Recenze
0 komentářůJste roBOT
2022-12-18 12:43:422024-01-19 12:07:30

Ponožky DexShell Hytherm Pro Sock

zpět na seznam

Velmi teplé a díky membráně nepromokavé i větru odolné, a přesto prodyšné ponožky z merino vlny dlouhé do poloviny lýtek.

Jedná se o nejteplejší model nepromokavých ponožek v nabídce značky DexShell. Uvnitř ponožek se nachází tlustá froté vrstva z merino vlny. Naopak venku je odolný textil z polyamidu. Mezi těmito vrstvami se nachází membrána Porelle, která je nepromokavá i větru odolná, ale přesto prodyšná.

V zimě, když je venku sníh, mám po celodenním sportování vždy promočené boty, a to i když mají membránu GORE-TEX. Tím pádem mám i promočené ponožky. Dokud se intenzivně pohybuji, tak se stačím zahřívat. K večeru ovšem dochází energie a teplota klesá. V takovém případě jsem se vždy vracel domů s promrzlými chodidly. Po určitém váhání jsem si koupil nepromokavé ponožky. A musím říct, že jsem dobře udělal. Ačkoli mám boty totálně mokré, ponožky jsou uvnitř v přední části jen mírně vlhké (jestli mokré nebo zpocené nedokáži posoudit) a udržují mě v dostatečném komfortu.

Tento model je opravdu hodně tlustý, takže není vhodný pro sport, kde se člověk hodně potí. V takovém případě by pot zůstávající uvnitř ponožky měl opačný efekt a způsobil rychlejší prochladnutí. Kvůli membráně jsou ponožky velice tuhé a nepružné. Je tedy potřeba vybrat správnou velikost. Menší se na chodidlo nepodaří natáhnout a větší se naopak budou různě po chodidlu posunovat. Délka ponožek je do půli lýtek, což mně osobně moc nevyhovuju. Jak ponožka končí uprostřed svalu, tak je to stále cítit. Klasická kotníková by pro mě byla příjemnější.

Z mých osobních zkušeností jsou vhodné na dlouhé vytrvalostní aktivity, kde je bota v přímém kontaktu s mokrem nebo sněhem, jako je turistika, běh, běh na lyžích nebo sjezdování. Naopak mně přišly zbytečné při bruslení, protože brusle se vůbec nedostane do kontaktu se zemí.

Pokud vím, že stejné ponožky budu potřebovat i následující den, nikdy je neperu, protože by přes noc neuschly. Pouze je otočím naruby (vnitřní stranou ven) a nechám zavěšené oschnout. Pokud už je potřebuji vyprat, tak kvůli šetrnosti nikoli v pračce, ale pouze je přemáchnu ve vodě. Zároveň je před tím naplním vodou jako pytlík, abych otestoval, že voděodolná membrána stále funguje.

Sušení těchto ponožek je běh na dlouhou trať (respektive na dva dny). Protože nesmí přijít do styku se zdrojem tepla, aby se nepoškodila membrána, je potřeba je sušit pouze pasivně pověšením. Pro urychlení sušení je po několika hodinách vždy otáčím. Ze začátku je potřeba je věšet špičkou nahoru, aby voda mohla odtékat spodem a později zase špičkou dolů, aby vlhkost mohla stoupat vzhůru ven. Membrána komplikuje i proudění vzduchu do ponožek, takže je vhodné je po pár hodinách převracet naruby a zpět. Prioritou by mělo být co nejdříve vysušit vnitřní merino vlnu, protože vnější část bude v botě stejně hned zase mokrá.

V zimní sezóně 2022 / 2023 jsem s nimi absolvoval 9 sportovních aktivit, při kterých jsem urazil 458 km, a nebylo na nich znát téměř žádné opotřebení.

Více informací

GoogleSeznam.czBingNorton Safe SearchYahooDuckDuckGoHeureka

Fotky: 1x

Ponožky DexShell Hytherm Pro Sock Ponožky DexShell Hytherm Pro Sock

Proběhlé akce: 4x

2023-12-03 - Vranov nad Dyjí - Podyjí - Běh
2023-02-11 - Jihlava - Javořice - Běh
2022-12-17 - Jihlava - Třebíč - Běh
2022-12-13 - Žďárské vrchy - Běh

zpět na seznam
0 komentářůJste roBOT
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024