Extrém - Adrenalin - Outdoor - Rope Jumping - Kienova houpačka - Lezení - Slaňování - Slackline - Klusking - Horolezectví - Potápění - Běhání
Off-limits.cz
Extrémní sporty plné adrenalinu
Věř si a dokážeš vše!
"Smrti se nebojím - Když jsem tu já, není tu smrt, když je tu smrt, nejsem tu já." (Epikuros)
Menu
Vyhledávání
Dnes
Nové komentáře
Právě čtené články
Nejčtenější články
Anketa
Odkazy
Proběhlé akce

2018-10-11
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje

Účast: Dvořák Štěpán

zobrazit fotky zobrazit videa zpět na seznam

2018-10-12 12:27:08 | Edit: 2019-09-18 10:28:05 - Dvořák Štěpán

Podzimní běh za nádherného ale větrného počasí z České republiky údolím řeky Dyje v Rakousku.

Zajistit si sám logisticky tento běh bylo náročnější, než bývá zvykem. Hned ráno jsem si totiž naložil kolo do auta a jel do rakouského města Dobersberg, kde jsem ho vyložil a zamknul. Poté jsem se autem vrátil do České republiky do obce Vratěnín, odkud jsem vyběhl.

První kilometry vedly po Graselově stezce do přírodní rezervace Bílý kříž na Grázlovu vyhlídku. Po dřevěném žebříku jsem seběhl k řece Dyji, kolem které jsem pokračoval až do Rakouska. Velkým obloukem jsem po lesní cestě kolem řeky Thay (Dyje) oběhl město Drosendorf (Drozdovice). Následoval nezáživný úsek přes vesničky Autendorf a Primmersdorf. Opět kolem řeky jsem doběhl do obce Eibenstein (Ivanov), kde se nachází zřícenina hradu Eibenstein. Po náročnějším terénním úseku jsem se dostal do obce Kollmitzgraben, nad kterou se tyčí obří zřícenina hradu Kollmitz. O pár kilometrů dále jsem doběhl do známého města Raabs an der Thaya (Rakousy nad Dyjí), ve kterém vysoko na skalním útesu stojí hrad Raabs (Rakous). Kousek od centra se nachází soutok, kde do řeky Deutsche Thaya (Rakouská Dyje) vtéká Mährische Thaya (Moravská Dyje) přitékající z České republiky. Následně řeka pokračuje už jen jako Thaya (Dyje).

Při západu slunce jsem pokračoval údolím plným vysokých skal, z nichž některé byly zajištěné pro lezení. V Obci Liebnitz, když jsem si natáčel zříceninu hradu Buchenstein, tak mě poryv větru shodil stativ s foťákem. I když to bylo jen na trávu, tak mě přestal fungovat display. To znamenalo konec focení i natáčení. Další úsek přes obec Speisendorf si moc nepamatuji, protože jsem stále řešil foťák. Vím jen, že akorát zapadlo slunce a začalo se stmívat. Docela žíznivý jsem doběhl do města Karlstein an der Thaya, kde opět na skalnatém útesu stojí tentokrát zámek Karlstein. V obchodě jsem si koupil pití a již za tmy pokračoval s čelovkou na hlavě po silnici přes obce Hohenwarth a Lexnitz až do města Dobersberg. Zde jsem po 60 km běhu nasedl na kolo a v noci proti silnému větru jel necelých 30 km zpátky do Vratěnína, kde jsem naložil kolo do auta a jel domů.

Suunto Movescount | Facebook

Fotky

Fotek: 24 | Velikost: 8,98 MB

nahoru na popis zobrazit videa zpět na seznam


Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje

Videa

Videa: 1 | Délka: 00:05:05

nahoru na popis zobrazit fotky zpět na seznam

Běh 60 km: Rakousko - Údolí Dyje
Délka: 00:05:05nahoru na popis zobrazit fotky zobrazit videa zpět na seznam
Komentáře
Napište první komentář
Show: 2x | Read: 5 min | Update: 2020-04-08 13:20:11 | Script: | Queries: 37 | Kontakty | © Dvořák Štěpán 2007 - 2020 | # # #