotčí hrádek jsem seběhl do obce Klentnice. Po turistické cestě jsem oběhl kopec Obora, kde jsem měl od zříceniny kaple Sv. Antonína výhled na vznášející se balón. Při nádherném západu slunce nad Jadernou elektrárnou Dukovany a Mušovskou nádrží jsem doběhl k lezecké lokalitě Pálava, kde se mimo jiné nachází i 70 m vysoký skalní útvar Martinka, který je ovšem pro lezení přístupný jen od poloviny srpna do konce roku. Seběhl jsem po lesní cestě do Horních Věstonic a po silnici už za tmy přeběhl do Věstonic Dolních. Sedl jsem do auta a po 22. hodině v noci jsem vyrazil na téměř 100 km dlouhou cestu domů do Třebíče, přičemž jsem se musel ještě zastavil v práci, abych vyložil vybavení z kurzu Chemické služby.

Suunto Movescount | Facebook

2015-10-07 10:30:12 | Aktualizace: 2018-12-21 13:27:54 - Dvořák Štěpán

Švaříček Tomáš: Cesta na kole napříč kontinenty

Kolem napříč kontinenty

V sobotu 10. října 2015 vyrazil na svou cestu Švaříček Tomáš, spoluzakladatel a hlavní člen Off-limits.cz. V průběhu dvou let chce na kole objet svět přes všechny kontinenty.

Nakonec musel cestu zkrátit a domů se vrátil přesně po roce, během kterého projel celou Afriku a část Evropy i Kanady.

[Kolem napříč kontinenty]


2014-09-15 14:48:42 | Aktualizace: 2014-09-15 13:45:04 - Dvořák Štěpán

Založení Spolku Off-limits.cz

Dnes 22. srpna 2014 jsme náš team oficiálně povýšili na neziskovou organizaci Spolek Off-limits.cz.


2014-08-28 21:14:15 | Aktualizace: 2018-03-02 20:32:22 - Dvořák Štěpán

Přejeli jsme na horských kolech celou Českou republiku na jeden zátah

V polovině srpna 2014 se Štěpánovi a Švárovi podařilo přejet celou Českou republiku na horských kolech od nejzápadnější bodu u Aše k nejvýchodnějšímu bodu u Jablunkova v délce 614 km za 35 hodin a 5 minut. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2014-08-12 - 2014-08-13 - Česká republika - Cyklistika.


2013-08-11 18:38:01

Nový člen

Dne 2012-07-13 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se ukázal jako velice schopný v zařizování různých věcí, a protože měl zájem spolupracovat s námi, bylo mu to umožněno.

Bajer Miroslav


2013-04-04 15:10:08 | Aktualizace: 2013-04-04 13:38:53 - Dvořák Štěpán

Reklamní bannery Off-limits.cz

Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m
Reklamní banner Off-limits.cz 3.7 m x 1,5 m

Na začátku dubna 2013 jsme si nechali vyrobit reklamní bannery. Zde musíme poděkovat Janu Pekovi z firmy Symbol Graphics, který se nám výrobu navrhl a později i uskutečnil. Logo jsme trochu upravili a nechali vyrobit jeden velký banner 3,7 m x 1,5 m a dva menší bannery 2,5 m x 1,0 m. Pokud nyní vyrazíme na nějakou větší akci, už budeme nepřehlédnutelní.


2013-03-16 15:15:11

Dopsání článku o zdolání Elbrusu

Po sedmi měsících od návratu z Ruska, kde Štěpán a Švára zdolali Elbrus (5642), Štěpán dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh expedice podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2013-03-16 13:20:40 | Aktualizace: 2015-06-26 12:03:16 - Dvořák Štěpán

Logo Off-limits.cz

Logo Off-limits.cz
Logo Off-limits.cz

Přesně šest let trvalo, než se nám podařilo vytvořit naše vlastní logo. Z toho jen pět let trvalo, než jsme si všichni sjednotili představy a rok trvalo samotné vytváření a dolaďovaní detailů. Za grafické zpracování děkujeme Martině Čermákové. Na nás už je jen logo vhodně využít a začít se s jeho pomocí prezentovat na různých akcích. Největší úspěch bude, když se dostane do podvědomí lidí a jen z loga budu jasné, že se jedná o náš team Off-limits.cz.


