Recenze
0 komentářůroBOT
2023-07-01 17:03:042023-09-25 10:07:57

Bezdrátový dálkový ovladač JJC SR-F2W

zpět na seznam

Dálkový ovladač sloužící k ovládání nebo pouze jako bezdrátová spoušť pro fotoaparáty a kamery značky Sony.

Balení obsahuje vysílač, přijímač, propojovací kabel a provázek na zavěšení vysílače. Hmotnost bez baterií je kolem 60 g. Vysílač a přijímač mají posuvné tlačítko na zapnutí / vypnutí, kontrolní diodu a jsou napájeny dohromady bateriemi 4x AAA. Provozní teplota ovladače je 0 °C až 40 °C.

Vysílač

Vysílač má hmotnost 30,5 g, rozměry 123,5 × 35,7 × 16,7 mm, je bezdrátový a napájen bateriemi 2x AAA.

Přijímač

Přijímač má hmotnost 26,5 g, rozměry 70 × 38,8 × 27,1 mm a napájen bateriemi 2x AAA. Přijímač je potřeba spojit s foťákem nebo kamerou pomocí kabelu a lze ho nasunou do sáněk od blesku nebo přišroubovat na stativ (závit 1/4").

Propojovací kabel

Propojovací datový kabel má délku 43 cm a koncovky microUSB a miniUSB. Bohužel se nejedná o obyčejný datový kabel, který lze sehnat běžně v obchodě. Je potřeba používat pouze kabel dodávaný společně s ovladačem. Obyčejný datový kabel se pozná, že konektor microUSB má otvor s kontakty pouze přes půl jeho šířky. Oproti tomu kabel dodávaný společně s ovladačem má otvor s kontakty v konektoru microUSB přes celou jeho šířku.

Dosah 100 m

Vysílač lze bezdrátově propojit s libovolným počtem přijímačů, takže lze ovládat více zařízení najednou. Protože ovladač pracuje na frekvenci 2,4 GHz, jeho pracovní dosah je až 100 m.

Funkce

Kromě zapínacího tlačítka je na ovladači několik tlačítek funkčních: Zapnutí i vypnutí zařízení, ostření, jednorázová i trvalá spoušť, zapnutí a vypnutí videa, přiblížení i oddálení a přepínání mřížky na displeji zařízení. U každého zařízení se ovšem tyto klávesy mohou chovat jinak. Protože ovladač funguje pouze v režimu vysílač --> přijímač, není žádná zpětná vazba, že se funkce na zařízení spustila. Kontrolní dioda signalizuje pouze úspěšné vysílání a přijímání signálu.

Vlastní zkušenosti

Ovladač používám k ovládání foťáku modelové řady Sony Cyber-Shot DSC-RX100, když mi nestačí samospoušť nebo ovládání přes aplikaci v mobilu. Za pár let používání jsem získal cenné zkušenosti. Propojovací kabel je potřeba přenášet opatrně. V případě, že dojde k poškození a studenému spoji, ovladač téměř při každé funkci vyvolá zapnutí a vypnutí zařízení a přestanou fungovat některé funkce. Ovladač nemá úsporný režim, takže po použití je potřeba zkontrolovat, že jsou obě části vypnuté, a naopak před použitím, že nebyly zapnuté. Po několika dnech v zapnutém stavu by se vybil. Pokud se rozbije zapínací tlačítko, ovladač natrvalo zůstane buď zapnutý nebo vypnutý (lze změnit pouze po rozebrání). Můj první kus měl špatný zámek spouště, takže nefungovala trvalá spoušť, která se vždy hned vypnula.

Více informací

GoogleSeznam.czBingNorton Safe SearchYahooDuckDuckGoHeureka

Fotky: 1x

Bezdrátový dálkový ovladač JJC SR-F2W Bezdrátový dálkový ovladač JJC SR-F2W

Proběhlé akce: 2x

2023-05-31 - Vírská přehrada - Běh
2022-02-12 - 2022-02-19 - Jizerské hory - Běh na lyžích

zpět na seznam
0 komentářůroBOT
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024