Proběhlé akce
2020-11-09 15:18:362021-11-24 21:34:52

2020-11-06
Běh 45 km: Železné hory - Sečská přehrada - Údolí Doubravy - Lichnice

zobrazit fotky zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán

Podzimní proběhnutí v Železných horách okolo přehrady Seč, přírodním parkem Doubrava ke zřícenině hradu Lichnice a návrat přes Hedvičino údolí v noci zpátky do Seče.

Od rána bylo všechno zahalené v mlze. Tedy kromě Žďárských vrchů a Železných hor. A protože ve Žďárských vrších jsem byl nedávno, zvolil jsem vzdálenější lokalitu. Po hodině a půl jízdy v mlze jsem auto zaparkoval přímo vedle Sečské přehrady, kde už bylo nádherné slunečné počasí. Nejprve jsem se po hlavní pláži dostal na hráz, ze které jsem vystoupal ke zřícenině hradu Oheb. Kromě nádherně zbarveného lesa jsem odtud měl krásné výhledy na přehradu s velkým ostrovem uprostřed. Po chvíli kochání jsem po modré značce seběhl do obce Ústupky a pokračoval dál kolem přehrady. Když přehrada skončila, následovalo ještě pár kilometrů kolem řeky Chrudimky až k restauraci na Pilce, kde jsem se po mostě dostal na druhý břeh. Po červené značce jsem se potom začal přes obec Hoješín vracet. Po 20 km jsem měl oběhnutou celou Sečskou přehradu a mohl jsem pokračovat do druhé části.

Přes pole, lesy a obce Rostejn i Spačice jsem seběhl o 200 výškových metrů níže do přírodního parku Doubrava, kterým protéká stejnojmenná řeka. Když jsem tady byl na jaře, bylo už po západu a potemnělý park jsem si tak moc neužil. I když jsem tady byl tentokrát o několik hodin dříve, moc mi to nepomohlo. Kvůli krátkému dni a nízkému slunci, bylo téměř celé údolí opět už ve stínu. Po několika kilometrech kličkování kolem řeky po modré a žluté značce jsem park raději opustil o něco dříve a vběhl do města Třemošnice, abych stihl zříceninu hradu Lichnice ještě před západem slunce. Nahoru jsem se vydal Lovětínskou roklí. Protože jí akorát protékal rozvodněný potok, byla cesta docela zajímavá. Asi v polovině jsem opět změnil plán a místo ke zřícenině jsem se vydal na opačnou stranu přímo po prudké stráni nahoru na vyhlídku na skále v přírodní rezervaci Lichnice. Výstup, který vedl částečně i po skalách, byl extrémně náročný, ale stál za to. Nahoru jsem se totiž dostal v posledních minutách před západem slunce. Měl jsem tak úžasný výhled na protější stráň zbarvenou do ruda, skalní vyhlídku Dívčí kámen a zříceninu hradu Lichnice. Následně jsem přes obec Rudov přeběhl na druhou stranu rokle na Dívčí kámen, kde mi akorát definitivně zapadlo slunce. Tam jsem potkal nějaké turisty, se kterými jsem se zapovídal na několik dalších dlouhých minut. A protože po západu slunce teploty rychle spadly ke čtyřem stupňům, trochu jsem se oblékl, nasadil čelovku s blikačkou a vydal se zpátky. Proběhl jsem obcí Podhradí, ignoroval zříceninu hradu Lichnice a seběhl do Hedvičina údolí. Poté jsem vystoupal na Kaňkovy hory a jejich úbočím po červené značce jsem se po tmě vrátil zpátky k Sečské přehradě, kde jsem měl zaparkované auto. Následovala cesta domů, při které už jsem plánoval, jak další den vyrazím běhat kolem Javořice, protože to podle předpovědi vypadalo, že konec podzimu se blíží.

Garmin Connect | Facebook

Fotky: 42x

nahoru na popis zpět na seznam

41 - 42
1 2 3
42

Výhled na zříceninu hradu Lichnice a skalní vyhlídku Dívčí kámen nad Lovětínskou roklí v národní přírodní rezervaci Lichnice Výhled na zříceninu hradu Lichnice a skalní vyhlídku Dívčí kámen nad Lovětínskou roklí v národní přírodní rezervaci Lichnice
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Mapa s trasou Mapa s trasou
41 - 42
1 2 3
42

nahoru na popis zobrazit fotky zpět na seznam
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024