Recenze
0 komentářůJste roBOT
2017-01-31 14:26:202021-11-28 19:29:17

Boty Salomon Snowcross CS

zpět na seznam

Odlehčené boty s návleky a karbidovými hroty pro běh v zimním období.

Na první pohled vůbec nevypadají jako běžecké boty, ale spíše připomínají boty běžkařské. Zdání ale klame. Jedná se boty vycházející ze známého závodního modelu Speedcross. Za to že vypadají jako kotníkové, může návlek, který celou botu obklopuje až nad kotníky a má zabraňovat padání sněhu do boty. V podrážce se nachází 9 karbidových hrotů, které mají odstranit klouzání na ledu.

Boty jsou překvapivě hodně lehké, takže při delším běhu nebo závodu neunavují gramy navíc.

Při obouvání mám vždy pocit, že se do bot nevlezu. Jakmile jsou ale obuté, sedí parádně. Horší už je to s návlekem. Zatím jsem nepřišel na způsob, jak zip na návleku zapnout bez násilí. Ať natáčím chodidlo jakkoli, vždy musím tahat takovou silou, až mám strach, že mi něco zůstane v ruce. Po úspěšném zapnutí zipu návlek sedí pohodlně a nikde netlačí. Kolem nohy je trochu volný, takže tam čas od času nějaký sníh padne. Hlavně tedy když se noha vytahuje z hlubokého sněhu. Největší problém mám ale se samovolným rozepínáním zipu. Ať si ho upravím, jak chci, vždy po několika minutách běhu cítím, jak se povoluje. Musím tedy zastavit a opět ho dotáhnout úplně nahoru. Může to být jen vadný model. Bohužel ale nemám jiný na porovnání.

Podrážka je tvořená stejně jako u modelu Speedcross, výraznými gripy, které se výborně zakusují do měkkého terénu, včetně sněhu. 9 karbidových hrotů má za účel zabraňovat klouzání na ledu. Pokud se jedná o tvrdý ušlapaný sníh nebo měkčí led, fungují bezvadně. V měkkém sněhu ale, stejně jako jiné boty, projedou jako nůž máslem, takže hroty vůbec nejsou potřeba. Když je zase led tvrdý nebo stačí jen hodně uježděný sníh, hroty stejně podkluzují. Může zato jejich konstrukce. Nejedná se totiž o hroty ostré, ale asi o 2 mm široké rovně seříznuté karbidové tyčky. 2 mm je v případě tvrdého ledu prostě moc. Nejlépe stejně drží, když se zaběhne někam do terénu, kde není sníh. Tam drží jako přibité.

Ačkoli jsou to boty do zimního období, hlavně do sněhu mají pouze membránu Climashield™, která není nepromokavá. I když je bota hladká a nemá žádné výstupky, kde by se chytal sníh, stejně po delším běhu ve sněhu bude celá rozmáčená. O mokrém sněhu psát ani nebudu, protože je to stejné jako šlápnout do vody.

Dle mého názoru jsou na tréninkové boty moc ořezané o některé vlastnosti, takže bych je viděl hlavně jako závodní model do zimního terénu, kde poskytnou základní ochranu proti sněhu a místy podrží na ledovém povrchu. Jen by se tedy nesměl samovolně rozepínat zip.

Pokud bych ale potřeboval něco nepromokavého, co bude perfektně držet i na ledu, zvolil bych si nízké boty s membránou GORE-TEX®, která zaručí suchou nohu, návlek přes botu, který je možné jakkoli utáhnout, a proto do boty nepadne ani zrnko a na podrážku bych si nasadil řetězové nesmeky, které lépe podrží ve sněhu a do ledu se zakusují jako hřebíky. Ano, bota sice bude 2x těžší, ale když to není závod, tak to tréninku jenom prospěje. A hlavně se v ní může běhat po celý rok.

Více informací

GoogleSeznam.czBingNorton Safe SearchYahooDuckDuckGoHeureka

Fotky: 1x

Boty Salomon Snowcross CS Boty Salomon Snowcross CS

zpět na seznam
0 komentářůJste roBOT
Komentáře
0 z 30 znaků
Adresa pro odpovědi
Adresa vašich stránek
Pro rychlejší formátování nejprve označte nějaký text
TAGy: Vypnuté • BBCode: Zapnuté • URL: Vypnuté
0 z 5 000 znaků • 0 z 20 řádků • 0 z 10 smajlíků • Nejdelší slovo: 0 z 50 znaků
Byl jste označen za roBOTa a máte zablokované vkládání komentářů
Kontaktujte nás, pokud si myslíte, že došlo k chybě

Napište první komentář
SiteMapDvořák Štěpán 2007 - 2024