2012-11-11 23:17:18

Nový člen

Dne 2012-11-11 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který se od října 2012 zúčastňoval téměř všech našich akcí. Po pár týdne už dokonce akce vymýšlel sám a musel nás přemlouvat, abychom vůbec šli my s ním. Této energie by byla škoda nevyužít, a proto už patří mezi nás.

Švaříček Ladislav


2012-10-01 23:27:50 | Aktualizace: 2015-10-09 15:20:23 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2012-10-01 jsme mezi sebe přibrali nového člena, se kterým jsme se seznámili při chození po lajně v roce 2010. Tahle činnost ho zaujala, protože sám velice rád jezdí na jednokolce. Od té doby se s námi už několika akcí zúčastnil, proto jsme ho rádi zařadili mezi sebe.

Zelníček Zdeněk


2012-08-10 18:56:27 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Elbrus

Dne 2012-07-28 jsme s Vertikálou odjeli do Ruska na Kavkaz, kde jsme dva týdny podnikali různé tůry a na závěr jsme zdolali nejvyšší horu Evropy Elbrus (5642). Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-28 - 2012-08-12 - Rusko - Kavkaz - Elbrus - Horolezectví.


2012-07-26 23:25:06

Nový typ "skoku" - Hod z mostu

Dne 2012-07-22 na sobě Potty otestoval nový "skok", při kterém se nechal zvednout ostatními nad hlavu a hodit z mostu. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-07-22 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2012-07-25 20:29:01 | Aktualizace: 2017-03-05 09:24:22 - Dvořák Štěpán

Dopsání článku o stopování po Skotsku

Uplynul přesně rok, kdy jsem se Švárou celý měsíc cestoval stopem do Skotska, po Skotku a zpět. Teprve dnes jsem ale dopsal obsáhlý článek, ve kterém je celý průběh cestování podrobně popsán. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-07-28 - 2011-08-21 - Česká republika - Skotsko - Stopování.


2012-05-10 10:55:26

3 houpačky, 87 skoků a skoky do vody

Dne 2012-05-08 jsme byli po roční pauze skákat ze Stropešínského mostu nad Dalešickou přehradou. Při této akci jsme v našem teamu překonali další dva rekordy a zkusili novou věc. Díky hodně lidem, jsme měli postavené tři houpačky a během celé akce jsme stihli 87 skoků. Jako novinku jsme vyzkoušeli skoky z houpačky do vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2012-05-08 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2011-09-04 09:10:03

První wasserline

Dne 2011-09-03 jsme na řece Jihlava v Poušově napnuli naši první wasserline. Tekoucí voda pod lajnou neustále rozhazovala rovnováhu, takže její překonání bylo těžší, než jsme očekávali. Po několika pádech byla ale nakonec lajna překonána. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-09-03 - Třebíč - Poušov - Slackline.


2011-05-02 11:37:40 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Salto z mostu a skok poslepu

Dne 2011-05-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu zkoušeli skákat další typy skoků. První novinkou byl skok poslepu, kdy jsme si zavázali oči a skočili. Při tomto skoku máte po celou dobu velmi zvláštní pocit, protože do poslední chvíle netušíte, co se vámi děje. Další novinkou bylo salto vpřed. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-05-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2011-05-02 10:42:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:23:09 - Dvořák Štěpán

První midline

Dne 2011-04-24 jsme na skále Justýnka u Příštpa napnuli ve výšce asi 7 m naši první midline. Protože to pro nás byla úplná novinka, její zdolání pro nás zatím bylo nemožné. Nakonec jsme tedy zůstali jen u skákání z lajny dolů, abychom si nejprve zvykli na padání z lajny. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2011-04-24 - Příštpo - Justýnka - Slackline.


2011-04-24 09:14:42

"Hopsací" sezón zahájena

Ukradený lezecký materiál konečně dokoupen, takže "hopsací" sezóna je pro nás otevřená.


