Proběhlé akce
2009-05-19 10:27:452018-11-02 14:55:01

2009-05-16
Třebíč - Borovinský most
Kienova houpačka

zobrazit článek zobrazit fotky zobrazit videa zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán, Švaříček Tomáš, Zavřel Jakub, Roubal Tomáš, Veronika

První skákání z mostu na horolezeckém laně v roce 2009. Akce byla plánovaná dopředu pro zájemce z Prahy. Ze začátku počasí nepřálo - pršelo, takže jsme museli na mostě přes hodinu čekat, než přestane. Potom už šlo vše hladce. Skákali jsme od 14. do 18. hodiny. Hlavně skákali dva (teď už kámoši) z Prahy. Vyzkoušeli snad všechny možné způsoby skoků, které se jim náramně líbili, takže s nimi prý máme počítat i do budoucna.

Článek

nahoru na popis zobrazit fotky zobrazit videa zpět na seznam

2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka 2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka

Již od rána byla celá obloha zatažená, ale zatím nepršelo. Jakmile se ale začala přibližovat 12. hodina, kdy jsme byli domluveni na sraz u mostu, začaly mraky houstnout a přesně v okamžiku, kdy jsem vyrazil s materiálem k mostu, začalo pršet. Po zpožděném příjezdu, z důvodu shánění bráchova materiálu, jsem se potkal s Jakubem Zavřelem a Tomášem Roubalem. Zatím jen jemně kapalo, tak jsem v poklidu postavil jistící systém. Pak se ale rozpršelo ještě více, tak jsme si sedli a čekali jsme, až se počasí umoudří. V průběhu následující hodiny jsme aspoň měli dost času si pořádně promluvit a zjistit o sobě víc informací. Po 13. hodině jsem zavolal Švárovi, kde je, protože jsme byli domluveni, že touto dobou přijede, aby mně pomohl. Zjistil jsem, že teprve vyjíždí od babičky, ale protože stále pršelo, nemusel nijak spěchat. Nakonec dorazil se svou sestřenicí Veronikou někdy před 14. hodinou právě, když přestalo pršet.

2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka 2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka

Dokončili jsme jistící systém a šli se připravit ke skákání. Se Švárou jsem byl domluvený, že ze začátku bude jistit on a já na druhé straně mostu budu naše hosty připravovat ke skoku. Protože Jakub šel zpět pod most spojit lana kvůli vytažení na druhou stranu, zahájil letošní skákací sezónu Tomáš. Připevnil jsem ho k sedáku, vysvětlil, jak má správně skočit, a šel jsem si připravit foťák. Netrvalo to ani půl minuty a celkem v pohodě skočil ze spodní části zábradlí "po nohách za sedák". Před skokem vypadal, že z toho nemá moc dobrý pocit, ale když jsem ho pak viděl na laně, byl štěstím bez sebe. Jakub byl mezitím na druhé straně mostu se Švárou a díval se, jakým způsobem se jistí. Než jsem vytáhl lana nahoru, dorazili ke mně oba dva. Teď byl na řadě Jakub. Připevnil jsem ho k lanům, vysvětli, jak má skočit a šel jsem si opět připravit foťák. Jakub jeho první skok skočil stejným způsobem jako Tomáš, ale už z vršku zábradlí. Když jsem vytáhl lana opět nahoru, šel jsem se vyměnit se Švárou, aby mohl jít na druhou stranu, protože si chtěla skočit i jeho sestřenice. Netrvalo to moc dlouho a s jekotem vylétla na mojí straně. Už na první pohled bylo jasné, že se jí to líbí. Hned se ptala, jestli by mohla jít ještě jednou. Další na řadě byl Švára, který skočil hned z nejvyššího místa (z traverzy) "po hlavě za nohy". Tomáš byl mezitím na mojí straně a díval se, jak se správě jistí. Další skok opět skočila Veronika. Tomáš si mezitím zkusil, jaké to je, jistit. Tou dobou bylo něco kolem půl čtvrté a Švára s Veronikou museli odjet, takže jsme na mostě zůstali zase jen tři.

2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka 2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka

Domluvili jsme se, že si jeden skok skočím já a pak už budou skákat jen oni. Stejně jako Švára jsem si vylezl až na traverzu a připravoval jsem se ke skoku "po hlavě za nohy". Naposledy jsem odtud skočil asi před tři čtvrtě rokem, takže se mi začala pořádně zvedat hladina adrenalinu v krvi. Trvalo to asi dvě minut a pořádně jsem se odrazil. Přeskočil jsem zábradlí a začal padat. Padal jsem a padal a padal, až už mi to bylo divný. Pak najednou konečně zabralo lano a strhlo mě do houpačky. Až dnes, po třech letech, jsem si konečně uvědomil, proč skoro při každém skoku pokrčuji nohy a přitahuji je k tělu. Je to nějaký reflex při dlouhém pádu, protože když nemá lano žádný průvěs nebo jsem na začátku každého skoku, tak jsem nádherně propnutý. Až pak když nějak dlouho padám, se začínám krčit. No, musím to co nerychleji odstranit. Po dohoupání jsem dole spojil lana a vyběhl nahoru. Touto dobou dorazil Nooovis s kámošem a dívali se, jak skáčeme. Tomáše jsem připevnil k lanům a ten si vylezl na vršek zábradlí. Tam musel chvíli počkat, protože jsem běžel na druhou stranu se podívat, jak Jakub bude jistit. Když jsem viděl, že mu to nedělá problém, tak jsem opět šel na druhou stranu, abych je postupně mohl připevňovat k lanům. Na opačné straně se po každém skoku střídali Tomáš a Jakub v jištění. Každý skok vždy skočili z vršku zábradlí. Vyzkoušeli ještě následující způsoby skoků: "po hlavě za sedák" a "po hlavě na nohy popředu i pozadu". Z každého skoku byli vždy nadšeni. Nooovis mezitím pendloval mezi oběma stranami mostu a dokumentoval jejich skoky. Kolem 17. hodiny, ale také odešel. Když už se blížila 18. hodina, kdy bylo v plánu skončit, nechali mi ještě jeden poslední skok. Skočil jsem si tedy z vršku zábradlí "po hlavě za sedák". Při tomto skoku jsem si zlikvidoval jednu karabinu s automatickým zámkem, protože zámek se nějak zasekl a nešel povolit. Musel jsem tedy sedák sundat i s karabinou, kterou zkusím odstranit až doma. Po dohoupání jsem vyběhl zpět nahoru a začali jsme vše rychle balit. Kvůli nedostatku času jsme nic neskládali, ale pouze to házeli do krabic a odnesli do auta. Rozloučil jsem se s nimi a urychleně vyrazil do práce, kde mě ještě čekalo rozmotávání, sušení a uklízení veškerého materiálu.

