2018-07-05
Kunžatecký kros 2018

zobrazit fotky zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán

Na závodě Kunžatecký kros jsem doběhl na 2. místě. Trať měřila 42 km s 590 m převýšením.

Když jsem tu byl naposledy, tak jsem vyhrál. Letos jsem si říkal, že by to mohlo klapnout také. Ráno po noční jsem dojel domů a dopsal článek o přeplavání 42 km dlouhé přehrady Slapy. Pak jsem dojel k rybníku Komorník u Kunžaku na okraji České Kanady. Přijel jsem pozdě, takže jsem měl 15 minut na přípravu a bylo odstartováno. První závodník to vzal závodně. Nasadil brutální tempo a pomalu mizel v dáli. Já jsem se držel většinu trati s Matějem - závodníkem kterého jsem minule porazil. Byl pořádný hic, tak jsem nespoléhal jen na občerstvovačky a vzal jsem si sebou litr pití. Při závěrečném sbíhání v prvním kole na mě přišla krize, protože mě začaly nepříjemně bolest stehna. Asi následek čtyři dny starého plavání přes Slapy. A Matěj mi tak na začátku druhého kola utekl skoro o kilometr.

Po nějaké době jsem ho opět zahlédl na vrcholu nejdelšího stoupání na trati a to mi dodalo motivaci. Zrychlil jsem a u poslední občerstvovačky jsem byl za ním jen několik desítek metrů. Při sbíhání do Kunžaku mi sice ještě trochu utekl, ale jakmile jsme vběhli do závěrečné rovinaté části před cílem, předběhl jsem ho. Do cíle jsem tak doběhl na 2. místě jen pár desítek metrů před ním. Trať dlouhou 42 km s převýšením 590 m jsem zvládl za 3 hodiny a 21 minut, tedy o 10 minut pomaleji než minule. Únava z plavání a teplo udělalo své.