2011-03-12 21:22:33 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2011-03-12 jsme mezi sebe přibrali nového člena, který s námi už byl mnohokrát na různých akcích, chodí s námi pravidelně na tréninky a má v plánu v tom i pokračovat. Díky nám zjistil, že extrémní sporty jsou mu velmi blízké.

Huml Jiří


2010-10-31 01:12:53

Rozlomení ocelové karabiny

Dne 2010-10-27 se mi v Borovině u rybníka při napínání slackline délky 50 m podařilo rozlomit oválnou ocelovou karabinu Singing Rock o nosnosti 30 kN. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-27 - Třebíč - Borovina - Slackline.


2010-10-21 19:58:32

Další krádež

Dne 2010-10-02 nám byla u Žďákovského mostu odcizena z auta část lezecké výbavy, takže odkládáme naše lezecké akce na dobu neurčitou. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-10-02 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-09-02 07:49:06 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Longline 50 m

Dne 2010-09-01 se nám v Třebíči v Libušině údolí podařilo na první pokus přejít longline délky 50 m tam i zpátky včetně otočky. Teď už jen trénovat a na jaře se můžeme pokusit o rovnou stovku. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-09-01 - Třebíč - Libušino údolí - Slackline.


2010-07-11 01:19:41

Kienova houpačka poprvé ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou

Dne 2010-07-09 jsme poprvé skákali ze Žďákovského mostu nad Orlickou přehradou. Při skoku ze 60 m vysokého mostu jsme nejprve padali asi 30 m volným pádem a až poté následovala obří houpačka nad hladinou vody. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-10 - Orlická přehrada - Žďákovský most - Kienova houpačka.


2010-07-08 15:00:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé z úplného vrchu Borovinského mostu

Dne 2010-07-01 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili úplně z vrchu mostu od kolejí, kde jezdí vlak. Po odrazu následoval volný pád v délce asi patnácti metrů. Díky kladce, které rozložila pádovou energii do celé délky šedesátimetrových hlavních lan, nebylo cítit vůbec žádné cuknutí, při zachycení pádu hlavními lany. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2010-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-11-11 12:25:59

Stropešínský most znovu otevřen

V listopadu 2009 byl konečně po necelém roce, kdy byl uzavřen kvůli jeho rekonstrukci, znovu otevřen Stropešínský most přes Dalešickou přehradu spojující obce Stropešín a Třesov. Kromě nového kabátu zde přibylo i zábradlí oddělující vozovku od chodníku na obou stranách mostu.

Nejdůležitější pro nás skokany ale je, že nová konstrukce mostu a zábradlí je velice podobná té staré, takže po roční přestávce můžeme tento most začít znovu využívat ke skákání.


2009-10-17 17:06:55 | Aktualizace: 2015-10-12 15:10:44 - Dvořák Štěpán

Singing Rock neumí měřit

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 150 cm

Protože pracujeme s lezeckým materiálem, musíme si ho kupovat. Většinu si ho kupujeme od firmy Singing Rock. Kvůli bezpečnosti si všechny výrobky kupujeme v párech a v párech je pak i používáme, abychom se pojistili pro případ selhání jednoho z nich. Při takovémto použití je nesmírně důležité, aby oba výrobky měli stejné parametry, hlavně délku. Ovšem po posledních nákupech jsme se přesvědčili, že firma Singing Rock neumí asi měřit, protože dva stejné výrobky, od nich zakoupené, prostě stejné nejsou.

Naše zkušenosti:

Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm
Přeměřování dvou "stejných" výrobků: smyce šitá Open Slings délky 80 cm

V dvou různých obchodech jsem koupil dva kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 150 cm. Protože při jejich použití jsem zjistil, že délky se asi neshodují, doma jsem provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že dvě smyce mají délku 147 cm a ostatní dvě dokonce jen 140 cm.

Při dalším nákupu v jednom obchodě jsem koupil čtyři kusy výrobku smyce šitá Open Slings délky 80 cm. Po minulých zkušenostech jsem doma okamžitě provedl jejich přeměření, při kterém jsem zjistil, že tři smyce mají délku 81 cm a ta čtvrtá jen 79 cm.

