Recenze
0 komentářůJste roBOT
2018-07-09 23:02:132023-08-26 16:27:39

Bójka Orca Safety Buoy

zpět na seznam

Bezpečnostní, nafukovací, plavecká bójka výrazné oranžové barvy.

Rozměry bójky jsou 70x35 cm. Bójka je výrazné oranžové barvy, aby byla na otevřené vodě dobře vidět. V bójce je nafukovací vak, který je připevněný k vrchní části bójky. Při nafouknutí tak po celé délce ve spodní části můžou být uschovány v suchu menší předměty. Tento prostor se uzavírá klasicky rolovacím způsobem jako u vodáckých pytlů. Nafukovací ventil se zpětnou klapkou se nachází vzadu na horní části bójky. Vzduch se vypouští odšroubováním tohoto ventilu. Ve spodní části bójky je plochý popruh, který se nastavovacím okem připíná kolem pasu.

Bójka dle výrobce neslouží jako záchranná pomůcka, ale pouze jako výstražný prvek. Mám ale vyzkoušené, že bójka se dá pohodlně držet, a dokonce se na ní může ležet tak, že je tělo nadnášeno. Pokud se správně nastaví délka popruhu, tak bójka nadnáší nebo se o ni lze dokonce zády opřít při odpočinkové svislé poloze přímo ve vodě. V tomto případě ale dost trpí uchycení popruhu na bójce.

Vnitřní přepravní prostor je velmi malý. Pohodlně se tam tak vlezou klíče, doklady nebo i půllitrová láhev. Pak je potřeba počítat s mírně zvýšeným odporem při plavání. Také je dobré si uvědomit, že dostat do tohoto prostotu uprostřed vody bez možnosti se něčeho držet nebo si na něco stoupnout je dost komplikované. Téměř vždy se pak dovnitř dostane nějaká voda.

Při plavání se bójka táhne na hladině popruhem, kdy není cítit žádný odpor, a dokonce není ani vidět z pohledu plavce. Jediná nepříjemná situace nastává, když se plave ve směru silného větru. V tomto případě je totiž bójka sfoukávána dopředu k hlavě, kde komplikuje záběry rukama.

Sušení bójky je snadné, protože ji stačí otevřít a zavěsit tímto otvorem dolů.

Při používání jednou týdně v letní sezóně za slunečného počasí je její životnost asi dva roky. Potom už je výrazná oranžová barva vybledlá, ale hlavně látka začne být zteřelá a vnitřní nafukovací část popraská. Kvůli tomu začne ucházet. A protože to nejde spravit ani zalepením, v určitém stádiu začne být bójka nepoužitelná.

Safety Buoy Pocket

Verze bójky, která má ve spodní části u plochého popruhu našitou plátěnou kapsu. Tato kapsa je ideální na umístění láhve na pití nebo nějakých drobností, které můžou být celou dobu ve vodě. Dostat se k nim je pak otázka pár vteřin.

Bójka je součástí kolekce Orca Openwater:

Více informací

GoogleSeznam.czBingNorton Safe SearchYahooDuckDuckGoHeureka

Fotky: 4x

Bójka Orca Safety Buoy Bójka Orca Safety Buoy Bójka Orca Safety Buoy Bójka Orca Safety Buoy Bójka Orca Safety Buoy Bójka Orca Safety Buoy Bójka Orca Safety Buoy Bójka Orca Safety Buoy

Proběhlé akce: 3x

2023-06-26 - Vranovská přehrada - Želetavka - Plavání
2018-06-30 - Slapská přehrada - Plavání
2017-07-05 - Lipenská přehrada - Plavání

zpět na seznam
0 komentářůJste roBOT
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024