Proběhlé akce
0 komentářůroBOT
2021-08-13 11:39:352021-09-03 08:48:53

2021-08-12
Cyklistika 152 km: Do Rakouska

zobrazit fotky zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán

Odpolední jízda na kole z Třebíče přímo na jih do Rakouska, potom kolem národního parku Podyjí do Znojma a večer zpátky domů.

Po obědě jsem sedl na kolo a po více než roce vyrazil na delší trasu. Zamířil jsem přímo na jih, abych se co nejrychleji dostal do Rakouska. První zastávka mě čekala v obci Kdousov, kde jsem se na koupališti občerstvil. Potom jsem pokračoval přes Uherčice do obce Stálky, kde jsem se zastavil v hospodě Na konci světa. Zatímco jsem popíjel limonádu, tak jsem byl svědkem absurdní scény. K hospodě přijeli dva rakouští důchodci na kole a na obličeji měli respirátory. Kola opřeli o zeď, respirátory sundali, pověsili na řídítka a šli do hospody. Poté, co se napili, nasadili respirátory a pokračovali v jízdě. WTF?

Za obcí Šafov jsem vjel do Rakouska a pokračoval serpentýnami dolů do obce Hardegg, kde to sice znám jako vlastní boty, ale na kole jsem tam snad ještě nikdy nebyl. Opět jsem vyšlapal nahoru a pokračoval po rakouské straně kolem celého národního parku Podyjí (Thayatal). Zpátky do Česka jsem se vrátil až u vyhlídkového místa Heiliger Stein. Byl opar, takže vzdálené vrcholky rakouských Alp jsem bohužel neviděl. U obce Hnanice jsem se opět občerstvil a pokračoval po písečné cestě do obce Havraníky, kde jsem se vrátil na silnici. Projel jsem Znojmem a zamířil k domovu. Měl jsem v plánu si ještě nakoupit na benzínce u Jevišovic, ale k mému překvapení byla předělána na hospodu a u tankovacích automatů parkovaly traktory. Dal jsem si aspoň zmrzlinu a pokračoval do Třebíče, kam jsem dojel až po deváté hodině za tmy. Doplnil jsem energii v KFC a poté již zamířil domů.

Garmin Connect | Facebook

Fotky: 21x

nahoru na popis zpět na seznam

21
1 2
21

Mapa s trasou Mapa s trasou
21
1 2
21

nahoru na popis zobrazit fotky zpět na seznam
0 komentářůroBOT
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024