Proběhlé akce
2018-07-14 17:17:432021-08-08 14:37:01

2018-01-30
Běh 41 km: Česká Kanada - Východ

zobrazit fotky zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán, Křenová Radka

Společné proběhnutí s kamarádkou na kole ještě zmrzlou Českou Kanadou.

Po předchozím běhu v Národním parku Podyjí jsem byl sice trochu sice trochu unavený, ale protože venku opět svítilo slunce, tak musel odpočinek počkat na další den. Opět jsem vyrazil k hranicím s Rakouskem, ale více západně tedy do Česká Kanady. Výchozí bod byly Slavonice, kde už na mě čekala kamarádka Radka na kole.

Společně jsme po obědě vyrazili po červené turistické cestě přes Pevnostní areál Slavonice a kolem kaskády rybníků stoupali lesem vzhůru až k archeologickým vykopávkám Pfaffenschlag. Jak předchozí den v Podyjí bylo teplo a po sněhu ani památka, zde o pár stovek metrů výše už byla znatelnější zima, ale hlavně v lesích místy leželo ještě dost sněhu. Mně to až tak nevadilo, ale Radka na kole měla trochu problém. Po louce pod naprosto modrou oblohou jsme seběhli ke Starému městu pod Landštejnem. Navštívili jsme židovský hřbitov, okolo kterého už jsem často proběhl, ale všiml jsem si ho až tentokrát. Na chvíli jsme se zdrželi u blízkého přírodního koupaliště a poté jsme přes Cyklocamp zamířili k přehradě Landštejn. Dole pod hrází jsme prozkoumali biatlonovou střelnici a lesem začali stoupat vzhůru. Nahoře jsme si na chvíli odpočinuli u hradu Landštejn. Tím skončila krásná prosluněná část po loukách.

Dále jsme vyrazili po silnici do lesa. Když jsme po pár kilometrech odbočili na lesní cestu ani jsme si toho nevšimli, protože vše bylo pod ledem. Docela jsem litoval, že jsem si nevzal nesmeky. Radka se zase každou chvíli zvedala s kolem ze země, protože ani ona na led nebyla vybavena. Trošku jsme pozměnili trasu a navštívili bizoní farmu Rožnov. Ta se nachází na loukách, takže jsme se opět trochu nahřáli. Proběhli jsme přes nejvyšší místo dnešní trasy u Vysokého kamenu a zamířili zpátky na zledovatělé cesty lesem. Na klouzání už jsme si zvykli, tak to docela utíkalo. Jen mně osobně bylo líto, že jsme stále byli v mrazivém stínu lesa a přitom krásně hřející slunce pomalu padalo k horizontu. Po pár kilometrech jsme se vrátili na původně plánovanou trasu. Když slunce zapadlo a teploty padly pod nulu, hodil jsem na sebe další vrstvu oblečení, ale i tak jsem docela vymrzl. Do obce Stoječín už jsme sbíhali přímo proti obřímu krásně svítícímu měsíci. Pokračovali jsme po Graselově stezce kolem Schillerova kamenu a Graselovy sluje. Dnes už jsem si nezapomněl čelovku, kterou jsem za tmy využil. Kolem kostelu Božího Těla a sv. Ducha jsme seběhli do Slavonic. Navštívili jsme ještě noční náměstí a o půl sedmé jsme se vrátili k autům.

Po celý den jsme na některých stromech viděli nějaké papíry. Když jsme pak ke konci z lesa vybíhali, na jeden jsme se podívali. Docela jsme se zasmáli, protože oznamoval, že po celou zimu je zákaz vstupu do lesa. Oproti předchozímu dni se mi běželo daleko lépe. Nic mě nebolelo, necítil jsem žádnou únavu a dokonce jsem ani neměl hlad, takže jsem za celý běh nic nesnědl.

Suunto Movescount | Facebook

Fotky: 21x

nahoru na popis zpět na seznam

21
1 2
21

Mapa s trasou Mapa s trasou
21
1 2
21

nahoru na popis zobrazit fotky zpět na seznam
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024