Proběhlé akce
2018-10-18 21:49:022024-03-09 14:08:55

2016-08-05
Běh 51 km: Vranov nad Dyjí - Národní park Podyjí - Znojmo

zobrazit fotky zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán, Nováček Tomáš

Společný běh s kamarádem Tomášem Národním parkem Podyjí za stále se zhoršujícího počasí, které se postupně změnilo v liják.

Hned následující den po příjezdu z jižních Čech, kde jsem běhal v Novohradských horách, jsem vyrazil s Tomášem Nováčkem autem do Znojma, kde jsme si nechali kola a jeli do Vranova nad Dyjí. Odtud jsme vyběhli na 50 km dlouhou trasu skrz celý Národní park Podyjí. Počasí nám ze začátku docela přálo, protěž bylo zataženo a chladno. Bohužel ale na úkor fotek a videí. Protože Podyjí znám, tak jsem cestu naplánoval přes nejvýznamnější místa, kde je něco k vidění. Cesta se tedy různě kroutila, kličkovala i vracela. Navštívili jsme vyhlídku Ledové sluje, památník železné opony, Hardegg a různé skály a vyhlídky. Nejzajímavější bylo brodění Dyje z rakouské strany ke zřícenině Nového hradu. Tou dobou už mi docházela voda, tak jsem přímo z Dyje vypil asi půl litru vody. Obloha se mezitím zatemnila a začalo pršet. U vyhlídky Železné schody už byl silný liják. K vidění tak nebylo téměř nic ani na vyhlídce u vinice Šobes. Pokračovali jsme přes další vyhlídku Devět mlýnů až do obce Havraníky, kde jsme kvůli dešti trasu odklonili od poslední vyhlídky Sealsfieldův kámen i Znojemské přehrady a běželi přímo do Znojma. Po 51 km jsme si vyzvedli kola a vyrazili zpátky do Vranova k autu. Naštěstí déšť ustal, tak jsme ani nevymrzli. Ve Vranově jsme naložili kola a vyrazili k večeru domů.

Sobota už bude jen regenerační, protože navečer odjíždím zpátky k Vranovské přehradě, kde přespím a následující den v neděli se ji pokusím celou přeplavat. Čeká mě tedy nějakých 23 km plavání.

Suunto Movescount | Facebook

Fotky: 23x

nahoru na popis zpět na seznam

21 - 23
1 2
23

Běh 51 km: Vranov nad Dyjí - Národní park Podyjí - Znojmo Běh 51 km: Vranov nad Dyjí - Národní park Podyjí - Znojmo Běh 51 km: Vranov nad Dyjí - Národní park Podyjí - Znojmo Běh 51 km: Vranov nad Dyjí - Národní park Podyjí - Znojmo
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Mapa s trasou Mapa s trasou
21 - 23
1 2
23

nahoru na popis zobrazit fotky zpět na seznam
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024