Po těchto zkušenost jsem v půlce září 2009 firmě Singing Rock psal e-mail, ve kterém jsem se ptal, proč k takovýmto neshodám v délkách katalogově "stejných" výrobků dochází. Bohužel odpověď jsem do dnešní doby nedostal.

Budoucím i stávajícím zákazníkům této firmy proto doporučuji, aby si všechny výrobky sami odzkoušeli a přeměřili ještě před samotným nákupem.


2009-09-21 10:59:37 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Krade se všude a všechno

Dne 2009-09-15 nám v Třebíči při skákání z Borovinského mostu někdo asi v polovině akce ukradl tři karabiny ze záložního jištění, které bylo vytvořené pod mostem na druhé straně, takže na něj nebylo vidět. V karabinách byla zavěšená hlavní lana a celé to bylo z bezpečnostních důvodů zavěšené pomocí plochých smyc ke spodku mostu. Po krádeži zmizely pouze karabiny, ale ploché smyce zůstaly na místě. Zůstala i hlavní kladka a ukotvení hlavních lan k mostu. Pokud by v tomto případě kladka selhala, skončili bychom po skoku nejspíš až úplně dole na zemi. Nechápu lidi, kteří si neuvědomili, jak moc ohrozili naše životy, ale i životy své, protože kdybychom právě skákali, když kradli, nejspíš by přišli o ruce. Doufám, že nám příště někdo neukradne přímo hlavní lana, na kterých budeme skákat. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-21 10:59:20 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První tandemový skok z mostu

Dne 2009-09-15 jsme v Třebíči z Borovinského mostu poprvé skočili dva skokani na jednom dvojitém laně, tzv. tandemový skok. Ze začátku jsem měl strach kvůli většímu protažení hlavních lan a bolesti, která by mohla nastat z důvodu druhého skokana visícího pode mnou. Vše se ale nakonec ukázalo jako zbytečné obavy a my jsme ve dvou úspěšně absolvovali volný pád, houpačku i slanění. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-15 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-09-07 20:51:21 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Využití kladky při Kienově houpačce a otestování skoku podélného kombinovaného s příčným

Dne 2009-09-06 jsme v Třebíči na Borovinském mostě vyměnili expresky za kladku a tím pádem jsme snížili tření při využívání celé délky hlavních lan na minimum. Také se nám po třech letech plánování podařilo uvázat hlavní lana za spodek mostu, takže jsme mohli skákat skoky jak příčné tak i podélné nebo kombinované. Tímto způsobem jsme také prodloužili délku samotné houpačky, takže jsme mohli létat těsně nad zemí. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2009-09-06 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2009-07-20 15:41:45 | Aktualizace: 2015-10-09 15:19:25 - Dvořák Štěpán

Noví členové

Dne 2009-07-11 jsme mezi sebe přibrali jako nové členy naše kamarády, se kterými jsme už před třemi lety chodili lézt na umělou stěnu a slaňovat z mostu a nyní začali navštěvovat naše akce.

Vlček Leoš a Potančok Ondřej


2008-10-16 23:08:34 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Zdolali jsme nejvyšší horu Evropy Mont Blanc

Dne 2008-07-28 jsme ve složení Štěpán a Švára odjeli do Francie do města Chamonix, kde jsme zahájili výstup. Po čtyřech dnech jsme na druhý pokus úspěšně zdolali nejvyšší horu Evropy Mont Blanc (4810 m.n.m.). Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-07-28 - 2008-08-03 - Francie - Alpy - Mont Blanc - Horolezectví.