2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka 2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka

Zhodnocení této akce je složité. Začátek, kde jsme dvě hodiny čekali v dešti, až přestane, stál opravdu na nic. V té době jsem si říkal: "Co tady sakra dělám v tomhle počasí?!" A měl jsem sto chutí to zabalit. Nakonec se to ale vybralo a ke konci skákání bylo dokonce jasno a svítilo slunko. Průběh skákání probíhal jako vždy v pohodě. Všichni tři noví skokani byli naprosto nadšeni. Když jsme skončili, tak mi u auta dokonce Tomáš s Jakubem řekli nějaké doporučení kolem našich internetových stránek, a také že mají v plánu někdy v létě znova přijet a zkusit si tentokrát lezení po skále. Také naznačili, že máme počítat, že se na nás nejspíš s podobnými žádosti obrátí více lidí. No, sám jsme zvědaví.

Fotky: 102x

nahoru na popis zobrazit článek zobrazit videa zpět na seznam

101 - 102
1 2 3 4 5 6
102

2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka 2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka 2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka 2009-05-16 - Třebíč - Borovinský most - Kienova houpačka
101 - 102
1 2 3 4 5 6
102

Videa: 6x (00:03:16)

nahoru na popis zobrazit článek zobrazit fotky zpět na seznam

Roubal Tomáš

Délka: 00:00:38


Roubal Tomáš

Délka: 00:00:40


Švárova sestřenka

Délka: 00:00:57


Zavřel Jakub

Délka: 00:00:21


Dvořák Štěpán

Délka: 00:00:20


Zavřel Jakub

Délka: 00:00:20nahoru na popis zobrazit článek zobrazit fotky zobrazit videa zpět na seznam
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Jakub

2009-05-19 23:01:242016-09-08 11:26:59
Tak Štěpán si nám řekne o reference, ale ono není moc co referovat, vše je napsáno výše. I když jsou kluci amatéři, tak jištění a všechna práce kolem skákání je víc než profesionální, všechno se jistí minimálně 2x, hlavní jistící bod 3x(viz foto). Nikdy na nás se skákáním nespěchali(ne že by zrovna u nás dvou museli), techniky skoků velmi trpělivě opakovali...prostě ideální. Jediné co by mohli zlepšit je ovládání počasí, ale jelikož se to nepodařilo zatím nikomu, myslím, že i oni mají malou šanci 8)
4 Štěpán: Tomáš již shání jeřábníka, který bude dost šílený, aby nás pustil na svůj vehicl až budeme mít bližší info, pošlu ti ho. Taky již koukám po mostech v Praze a možná tady máme jednu specialitku, musím zjistit jak je vysoký tubus metra nad rybníkem u kterého bydlím...
Dvořák Štěpán
Zobrazit profil člena: Dvořák Štěpán
2009-05-19 23:18:522016-09-08 11:26:59
Je pravda, že jsem tu vše popsal, ale ten kousek co jsi napsal ty, stačí. S tvým svolením ho zkopíruji do sekce "Reference", aby to bylo lépe na očích. Přece jenom zde je to takové zahrabané.

S tím jeřábem by to byla bomba, když tak se hned ozvěte. Jsem zvědavý, co s tím metrem tam u vás vykoumáte...
Jakub

2009-05-23 11:17:192016-09-08 11:26:59
jasně kopíruj kam je libo...
jinak mluvil jsem o tomhle http://www.prahamhd.vhd.cz/Metro/2005/tubus1.jpg bohužel u nás policie prudí mnohem víc, takže nejdříve bude třeba vymyslet co a jak s povolením, což asi bude problém
Dvořák Štěpán
Zobrazit profil člena: Dvořák Štěpán
2009-05-23 15:11:002016-09-08 11:26:59
Díky. Zkopírováno.

Ten tubus vypadá zajímavě, ale měl bych strach z toho, aby nebyl moc nízký, a pak jsme dole nedělali žabičky. A také nevím, kde by se tam přivázaly lana. Ale každopádně, kdyby vyšlo povolení, tak se ozvěte.

Nejlepší by prozatím byl stejně nějaký velký jeřáb...
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024