Recenze
0 komentářůJste roBOT
2018-02-09 09:14:202023-01-05 15:16:58

Nesmeky Nordic Grip Mini

zpět na seznam

Miniaturní nesmeky se dvěma hroty pro přední část bot pro chůzi ve městě při ledovce nebo náledí.

S hmotností pouhých 15 g se jedná o nouzové nesmeky, které lze mít stále při sobě v jakékoli kapse. Na gumovém kroužku z termoplastického elastomeru jsou 2 neostré hroty s výškou i průměrem 3 mm. Nasazují se velmi rychle přes špičku bot. Kroužek je velice přilnavý, takže se na botách téměř vůbec nehnou.

Výrobce nabízí 2 velikosti v 5 různých barvách.

  • S - velikost bot 35 - 40 EU
  • L - velikost bot 41 - 46 EU

Nejideálnější použití je na ušlapaný sníh, do kterého se ocelové hroty dobře zakousnou. Celkem dobře drží i v měkkém sněhu, kde celý spodek nesmeků vytvoří grip, který svou plochou ve sněhu může zabrat. Horší už je to na ledu, kde pomůžou jen trochu. Dva neostré hroty totiž budou i tak místy podkluzovat.

Při jejich použití je potřeba trochu upravit styl chůze nebo běhu. Většinou stačí trochu zkrátit krok. Tím, že jsou pouze asi v jedné třetině bot, tak nedrží při došlapu na paty a při rychlejším běhu zase při odrazu ze špiček. Také je potřeba si uvědomit, že když jsou pouze v přední části boty tak mění sklon mezi patou a špičkou (tzv. drop). Vůči patě zvedají výrazně špičku a tím se pohyb s nimi stává více přirozený (minimalistický). To má za následek větší zapojení a lýtkových svalů. Kdo není v tomto stylu trénovaný, může se rychle unavit.

Protože tyto nesmeky jsou pouze v přední části, drží na botách tak, že ji jako náramek celou obepínají. To má za následek mírné stlačování chodidla v celém obvodu. Při dlouhodobém používání může být tento tlak společně s chladnoucíma nohama nepříjemný. Je tedy nutné najít tu nejlepší polohu na botách. Tento problém odpadá, když se použijí u bot s pevnou konstrukcí.

Při použití s botami se slabou a měkkou podrážkou (minimalistické boty) jsou nesmeky téměř až nepříjemně cítit při každém došlapu.

Jako u většiny nesmeků, tak i u těchto je problém, když se sníh nebo led dostane mezi podešev boty (vrchní část) a elastomerový popruh. Noha v botě totiž hřeje a sníh nebo led se díky tomu posupně rozpustí a voda nateče do boty. Ani boty s GORE-TEXem tomu nemusí zabránit.

Pokud potřebujme mít jistotu, opět doporučuji řetězové nesmeky, které vydrží téměř vše.

Více informací

GoogleSeznam.czBingNorton Safe SearchYahooDuckDuckGoHeureka

Fotky: 3x

Nesmeky Nordic Grip Mini Nesmeky Nordic Grip Mini Nesmeky Nordic Grip Mini Nesmeky Nordic Grip Mini Nesmeky Nordic Grip Mini Nesmeky Nordic Grip Mini

zpět na seznam
0 komentářůJste roBOT
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024