2008-09-30 16:25:51 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

První salto (backflip) z mostu a první jištění pomocí "kyblíku"

Dne 2008-09-27 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě skákat Kienovu houpačku. Na konci celé akce jsme se Švárou skočili poprvé v životě salto vzad, tzv. backflip. V průběhu celé akce jsme používali k jištění "kyblík", místo klasické slaňovací osmy a docela se osvědčil. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-09-27 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-09-04 19:15:22 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Nový způsob jištění a spouštění při Kienově houpačce

Dne 2008-08-31 jsme byli v Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat nový způsob jištění a spouštění po Kienově houpačce. Normálně používáme způsob, při kterém jsme přivázaní napevno na konci lana, a po dohoupání nás ostatní lidé spustí přes osmu, která je nahoře. Při tomto novém způsobu jsme měli lano napevno přivázané nahoře na mostě a k lanu jsme se připnuli pomocí kyblíku, který jsme zajistili speciálním způsobem. Zbytek lana jsme měli v batohu na zádech a slanili jsme po něm dolů poté, co jsme se dohoupali. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-08-31 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2008-01-03 18:31:51 | Aktualizace: 2018-07-14 17:35:46 - Dvořák Štěpán

Netradičně oslavený nový rok 2008 ve 120 m nad zemí

Konec roku 2007 a začátek nového roku 2008 jsem strávil velice netradičním a originálním způsobem ve 120 metrech nad zemí na jednom z našich Třebíčských komínů, odkud byl nádherný rozhled po celém okrese. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2008-01-01 - Třebíč - Komín BOPO - Výstup.


2007-08-28 11:10:50 | Aktualizace: 2012-02-29 21:32:31 - Dvořák Štěpán

Nový člen

Dne 2007-08-28 jsme mezi sebe přibrali jako nového člena mého bráchu, protože s námi byl už na pár akcích, při kterých dokázal, že nemá strach a také něco umí.

Dvořák Tomáš


2007-08-28 10:46:38 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za sedák po hlavě

Dne 2007-08-25 jsme poprvé skákali Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsme byli přivázaný za sedák. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-08-25 - Dalešická přehrada - Stropešínský most - Kienova houpačka.


2007-07-02 19:10:42 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé na dynamických lanech

Dne 2007-07-01 jsme byli V Třebíči na Borovinském mostě poprvé otestovat dvě nová dynamická lana zakoupená v květnu (2x TENDON TRUST 11,4 PROTECT SHIELD za 6600 Kč). Do této doby (asi dva roky) jsme skákali pouze na lanech statických (LANEX SPELEO 10,5 A). U našich SPELEO lan bylo uvedeno prodloužení 3,2% a u těch nových TRUST bylo uvedeno statické prodloužení 6.5% a dynamické prodloužení 36%, takže jsme čekali, že to bude o poznání více pružit. Po pár skocích jsme se shodli, že to zas tolik nepruží a akorát, že to lépe tlumí pády do lana. Takže jediný rozdíl v použití je, že u lan dynamických se může skákat s větším průvěsem lana. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-07-01 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


2007-04-28 23:20:04 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Překonání osobního rekordu - běh 50 km

Dne 2007-04-24 jsem překonal svůj osobní rekord v běhu na vzdálenost, když jsem na vojenském výcviku na Šumavě uběhl 50 km. Více se dozvíte v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-04-24 - Šumava - Boletice - Běh.


2007-04-06 19:16:50 | Aktualizace: 2016-09-08 11:22:04 - Dvořák Štěpán

Kienova houpačka poprvé za nohy po hlavě

Dne 2007-03-25 se mi konečně podařilo poprvé skočit Kienovu houpačku po hlavě, kdy jsem byl přivázaný za nohy. Více se dočtete v sekci "Proběhlé akce" v akci 2007-03-25 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka.


Na stránkách


2019-06-04 09:45:43
- Všechny fotky budou nahrávány v rozlišení 4K (2160p)

2016-11-15 13:13:16
- Přidána sekce "Recenze"

2016-09-08 11:41:48
- V Sekci "Proběhlé akce" jsou články, fotky i videa společně na jediné stránce

2016-07-31 15:38:56
- Významné proběhlé akce můžou mít svůj vlastní název

2016-03-26 13:33:53
- Tento týden byly spuštěny nové stránky Dvořák Štěpán: Ultramaratonec a extrémní sportovec, které se věnují sportům našeho předsedy Dvořáka Štěpána

2015-12-17 21:58:39
- Aktivace Certifikátu SSL serveru (Let's Encrypt) pro šifrovaný přenos dat
- Vynucené přesměrování stránek na https://www.off-limits.cz

