Recenze
0 komentářůJste roBOT
2020-05-04 14:29:042024-04-14 11:45:46

Boty Salomon S/Lab Ultra

zpět na seznam

Závodní boty na dlouhé až ultra dlouhé terénní tratě s výbornou stabilitou.

Ačkoli se jedná o boty určené na závody, výborně se s nimi běhá i tréninkově. Boty používám hlavně do těžkého terénu a mimo cesty pro jejich výbornou stabilitu. Jednotlivé drapáky jsou poměrně daleko od sebe, takže se v nich nezachytávají kamínky. Šněrování je Quicklace.

Výborně drží na suchém povrchu. Mokrá hlína nebo kamínky také nejsou problém. Větší pozornost bych věnoval mokrým kamenům nebo skále, kde už mi párkrát podjely.

Bohužel jejich odolnost a životnost je velice špatná. Už po 1000 km, pokud není potrhaný svršek, je grip tak sešlapaný, že je podrážka téměř hladká a z výborných stabilních bot se stávají super klouzavé brusle. To je hlavní důvod, proč běhám převážně ve značce Hoka One One, která má téměř 4x větší životnost.

Salomon S/Lab Ultra 3 v2

Hmotnost bot je snížena na 260 g a zároveň byl nahrazen textilní svršek odolnějším.

Salomon S/Lab Ultra 3

Hmotnost bot je 290 g a sklon (drop) bot je 8 mm. Grip na podrážce má 4 mm.

Návlek proti nečistotě

U tohoto modelu je novinka integrovaný návlek proti nečistotě, který obepíná nohy v oblasti kotníku. Díky tomu se do bot nedostane téměř žádná nečistota. Nevýhoda může být pocit škrcení a horší prodyšnost v oblasti kotníku. Největší problém ovšem způsobuje při obouvání, kdy je občas lepší použít obouvací lžící.

Vyšší ponožky

Kvůli návleku je nutné do těchto bot používat vyšší ponožky (přes kotníky), aby se návlek nemohl dostat na holou kůži, kde jinak velice rychle začne způsobovat nepříjemné opruzeniny,

U tohoto modelu je novinka integrovaný návlek proti nečistotě, který obepíná nohy v oblasti kotníku. Díky tomu se do bot nedostane téměř žádná nečistota. Nevýhoda může být pocit škrcení a horší prodyšnost v oblasti kotníku. Největší problém ovšem způsobuje při obouvání, kdy je občas lepší použít obouvací lžící.

Výborná prodyšnost

Boty mají velice prodyšnou vrchní látkovou část. Je vyrobena z tak tenkého a jemného materiálu, že jde vidět skrz. Nohy v botách proto mnohem lépe dýchají a zbytečně se tolik nepřehřívají. Jemnost materiálu má ovšem i své nevýhody. Jemné prachové částečky projdou skrz, takže po určité době je uvnitř bot zaprášeno a černé ponožky.

Žádná odolnost proti vodě

Díky prodyšné vrchní látkové části jsou boty velice náchylné na promočení. Stačí opravdu jen jeden jediný krok například v mokré trávě a voda je hned uvnitř. Na druhou stranu, boty i přímo za běhu uvnitř rychle osychají.

Protiskluzové vložky

Uvnitř bot se nachází vložky, které mají spodní část stejně jako vnitřek bot přilnavé vlastnosti. Vložky se v botách "přilepí" a drží na jednom místě. Při běhu proto nedochází k nepříjemnému posouvání vložek. Bohužel to má určité limity. Pokud se běží dlouho po nějakém stejně klopeném šikmém povrchu (například po vrstevnici ve stráni), vložky s každým došlápnutím sjíždí o nepatrný kousíček dolů, kam je svah klopený. A protože vložky jsou k vnitřku bot "přilepeny", zpátky už se nevrátí a zůstanou posunuté bokem. Potom je potřeba boty vyzout a vložky spravit ručně.

Šněrování Quicklace

Oproti předchozímu modelu Salomon S/Lab Ultra 2 je zde velice špatně umístěná kapsička na šněrování Quicklace, která se nachází v horní části jazyku, ovšem otvor má nelogicky zespodu pod tkaničkami, a proto se do ní šněrování velice obtížně schovává.

Salomon S/Lab Ultra 2

Hmotnost bot je 285 g a sklon (drop) bot je 8 mm. Grip na podrážce má 5 mm.

Více informací

GoogleSeznam.czBingNorton Safe SearchYahooDuckDuckGoHeureka

Fotky: 6x

Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra Boty Salomon S/Lab Ultra

Proběhlé akce: 14x

2024-04-13 - Vranovská přehrada - Běh
2023-10-21 - Jihlava - Oslava - Chvojnice - Běh
2023-03-02 - Rokytná - Jevišovka - Běh
2022-06-21 - Bílý kříž - Vranovská přehrada - Běh
2022-06-15 - Vranov nad Dyjí - Podyjí - Běh
2022-05-10 - Vranovská přehrada - Běh
2021-11-06 - Dalešická přehrada - Běh
2021-09-18 - Uherčice - Vranovská přehrada - Vranov nad Dyjí - Běh
2021-09-14 - Vranov nad Dyjí - Podyjí - Běh
2021-08-10 - Žďárské vrchy - Východ - Běh
2021-05-10 - Vranovská přehrada - Bílý kříž - Běh
2021-02-25 - Vranov nad Dyjí - Podyjí - Běh
2020-08-21 - Vranovská přehrada - Bílý kříž - Běh
2020-04-23 - Vranovská přehrada - Běh

zpět na seznam
0 komentářůJste roBOT
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024