Proběhlé akce
2020-10-27 15:28:472023-09-26 16:05:52

2020-10-25
Běh 42 km: Východní část Žďárských vrchů

zobrazit fotky zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán

Podzimní běh východní částí Žďárských vrchů, do kterých se od jihu valila hustá mlha, která otočila mou trasu na opačnou stranu.

Už od rána byla široko daleko jen hustá mlha. Pouze na severu to vypadalo na slunečný den. Sedl jsem tedy do auta a přejel do obce Jimramov ležící přímo na východní hranici Žďárských vrchů, kde opravdu bylo slunečno a příjemné teploty na krátké oblečení. Jako první jsem po modré značce vystoupal na kopec Prosíčka (739), kde se nachází stejnojmenná skalní vyhlídka. Už zde mě překvapilo, kolik lidí se na vrcholu kochalo výhledem. Seběhl jsem do obce Javorek a následně vystoupal ke zřícenině skalního hradu Štarkov známém i jako Skály nebo Stařechovice. Obvykle vylézám až na samotný vrchol, odkud jsou pěkné výhledy. Bohužel ale tentokrát bylo všechno mokré a klouzavé, tak jsem to vzdal a jen se prošel brankou v úzké skalní průrvě. Následovala cesta přes Nové Jimramovské Paseky až na vrchol kopce Bohdalec (790). Tam jsem si všiml že mlha, která byla dopoledne ještě hluboko v údolí, už se pomalu valila přes jižní hřeben Žďárských vrchů. Kvůli tomu jsem musel změnit plán, podle kterého jsem chtěl původně běžet směrem k Novému Městu na Moravě.

Za obcí Odranec jsem tedy odbočil na silnici téměř opačným směrem. Přes obce Kuklík a Krátká jsem vystoupal na kopec Teplá (782) z jehož úbočí jsou výhledy po okolí, hlavně tedy na Malinskou skálu a Dráteničky. Tou dobou na mě padla nepříjemná krize, takže jsem běh začal prokládat chůzí. Seběhl jsem k monumentu Radka Jaroše, kde bylo nezvykle mnoho lidí. Pokračoval jsem stále dolů až k Milovskému rybníku. Tam jsem to otočil a po červené značce začal stoupat do obce Sněžné. Při výstupu akorát zapadalo slunce, takže jsem měl pěkné výhledy. Po západu slunce jsem vystoupal na Buchtův kopec, kde se nachází radiolokační stanice Řízení letového provozu České republiky. Protože se setmělo a ochladilo, oblékl jsem si bundu a nasadil novou čelovku s blikačkou. Po tmě jsem již jen přes obce Daňkovice, Borovnice a Sedliště seběhl zpátky do Jimramova. Posledních pár kilometrů už moc příjemných nebylo, protože mě začal tahat sval v pravém zadní stehnu a musel jsem kvůli tomu téměř přejít do chůze. K autu jsem tedy dorazil nepříjemně prochladlý.

Garmin Connect | Facebook

Fotky: 23x

nahoru na popis zpět na seznam

21 - 23
1 2
23

Západ slunce nad obcí Sněžné Západ slunce nad obcí Sněžné
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Radiolokační stanice Řízení letového provozu České republiky na vrcholu Buchtova kopce (813) Radiolokační stanice Řízení letového provozu České republiky na vrcholu Buchtova kopce (813)
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Mapa s trasou Mapa s trasou
21 - 23
1 2
23

nahoru na popis zobrazit fotky zpět na seznam
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024