2015-10-07 10:20:12
- Na nových stránkách Kolem napříč kontinenty se nacházejí informace z cesty na kole napříč kontinenty našeho spoluzakladatele a hlavního člena Tomáše Švaříčka

2015-09-10 15:15:32
- Změna barvy pozadí, aby nebyl tak velký kontrast
- Změna fontu písma a jeho velikosti
- Lepší detekce ROBOTů
- Upravení počítadla přístupů

2015-09-02 17:48:59
- Vynulování všech anket
- V anketách se zobrazují výsledky za posledních 5 let
- Platnost hlasu v každé anketě je z každého zařízení 5 let

2015-05-11 22:08:00
- Vynulování počítadla návštěvnosti stránek
- Počítadlo návštěvnosti stránek ukazuje hodnoty za poslední 1 měsíc

2014-09-15 14:52:41
- Přidána sekce "Kontakty"

2014-03-03 14:51:23
- Odstraněny reklamy

2014-03-01 16:30:47
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Rope Jumping (skoky na laně)

2013-10-21 22:03:50
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Suspension (věšení na háky za kůži)

2013-08-22 13:27:47
- Do sekce "Teorie" byly přidány stránky Beznapěťové kotvení lan a Beznapěťové spojení lan

2013-08-19 10:53:11
- Všechny fotky budou nahrávány v rozlišení Full HD (1080p)

2013-01-19 23:32:44
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Klusking

2012-11-12 12:56:43
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Kladkostroj

2012-09-24 11:04:47
- Přidáno vyhledávání pomocí služby Google

2012-08-14 22:55:48
- Činnost "Swing Jump" byla permanentně přejmenována na český oficiální název "Kienova houpačka" (vztahuje se i na odkazy - staré jsou automaticky přesměrovány pomocí HTTP 301)

2012-06-13 19:49:01
- Počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek ukazuje pouze aktuální měsíc

2012-02-29 23:03:22
- Všechny informace o jednotlivých členech teamu Off-limits v sekci "Profil" byly zredukovány a jejich profily byly sloučeny do jediné stránky Team

2011-09-21 11:17:28
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Stopování

2011-02-13 13:32:41
- V Sekci "Proběhlé akce" byly lokální videa nahrazena videy z YouTube a další videa už budou také pouze z YouTube

2010-11-17 20:46:14
- U komentářů byla přidána možnost odpovědět na libovolný komentář

2010-11-07 09:38:05
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Powerbocking

2010-07-14 23:21:49
- Sloučení všech stránek v sekci "Off-limits" pod stránku O nás

2010-04-18 23:19:03
- Do levého menu se bylo přidáno zobrazení posledních komentářů

2009-08-15 23:09:47
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Video" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování

2009-07-20 15:31:36
- Do sekce "Profil" byl přidány profily nových členů: Vlček Loeoš a Potančok Ondřej

2009-06-30 12:09:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slackline

2009-06-03 21:27:38
- Přidána sekce "Média nás", která obsahuje reportáže, videa nebo články, ve kterých se píše o nás nebo o někom z našeho teamu

2009-05-21 17:03:13
- Upraveny odkazy v sekci "Fotoalbum" a "Video" (staré také fungují)

2009-05-02 00:17:11
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Improvizované úvazky

2009-04-10 21:05:12
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Slaňování

2009-03-14 20:29:42
- Upraveny odkazy v sekci "Lokality" (staré také fungují)
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k aktualizaci scriptu

2009-03-07 20:32:05
- Přidána sekce "Podpořte nás", která obsahuje informace, jak můžete podpořit naši činnost
- Stránky www.off-limits.cz jsou přístupné i pod doménou www.offlimits.cz

2009-02-27 12:54:59
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Lezecké stěny

2009-02-04 22:53:20
- Upraveno zobrazování fotek pomocí Highslide (Je možné prohlížet všechny fotky na stránce jako by byly ve fotoalbu)

2009-02-02 23:15:23
- obnovení funkčnosti původních odkazů (automatické přesměrování pomocí HTTP 301)

2009-01-26 10:42:44
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- Sekce "Proběhlé akce" byla přejmenována na "Fotoalbum"
- Zrušena podpora pro prohlížeče nepodporující cookies

