Proběhlé akce
2021-04-02 12:51:242023-05-28 09:54:47

2021-03-31
Běh 51 km: Vranovská přehrada - Bílý kříž

zobrazit fotky zpět na seznam

Účast: Dvořák Štěpán

Jarní běh za letních teplot kolem Vranovské přehrady přes Bítov až k přírodní rezervaci Bílý kříž u státní hranice s Rakouskem.

Pár dní zpátky bylo ještě deset stupňů pod nulou a týden na to přes dvacet stupňů ale nad nulou. Využil jsem posledního březnového dne, kdy teploty soupeřily s letními a vyrazil se proběhnout na jih k Vranovské přehradě. Auto jsem jako obvykle nechal v obci Zblovice, která leží hned za hranicí okresu Třebíč a vyběhl. Po zelené značce kolem jezírka lásky a Slaměného mostu jsem dorazil k Vranovské přehradě přímo k hradu Bítov. Od něj jsem pokračoval kolem rozhledny Rumburak až do obce Bítov. Přes vyhlídky Hvězdička a Čertice jsem oběhl Bítovskou zátoku a přes Bítovský most se dostal na druhý břeh. Tam jsem vystoupal ke zřícenině hradu Cornštejn, od které jsou pěkné výhledy na přehradu. Přes vyhlídku na Výří skále jsem seběhl zpátky dolů a po Vysočanském mostě se vrátil na opačný břeh. Tam jsem opět vystoupal po stráni nahoru a navštívil několik pěkných vyhlídek. Opět jsem seběhl dolů k přehradě do místa zvaného Chmelnice a stále po zelené značce vystoupal do obce Oslnovice.

Po několika kilometrech běhu lesem jsem se dostal před přehradu k řece Dyji přímo pod přírodní památku Bau. Od ní jsem vystoupal do přírodní rezervace Podhradské skály, odkud jsou nádherné výhledy na obec Podhradí nad Dyjí. Po chvíli kochání jsem seběhl dolů a navštívil zříceninu hradu Frejštejn. Od ní jsem pokračoval přes obec Stálky k hraničnímu přechodu Stálky / Heinrichsreith, který byl od zimy stále zablokovaný. U Tomlejnovy studánky jsem si doplnil pití ve vaku a vyměnil si suché ponožky. Seběhl jsem dolů k řece Dyje a kolem bývalého Libuňského mlýna se dostal do přírodní rezervace Bílý kříž. Vyšplhal jsem na Grázlovu vyhlídku, na které jsem se několik minut kochal krajinou ozářenou zapadajícím sluncem. Poté jsem přeběhl do obce Uherčice, kde jsem se v zámecké zahradě připravil na noční úsek. S čelovkou na hlavě jsem minul obec Korolupy a zamířil ke kopci Kopka. Bohužel mě ale už několik hodin tahalo pravé lýtko, takže jsem nemohl moc běžet a spíš se pohyboval zrychlenou chůzí. Kvůli tomu jsem se zpátky do Zblovic dostal až o půl desáté v noci. Celý den jsem v lesích nacházel rozrytou půdu, tak jsem si říkal, abych ještě nepotkal nějaké chrochtátko. Tentokrát se naštěstí nepodařilo.

Garmin Connect | Facebook

Fotky: 65x

nahoru na popis zpět na seznam

61 - 65
1 2 3 4
65

Cykloturistický hraniční přechod Stálky / Heinrichsreith Cykloturistický hraniční přechod Stálky / Heinrichsreith
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Výhled do Rakouska do údolí řeky Thaya (Dyje) ze skály v přírodní rezervaci Bílý kříž Výhled do Rakouska do údolí řeky Thaya (Dyje) ze skály v přírodní rezervaci Bílý kříž
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Výhled do údolí řeky Dyje z Grázlovy vyhlídky na skále v přírodní rezervaci Bílý kříž Výhled do údolí řeky Dyje z Grázlovy vyhlídky na skále v přírodní rezervaci Bílý kříž
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Ropucha Ropucha
Mapy.cz - Mapy Google - Bing Mapy - HERE WeGo - Open Street Map
Mapa s trasou Mapa s trasou
61 - 65
1 2 3 4
65

nahoru na popis zobrazit fotky zpět na seznam
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024