2008-12-09 00:03:27
- Ke komentářům přidána podpora BBCode

2008-11-17 14:31:25
- Vylepšený systém hlasování v anketách

2008-11-16 20:14:00
- Totální změna všech lokálních odkazů (staré už nefungují)
- K jakékoliv stránce lze přidat komentář (výpis i vkládání dole pod každou stránkou)

2008-11-14 12:53:21
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Potápění s přístrojem

2008-11-13 15:39:56
- V sekci "Profil" byla pro každého člena přidána možnost, aby tam měl více osobních fotek

2008-10-28 14:08:22
- Komplexní aktualizace stránek

2008-10-15 16:33:50
- Opravení chyby v sekci "Video", která znemožňovala přehrávaní videí v prohlížečích Mozilla Firefox a Opera

2008-09-04 19:07:52
- Přidána sekce "Nabídka", kde nabízíme možnost zúčastnit se našich akcí
- Přidáno průběžně se měnící pozadí nadpisu

2008-08-05 10:04:21
- V sekci "Kniha návštěv" byla přidána podpora Gravataru (zobrazení různých obrázků pro různé e-maily), registrace na www.gravatar.com

2008-07-03 09:29:08
- Anketa upravena na dynamickou (dochází k postupnému grafickému načítání hlasů)
- V sekci "Lokality" se nyní může nacházet více než čtyři fotky pro jednu lokalitu

2008-05-08 18:11:27
- Do sekce "Lokality" byla přidána stránka Vodní plochy

2008-04-17 16:36:22
- Upraven vzhled

2008-03-04 15:48:38
- Upraveno počítání přístupů (aby se připočetl přístup stačí nyní navštívit pouze dvě naše stránky)

2008-01-30 18:57:28
- V sekci "Kniha návštěv" byl upraven způsob zobrazování příspěvků

2008-01-29 16:27:06
- Do všech fotek umístěných na našem webu bylo umístěno naše logo, kvůli nepovolenému kopírování
- Upraveno počítání on-line času v počítadle přístupů, kvůli odstranění ROBOTů (čas se přičítá pouze když jsou stránky otevírány pomocí odkazu)

2008-01-20 13:07:15
- V sekci "Proběhlé akce" a "Lokality" byly k výběru přidány náhledy fotek

2008-01-15 16:51:52
- Sloučení sekcí "Fotoalbum" a "Proběhlé akce" pod sekci "Proběhlé akce" a následné upravení jejich zobrazování
- V sekci "Lokality" upraveno zobrazování jednotlivých lokalit
- Vynulováno počítadlo návštěvnosti jednotlivých stránek, protože došlo k velkým změnám ve struktuře (Proběhlé akce, Fotoalbum, Lokality)

2008-01-05 11:48:21
- Upravení umístění reklam nahoru, aby byly "lépe na očích"

2007-09-19 00:33:59
- Přidána nová sekce "Video", kde se budou velice pomalu, ale jistě objevovat naše nová videa, u kterých se vždy budeme snažit, aby byla sestříhána

2007-08-28 11:12:08
- Do sekce "Profil" byl přidán profil nového člena: Dvořák Tomáš

2007-07-27 23:49:26
- Do sekce "Teorie" byla přidána stránka Cliff Diving

2007-07-12 20:25:38
- V sekci "Kniha návštěv" byla odstraněna kolonka "Předmět", pro jeho údajnou zbytečnost (podle připomínek různých lidí)

2007-04-28 23:20:52
- Do sekce "Profil" byly ke každému členu teamu přidány jeho osobní rekordy
- Vynulování všech anket a jejich přeprogramování, protože podle výsledků to naznačovalo, že hlasovali pouze roboti

2007-04-06 19:11:57
- Opraveny některé chyby při zobrazování náhledů fotek

2007-03-31 21:49:03
- Spuštění stránek www.off-limits.cz

Komentáře
Napište první komentář
Show: 50x | Read: 44 min | Update: 2018-12-08 14:43:13 | Script: | Queries: 31 | Kontakty | © Dvořák Štěpán 2007 - 2019 | # # #